Skandalozi: "Izgaistošu" čeku dēļ nevar atgūt naudu 26 komentāri
 
Skandalozi

"Izgaistošu" čeku dēļ nevar atgūt naudu

 
F64

Jau teju mēnesi Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ir iespējams iesniegt gada ienākumu nodokļa deklarāciju un saņemt atpakaļ pārmaksātos nodokļus. Tomēr vairāki Latvijas iedzīvotāji ir saskārušies ar problēmu, ka informācija no čekiem, kas apliecina, piemēram, medicīnas pakalpojumu izdevumus, ir izdzisusi, vēsta raidījums "4. studija".

Kāda sieviete vārdā dina stāsta: "Droši vien, daudzi, kas gatavojas iesniegt VID deklarācijas, pārskata savus ārstniecības iestāžu izdotos čekus un atklāj, ka informācija no tiem ir pazudusi, kaut arī nav pagājis vēl ne gads! Vai viņi ir tiesīgi izdot dokumentus (kāds ir arī čeks), kuru izgatavošanā nav ievērota materiāla ilgnoturība? Kāpēc ārstniecības iestādes drīkst izdot šādus "brāķa" dokumentus?"

VID sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste Evita Teice-Mamaja atzīst, ka ja cilvēks, nespēj no čeka nolasīt ne tajā uzrādīto naudas summu, ne reģistrācijas numuru, tad deklarāciju pilnvērtīgi aizpildīt nav iespējams un naudas summu, kas pienāktos par čekā norādīto maksājumu, cilvēks nesaņems.

Ar šādu problēmu saskaras arī grāmatveži un cilvēki, kuri veikalā vēlas atgriezt nopirkto preci. "Ik pa laikam mēs esam saņēmuši e-pastus vai patērētāju zvanus par šo. Cilvēki, protams, neapmierināti, jo izrādās, ka vēloties izmantot savas patērētāju tiesības apmainot vai atgriežot preci, izrādās, ka šis čeks ir izgaisis," stāsta PTAC pārstāve Sanita Gertmane.

Izrādās, ka informācija no čekiem pazūd, jo kases aparātu galviņas netiek noregulētas pareizajā stiprumā, lai ieekonomētu naudu.

Komentāri [26]
#
es 20.marts 2017 21:43 atbildēt
Ja kas,tad iesaku uzreiz nofotogrāfēt čeku,vēlāk saglabāt datu nesējos
 
#
es 20.marts 2017 21:42 atbildēt
fotošops palīdzēs,bet pindarasi speciāli to izdomājuši,lai čeks ātrāk nodzēšās,brīnums vēl kā naudu veļasmašīnā var mazgāt.
 
#
kaspars 20.marts 2017 20:11 atbildēt
man katru gadu ir sada problema, nesanemu naudu par pussi no cekiem, vidos man atmet atpakal blavos cekus, kur ptiesam pasam gruti saprast kas tur noradits, jau domaju, ka valsts tadejadi apzinati ietur parmksatos nodoklus un atmazga ka ir sanemis nodoklu maksatajs, bet patiesiba politiki, jaiet protestet
 
#
Ezis UK » kaspars 20.marts 2017 21:39 atbildēt
Par cik valsti neinteresē iedzīvotāju problēmas ,bet tikai sava alga,tad tā arī sanāk. UK ir tik prasti kases aparāti,bet nekas neblāvē un nepazūd,jo nodokļi ire 2X mazāki kā Latvijā. Turklāt VID ir OBXSS tiešs pēctecis ,kam neinteresē iedzīvotāji,bet gan tikai peļņa.UK tādiem "iestādījumiem"nav likumdošanas tiesības ,tāpat kā csssdd utt. Tas ļoti palīdz! Kaut UK ir valsts iedzīvotājiem ,bet Latvijā iedzīvotāji ir "valsts"( lasi komunistu) uzturētāji. Pilnīgi diametrāla pozicija demokrātiska valsts un totalitāra komunistiska.
 
#
Čekiste, gaišā 20.marts 2017 15:42 atbildēt
Čekus glabāju aploksnē un tumsā un tie paliek blāvi...tad jau jāaizliedz uz tādām čeku lentēm izsist čekus
 
#
Emmanuel 20.marts 2017 10:39 atbildēt
privātu aizdevumu piedāvājums 72 stundu laikā.
Mums ir pieejama jebkuram indivīdam vai jebkuru uzņēmējdarbību, kam nepieciešama jebkāda veida aizdevumu, sākot no € 5000 € 1.000.000 ar procentu likmi, kas svārstās no 3% līdz 10%, atkarībā no apjoma. Atmaksa var būt īstermiņa, vidēja termiņa un ilgtermiņa. Vienkārši sazinieties ar mums, lai iegūtu vairāk informācijas:
e-pasts: emmanuelquebre00@gmail.com
WhatsApp: +33756840334
 
Skatīt visus 26 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers