Drošības eksperti brīdina - pēdējā laikā palielinājies krāpšanas gadījumu skaits populārajā saziņas lietotnē "WhatsApp". Šoreiz krāpnieki savus upurus pievilina, piedāvājot bezmaksas internetu, kam nav nepieciešams Wi-Fi.
Lai gan tehniskā ziņā šādu piedāvājumu vienkārši nav iespējams īstenot, tas skan patiešām vilinoši.
"Iedomājieties, ka varat pārlūkot internetu savā viedtālrunī, lai arī kur atrastos, neizmantojot sava mobilo sakaru operatora nodrošināto mobilo internetu, un arī bez nepieciešamības pieslēgties Wi-Fi tīklam. Skan patiešām vilinoši, īpaši, ja esat devies izbraukumā vai atvaļinājumā valstī, kur mobilais internets maksā dārgāk nekā Latvijā. Diemžēl, tik apbrīnojams pakalpojums vēl nepastāv," skaidro uzņēmuma "Baltimax" pārstāvis Deivids Pelenis.
Krāpnieku ziņa, kas piedāvā patiesi apbrīnojamu interneta pielsēgumu, izplatās "WhatsApp" grupās, kā arī ar lietotāju starpniecību, kuri "rekomendē" šo pakalpojumu, neko par to pat nenojaušot. Lietotāji saņem īpašu uzaicinājumu ar iekļautu saiti, kura ved uz vietni tajā valodā, kurā darbojas ierīce vai interneta pārlūks.
Krāpnieku vietnē upuri tiek mudināti dalīties ar šo piedāvājumu ar vismaz 13 cilvēkiem vai 5 grupās, tādā veidā krāpnieku shēma tiek izplatīta tālāk. Krāpnieku vietnē izvietotie citu lietotāju komentāri izskatās diezgan ticami, jo apgalvo, ka piedāvātais pakalpojums lieliski darbojas. Diemžēl šādu lietotāju "Facebook" vietnē nemaz nav - tās visas ir krāpnieku labi apdomātas viltības.
"Interesanti, ka krāpnieki arvien biežāk pielāgo savus uzbrukumus dažādu valstu lietotājiem atbilstoši viņu dzimtajai valodai. Tas ļauj viņiem sasniegt lielāku lietotāju daudzumu, turklāt naiviem lietotājiem šādi krāpnieciski uzbrukumi šķiet daudz ticamāki ," atzīmē D.Pelenis.
"WhatsApp" lietotāji, daloties ar krāpniecisko bezmaksas interneta piedāvājumu, galu galā nokļūst kaitnieciskās vietnēs, kur tiek piedāvāts abonēt maksas SMS pakalpojumus, instalēt trešo pušu lietotnes vai kā citādi papildināt krāpnieku kabatas.
"eScan" drošības eksperti iesaka lietotājiem būt uzmanīgākiem un piesardzīgāk vērtēt piedāvājumus, kuri skan pārāk labi, lai būtu patiesi. Saņemot krāpnieku ziņu, tā noteikti jāatzīmē kā krāpšanas gadījums. Ja pamanāt, ka draugi izplata šādas ziņas, vislabāk pie viņiem vērsties personiski un brīdināt par krāpšanu.