Politika: Latvija neatbalsta Trampa paziņojumus par Jeruzalemi; miera procesam jāturpinās 12 komentāri
 
Politika

Latvija neatbalsta Trampa paziņojumus par Jeruzalemi; miera procesam jāturpinās

 
Dāvis Valbaks, F64 Photo Agency

Latvija uzskata Jeruzalemi par nākotnes galvaspilsētu abām valstīm - gan Izraēlai, gan Palestīnai, sacīja ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (V) padomnieks Mārtiņš Drēģeris.

Latvija uzskata, ka Jeruzalemes statusa jautājumam ir jābūt kā vienai no Tuvo Austrumu miera procesa sarunu sastāvdaļām, norādīja padomnieks, uzsverot, ka Latvijas nostāja, neskatoties uz ASV prezidenta Donalda Trampa paziņojumu par Jeruzalemes atzīšanu par Izraēlas galvaspilsētu, paliek nemainīga un uzticīga Tuvo Austrumu miera procesam.

"Latvija atbalsta divu valstu risinājumu, kas panākams Izraēlas un Palestīniešu sarunu ceļā, ievērojot abu pušu intereses. Eiropas Savienības (ES) ietvaros Latvija kopā ar citām ES dalībvalstīm un institūcijām turpinās aktīvu dialogu ar mērķi meklēt pozitīvu risinājumu Tuvo Austrumu miera procesam," skaidroja Drēģeris.

Viņš piebilda, ka Latvija šobrīd neplāno pārcelt vēstniecību no Telavivas uz Jeruzalemi.

Kā liecina Ārlietu ministrijas (ĀM) mājaslapā publicētā informācija, ņemot vērā saspringto politisko situāciju un iespējamās demonstrācijas, ministrija neiesaka doties uz Jeruzalemes vecpilsētu. Atrodoties Jeruzalemē, cilvēki stingri tiek aicināti ievērot piesardzību, uzturoties sabiedriskās vietās, izvairīties no demonstrācijām un vietām, kur vienlaikus pulcējas liels cilvēku skaits.

Scanpix

Tāpat ministrija stingri iesaka ceļotājiem nedoties uz Gazas joslu un Rietumkrastu, kā arī neapmeklēt Izraēlas pierobežas reģionus ar Sīriju un Libānu.

Vienlaikus ĀM aicina ceļotājus neuzturēties vietās, kuras apmeklē liels cilvēku skaits un kuras var kļūt par teroristisku uzbrukumu mērķi. Ņemot vērā paaugstinātu teroraktu risku iespējamību, ceļotāji tiek aicināti ievērot īpašu piesardzību, izmantojot sabiedrisko transportu, vai iespēju robežās izvairīties no tā izmantošanas.

Jau ziņots, ka Tramps trešdien paziņojis, ka Jeruzaleme tiek atzīta par Izraēlas galvaspilsētu, tādējādi atsakoties no desmitgadēm ilgās piesardzīgās Vašingtonas politikas un riskējot izraisīt jaunu vardarbības uzliesmojumu Tuvajos Austrumos.

"Esmu izlēmis, ka pienācis laiks Jeruzalemi oficiāli atzīt par Izraēlas galvaspilsētu," savā uzrunā no Baltā nama paziņoja Tramps. "Tā ir pareiza rīcība."

Pildot vienu no saviem priekšvēlēšanu solījumiem, Tramps devis arī rīkojumu Valsts departamentam uzsākt sagatavošanās darbus ASV vēstniecības pārcelšanai no Telavivas uz Jeruzalemi.

Savukārt Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis ceturtdien paziņojis, ka ASV prezidenta lēmums saasinās situāciju reģionā. "Es domāju, ka šis lēmums var izraisīt spriedzi reģionā, un ikviena rīcība, kas saasina jau tā saspringto situāciju, nav laba lieta. Es nedomāju, ka šis lēmums palīdzēs nodrošināt mieru reģionā," viņš sacīja intervijā radiostacijai "Žiniu radijas".

Komentāri [12]
#
Antiņš 7.decembris 2017 17:53 atbildēt
Nu ko ta nobijās, ka būs jāatver Latvijas vēstniecība Jeruzalemes arābu rajonā!
 
#
pantiņš » Antiņš 7.decembris 2017 21:00 atbildēt
Vai jums lūdzu visi mājās?
 
#
Rupucis -smalks taktiķis 7.decembris 2017 16:58 atbildēt
Nē, nē, Jeruzaleme ir jāpasludina par brīvpilsētu, ar ortodoksālās pareizticības armēņu un grieķu, katoļu, luterāņu, musulmaņu un jūdu konfesiju iedzīvotājiem ! Vai tāpēc mēs 1096. gadā zarnas uz kulaka tinām , tankus šķaidījām kā konservbundžas un ar ēģiptes Fatimidiem kašķējāmies lai šitādu teritoriju atdotu izraēlas valstelei, kuras koridoris ar Jeruzalemi kā dzimumlocekļa cepurīti tik nekaunīgi iespiežas Palestīnas Arabu Valsts teritõrijā? Protams, arī arābiem vieniem pašiem Jeruzālemē nav ko darīt, tās ir mūsu kopejās mājas !
Atveros , jau Eilatu iekaroja franki, sakariem ar Etiopijas kristīgajiem, tagad izraēlas valstele tur saimnieko un nevēlas nomu maksat !
 
#
Milda 7.decembris 2017 16:57 atbildēt
Ko, neatbalsta?! Kas ta nu par izrunāšanos? Vai ta galīgi prātu izkūkojuši? Gan jau te šitos sīkpakalpiņus mūsu amerikāņu labadari noliks pie vietas. Vējonis, Mūrniece un Rinkevičs laikam sen nav drātēti. Ka dabūs riktīgi pakaļā šitie dižvarenie ASV neatbalstītāji, tad atkal uz ilgu laiku zinās, kad mute bir jātur ciet. Un ka klausoties Amerikas balss no Vašingtonas ir jāieņem miera stāja.
 
#
145 miljoni no 325 asv valsteles iedzīvotājiem ir latinosi un nēģēri, Malkolms X arī nav aizmirsts! » Milda 7.decembris 2017 17:01 atbildēt
nē, nē, jūdeļus asv valstelē šodien bargi ņem dupsī latinosi un it īpaši nēģeri, - rotšildmēsli volstrītas vispār trīcot tup savās alās un gaioda kad šos izvilks aiz ausīm kā Romarīnas trušus, apskatīs dienasgaismā barojumu,varbūt p[akviecinās (lai šie sirdsapziņu vismaz atvieglo) un turpat pie stūra - KLAKS !...
 
#
sutka » Milda 7.decembris 2017 17:03 atbildēt
Trampam ir tradicionala saprotama orentacija Rinkevičs laikam sen nav drātēts!
 
#
Tiesiskums 7.decembris 2017 16:34 atbildēt
sorosoīdiem prieks,tēvocis sems "izrušināja" muslimu zemju skudru pūzni,arī jūdus tie janki dīda,šoreiz norausies TIEŠĀM!
 
#
ak vai 7.decembris 2017 15:28 atbildēt
nu gan, Tramps dikti raudās
 
Skatīt visus 12 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers