Māja: Lamāšanās nāk par labu gan garīgajai, gan fiziskajai veselībai 14 komentāri
 
Māja

Lamāšanās nāk par labu gan garīgajai, gan fiziskajai veselībai

 
F64

Lai gan lamāties ir nesmuki, zinātniski pētījumi nenoliedz, ka ir situācijas, kad tas nāk par labu gan cilvēka garīgajai, gan fiziskajai veselībai, apkopojot ziņas no dažādiem medijiem, informē HuffPost.

Lamuvārds ļauj izteikties īsāk, trāpīgāk un pārliecinošāk, kas var būt svarīgi situācijā, kad nav laika meklēt piemērotākos vārdus un spriedelēt. Turklāt tas ietver arī runātāja emocionālo reakciju, attieksmi pret apspriežamo lietu. Lamuvārds ļauj paust gan dusmas, gan riebumu vai sāpes un pat attur no fiziskas vardarbības. Kādā pētījumā konstatēts, ka cilvēki, kuri atļaujas lietot lamuvārdus, ir godīgāki, viņi retāk melo. Novērots arī, ka lādēšanās palīdz labāk pārciest sāpes. Pastāv hipotēze, ka, fiziski sāpīgos brīžos lietojot šādu no etiķetes viedokļa nepieļaujamu leksiku, aktīvāk darbojas mehānismi, kas organismā izdala endorfīnus - dabiskas pretsāpju vielas. Cita starpā uzlabojas asinsrite, iespējams sasniegt labākus rezultātus fiziskos vingrojumos un visbeidzot - atgūt mieru un kontroli pār notiekošo.

Komentāri [14]
#
non 23.februāris 2018 14:59 atbildēt
galīgi aplami tie zinātnieki spriež, ja zinām jau, ka katram vārdam un domai ir vibrācija, kura ietekmē arī fizisko ķermeni. Visi mēs esam vienoti kvantu patībā - Dievā, Radītājā, Brahmanā u.t.t. Bet, ja nu dikti gribas dabūt tos, no sevis izspertos, dubļus paši sev acīs, tad........ bon chance
 
#
ana 23.februāris 2018 14:05 atbildēt
protams kaemocijas iekšā turēt ir slikti un ja bikls cilvēks sāk lamāties tad tam ir bijis nopietns pamats
 
#
Tās ir Freida idejas 23.februāris 2018 11:00 atbildēt
Nesen bija filma "Karaļa runa". Stāsts pat Anglijas karali, kurš stostījās. Lai karali iemācītu normāli runāt tika noalgots psihologs, kurš blakus tradicionālajiem stostīšanās novēršanas vingrinājumiem, lika karalim ik pa brīdim kārtīgi izlamāties ar visrupjākajiem vārdiem. Un tas nostrādāja, karalis varēja teikt runas bez stostīšanās.
Metodes būtības pamatā ir Freida vārdu analīzes efekts. Un tagad piemēri latviešu valodā. Cilvēks ir ļoti, ļoti pieklājīgs un cenšas nekad neizrunāt visiem zināmus (pat vairākus) lamu vārdus, kuri sākas ar burtiem "pi...". Sekas - viņam var rasties problēma izrunāt raiti tādus vārdus kā: pilsēta; pinkods, piramīda utt.
Cits sliktais vārds, kurš sākas ar burtiem: "sū...". Var rasties problēmas ar šādu vārdu izrunu: sūnas, sūkalas, utt.eru, ka vairāk piemērus nevajag. Tas viss tiešām ir no Freida, tikai viņš analizēja vārdus vācu, franču utt. valodās.
 
#
Sulīgā Anda grib PIMPI » Tās ir Freida idejas 23.februāris 2018 11:10 atbildēt
Bļaģ izdrāžat tak mani kāds pežiņā vienreiz!
 
#
Nekas nesanāks » Sulīgā Anda grib PIMPI 23.februāris 2018 11:13 atbildēt
Stipri šaubos vai pēc šādiem mīļvārdiņiem kāds gribētājs atradīsies!
 
#
Ansis 23.februāris 2018 9:16 atbildēt
Un ko tagad? Mācīsim skolā lamuvārdus lietot un rakstīt pareizi, vairs neliksim pīīīī un laidīsim verbālo caureju veselīgi u, visām pusēm!? Bļin!
 
#
Gunārs 23.februāris 2018 8:44 atbildēt
Jidritvai kociņ, es jau sen zināju ka ķēzīties ar vārdiem ir labi. Žēl, ka krievu pankūkas, rutki un mammas ir sulīgāki lamuvārdi.
 
Skatīt visus 14 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers