Skandalozi: LJA: Miljonāram Lūsiņam piederošā ēka Pāvilostas pludmalē nav un nekad nebūs kuģis 49 komentāri
 
Skandalozi

LJA: Miljonāram Lūsiņam piederošā ēka Pāvilostas pludmalē nav un nekad nebūs kuģis

 
rekurzeme.lv

Pāvilostas novadā pašā jūras krastā uzbūvētā konstrukcija, kas izskatās pēc ēkas, bet juridiski skaitās būvniecības stadijā esošs kuģis, nav kuģis, apstiprināja Latvijas Jūras administrācijas (LJA) valdes priekšsēdētājs Jānis Krastiņš.

Viņš skaidroja, ka šī objekta būvniecības procesa sākumā LJA apsekoja to un izsniedza aktu, kurā objekts apzīmēts kā būvniecības stadijā esošs kuģis. Tāds termins lietots, jo to paredzēja normatīvi, kas tika piemēroti pontona būvju tipam.

"Toreiz, kad to apsekoja LJA, vēl nebija nekādu pazīmju, ka būvējamais objekts būs kā ēka," atzīmēja Krastiņš.

Viņš arī uzsvēra, ka konkrētais apsekošanas akts, kurā objekts apzīmēts kā būvniecības stadijā esošs kuģis, nekādā gadījumā neatzīst šo objektu par kuģi.

"Apsekošanas akts par procesā esošu objektu nav tas pats, kas atzinums jau par ekspluatācijā nodotu objektu. Turklāt konkrētajam objektam Pāvilostā nav šāda atzinuma, kā arī nav atzinuma par to, ka tas ir peldlīdzeklis. Objektam Pāvilostā ir tikai un vienīgi LJA izsniegts apsekošanas akts, kurā pēc būtības tas atzīmēts par būvniecības procesā esošu, nevis lietošanai gatavu objektu," teica Krastiņš.

Jautāts, vai konkrēto konstrukciju Pāvilostas jūras krastā būtu iespējams kādreiz reģistrēt par kuģi, Krastiņš sacīja, ka šo konkrēto konstrukciju noteikti nevarētu atzīt par kuģi, jo tas nekādā veidā neatbilst kuģa noteiktajam standartam.

Krastiņš arī atzīmēja, ka konkrēto konstrukciju būtu iespējams piereģistrēt kā pontonu, taču tas ir brīvprātīgi veicams akts, kas paredzēts īpašumtiesību nostiprināšanai, ja, piemēram, īpašnieks vēlas to apdrošināt.

Kā vēstīts, Pāvilostas novada Sakas pagastā pašā jūras krastā uzbūvēta atpūtas māja, kas juridiski atzīta par kuģi, šodien ziņo laikraksts "Kursas laiks". Laikraksts vēsta, ka izdomas un, visticamāk, arī naudas bagāti cilvēki bez attiecīgas atļaujas uzbūvējuši sev glaunu vasaras namiņu vien divus metrus no jūras, taču, kad to palūgts nojaukt, ir spējuši pierādīt, ka māja nav māja, bet gan peldlīdzeklis.

VVD Liepājas reģionālās Vides pārvaldes direktore Ingrīda Sotņikova aģentūrai LETA pastāstīja, ka pirms pieciem gadiem VVD Liepājas administratīvajā rajona tiesā zaudējis tiesvedību pret SIA "Alco" saistībā ar šīs konstrukcijas būvniecību. Kaut arī veidojumam vizuāli ir daudz lielāka līdzība ar ēku nekā ar peldlīdzekli, uzņēmums tiesā spējis ar attiecīgiem dokumentiem pierādīt, ka šī konstrukcija ir kuģis būvniecības stadijā.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, degvielas tirgotāja SIA "Alco" īpašnieks ir Argods Lūsiņš. "Dienas Biznesa" apkopotajā 100 Latvijas bagātāko cilvēku sarakstā viņš pērn ierindojās 9.vietā ar 43 miljoniem eiro. Kopš 2010.gada Lūsiņš dažādām partijām 11 ziedojumos kopumā atvēlējis 84 417 eiro. Sešas reizes viņš naudu pārskaitījis "Vienotībai". Pērn viņš trīs piegājienos apjomīgas summas ziedojis "Vienotībai" un Zaļo un zemnieku savienībai. Arī 2016.gadā šie politiskie spēki izpelnījās uzņēmēja labvēlību.

Lūsiņam pieder vairāki uzņēmumi. SIA "Alco" 2016.gadā strādāja ar 2 937 924 eiro apgrozījumu un 901 283 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Komentāri [49]
#
andris 21.janvāris 2018 22:15 atbildēt
jaa te vienam bij laba ideja....driz bus pavasaris un kulaaaaaa dezinasana ies vala latvija,,,,
 
#
andris 21.janvāris 2018 22:13 atbildēt
vel viens latijas miljonars kurs nevar normali maju sev atlaties uzcelt----godigi sanemot visas atlaujas un nomaksajot visus nodoklus valstij???? vieglak tiesam ir iesaistit visas sis personas un maksat vinam kukulus lai dabutu nez kadus dokumentus----patiesiba tam miljonaram ir jaaomekle psihologs vai psihiatrs....un iespejams patiesiba vins ir tikai zurnalistu uzpusts miljonars un vinam nemaz nav isti naudas lai varetu atlauties uzcelt sev normalu maju!!!
 
#
anna 20.janvāris 2018 1:05 atbildēt
Man šķiet, ka būtu taisnīgi sasēdināt visas ar šo "kuģi" saistītās personas - īpašnieku, advokātu, tiesnesi u.t.t., uz šī "peldlīdzekļa" un palaist izmēģinājuma braucienā...
 
#
vienkārši ... 19.janvāris 2018 11:40 atbildēt
žurnālisti ar šādiem virsrakstiem un pašveidotiem ačgārniem , neprecīziem , nepatiesiem un izaicinošiem rakstiem rada tikai neapmierinātību , problēmas sev un apkārtējai videi . pēc tam brīnamies ... kāpēc ir tāda attieksme pret žurnālistiem kopumā .
 
#
vienkārši ... 19.janvāris 2018 11:34 atbildēt
raksta virsrakstā ir minēta nepareiza frāze attiecībā uz vēlāk minēto tekstā .
vai būt vai nebūt reģistrētam ... peldlīdzeklim , kuģim , vai kam citam peldošam ... to izlems tehniskie eksperti . tas ir viņu pienākums .
neviens no malas bez attiecīgām zināšanām un dokumentiem par to nelems . vadība saka vienu .. varu parādot ... ,bet te nav psrs diktatoriskais režīms .
LATVIJA UN TĀS IEDZĪVOTĀJI GRIB , VAR UN ATTĪSTĀS ! Un ierēdņiem būs pieņemt un dokumentēt atbilstoši likumdošanai no kuras vadās tiesa .
 
Skatīt visus 49 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers