Tev tas ir jāzina!

6.jun
Kā izrādās, daudzu valstu un salu nosaukumus mēs bieži vien rakstām nepareizi. Piemēram, nav tādas Spānijas salas Maljorkas, bet ir Maļorka.
 
24.nov 2017
Dailes teātrī vakar vakarā notika teātra balvas "Spēlmaņu nakts" laureātu apbalvošanas ceremonija. Gada izrādes titulu saņēmusi režisora Sergeja Zemļanska izrāde "Precības" Liepājas teātrī, savukārt par Gada aktrisi atzīta Indra Briķe, par Gada aktieri - Rihards Jakovels, bet Gada režisora gods ticis Zemļanskim.
 
10.jun 2017
Šī amerikāņu modele ir tikai 28 gadus veca. Viņai ir ģenētiska slimība, ko sauc par ectodermal displāziju. Tā ir reta ģenētiska slimība,kas novērš zobu, skrimšļu un kaulu attīstību. Neskatoties uz savu diagnozi, jaunā sieviete uzsāka drosmīgu modeles karjeru, laužot visus modeļu stereotipus.
 
23.mai 2017
Jau ziņots, ka Latvijas uzņēmējiem līdz šī gada jūlijam nepieciešams iegādāties un uzstādīt jaunus un drošākus kases aparātus, kas aizstās vecās šī brīža tehnoloģijas, ar kuru palīdzību iespējams manipulēt ar nodokļu nomaksu. Šobrīd valstī reģistrēti 61 236 kases aparāti un sistēmas, jānomaina 15 085 ierīces. Video redzams, kā pa soļiem tiek veikta krāpšanās ar čekiem, visus nereģistrējot kontrollentā.
 
14.mar 2017
2017.gada 26.martā Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu uz priekšu, ziņo Ekonomikas ministrija.
 
14.mar 2017
Rīgā sāk intensīvi ziedēt alksnis un lazda, līdz ar to gaisā pieaug šo koku ziedputekšņu daudzums, ziņo Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Aerobioloģijas laboratorija.
 
14.mar 2017
Otrdienas rītā redzamība miglā dažviet Vidzemē samazinājusies līdz 300 metriem, savukārt zem skaidrām debesīm Strenču apkaimē gaiss atdzisis līdz -6 grādiem, liecina dati no uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra.
 
14.mar 2017
Piejūras dabas parkā netālu no Garciema jau vairākus gadus atrodas nesprāguši kara laika lādiņi, kas potenciāli apdraud to cilvēku dzīvību, kuri tiem pietuvojas. Par šiem lādiņiem atbildīgajām varasiestādēm tika ziņots jau pirms 2 gadiem, tomēr tie vēl aizvien nav novākti, vēsta raidījums "Bez Tabu".
 
13.mar 2017
Mūsdienu cilvēkam ēdiens nav tikai enerģijas avots, tas ir kļuvis par baudas gūšanas, atslābināšanās un savdabīgas psihoterapijas veidu, bet par gaumi nestrīdas, un katram cilvēkam ir nepieciešamas noteiktas garšas sajūtas, lai gūtu baudu no ēdiena. Noskaidro, kāds ēdiens ir vispiemērotākais tavai zodiaka zīmei.
 
13.mar 2017
Sociālajā medijā facebook grupā "Palīdzēsim viens otram" ir ievietots lūgums pēc palīdzības no kādas māmiņas ar četriem bērniem, kura nolēmusi uzsākt jaunu dzīvi aizejot to vīra - varmākas.
 
13.mar 2017
Dzīvnieku patversme "Labās mājas" sociālajā medijā facebook ir ievietojusi stāstu par kucēnu Džennu, kura bezatbildīgu saimnieku dēļ ir zaudējusi vienu no kājām. Šobrīd tiek meklēta palīdzība, lai apmaksātu rēķinus par sunītes veselības uzlabošanu.
 
13.mar 2017
Jau vairākas dienas gan Lietuvas, gan Latvijas iedzīvotāji seko līdzi nogalinātās Ievas Strazdauskaites lietai. Šodien nākuši klajā jauni fakti saistībā ar šo noziegumu - izrādās, ka varmākas sākotnēji nav plānojušas uzbrukt meitenei, vēsta portāls "15min.lt".
 
13.mar 2017
No Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) saņemtie analīžu rezultāti apstiprina, ka daudzdzīvokļu nama ūdensvadā Aizkrauklē izplatījusies leģionāru slimību izraisošā baktērija, informēja pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Zanda Bistere.
 
13.mar 2017
Meteorologs Jānis Trallis mikroblogošanas vietnē twitter vēsta iepriecinošas ziņas par laika apstākļiem nākamajās nedēļās - liels aukstums nav gaidāms.
 
13.mar 2017
Kopš pirmdienas rīta ūdens līmenis Daugavā pazeminājies vēl par 3-11 centimetriem, liecina jaunākie dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu stacijām.
 
13.mar 2017
Naktī uz otrdienu, 14.martu, no pusnakts līdz plkst.6 tiks uzlabotas "Swedbank" informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmas, tāpēc iespējami pārtraukumi "Swedbank" karšu, maksājumu pakalpojumu un internetbankas darbībā.
 
13.mar 2017
Sākot ar otrdienu, laikapstākļus Latvijā noteiks cikloni, tāpēc palaikam pastiprināsies vējš, līs un kļūs nedaudz siltāks, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
 
13.mar 2017
Pirmdien Latvijā nav gaidāmi ievērojami nokrišņi un lielā valsts daļā spīdēs saule. Piekrastē vietām var saglabāties migla.
 
13.mar 2017
Pagājušajā nedēļā tirdzniecības centra "Origo" administrācija saviem telpu nomniekiem atkārtoti izdalīja iekšējās kārtības noteikumus, kuros norādīts, ka darbinieki darba laikā nedrīkst doties pusdienās, vēsta raidījums "Bez Tabu".
 
13.mar 2017
Kopš svētdienas vakara ūdens līmenis Pļaviņās pazeminājies par 33 centimetriem, noslīdot zem 11 metru robežas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.
 
12.mar 2017
Sociālajā medijā facebook grupā "Palīdzēsim viens otram" ir ievietots lūgums pēc palīdzības no kādas septiņu bērnu ģimenes, kura ir nonākusi finansiālās grūtībās.
 
12.mar 2017
Izdzirdot vārdu savienojumu paleolīta diēta, nevienam vien prātā uzburas ainiņa ar akmens laikmeta cilvēkiem, kas trūcīgā apģērbā skraida pakaļ mamutiem. Tas nav tālu no patiesības, jo paleolīta diēta patiesi balstās uz tādu produktu lietošanu uzturā, ko ir ēduši cilvēki akmens laikmetā. Runa ir par periodu, kas ildzis aptuveni 2.5 miljonus gadu un beidzies pirms 10 tūkstošiem gadu, kad sākās lauksaimniecības attīstība un notika pāreja uz graudaugiem balstītām maltītēm. Pirms tam alu cilvēku galvenie iztikas avoti bijuši savvaļas dzīvnieki un augi, kas tad arī ir pamatā konkrētās diētas ēdieniem, stāsta portāla "Topi vesels" autore Ance Anna Šternberga un uztura speciāliste Eva Kataja.