Māja: Katru dienu Latvijā vidēji aplaupa 10 mājokļus; kā sevi pasargāt? 2 komentāri
 
Māja

Katru dienu Latvijā vidēji aplaupa 10 mājokļus; kā sevi pasargāt?

 
f64

Katru dienu Latvijā tiek reģistrēti vidēji desmit mājokļu aplaupīšanas gadījumi, un zādzības no mājokļiem ir otrs biežākais atlīdzību pieteikšanas cēlonis īpašuma apdrošināšanā, liecina Valsts policijas un apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati. Nereti zādzības no īpašumiem tiek izdarītas tieši naktīs, turklāt pašiem saimniekiem klātesot.

Pēdējo trīs gadu laikā BALTA atlīdzībās par zādzībām privātīpašumos izmaksājusi teju 0,9 miljonus eiro. Lai gan saņemtie atlīdzību pieteikumi liecina, ka visbiežāk zādzības tiek izdarītas mājokļa saimnieka prombūtnes laikā, ir gadījumi, kad īpašums tiek apzagts, saimniekiem esot mājās.

Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency

Šādos gadījumos zādzības visbiežāk tiek izdarītas naktīs, un zagļi par laupījumu izvēlas viegli sasniedzamas un ātri realizējamas lietas - juvelierizstrādājumus, mobilos tālruņus, planšetdatorus - vai citas nelielas elektropreces - darbarīkus, fotoaparātus. Retāk šādās situācijās tiek zagtas lielas mantas, jo to iznešana no mājokļa ir sarežģītāka.

Pērn Latvijā reģistrētas 2918 zādzības no mājokļa, savukārt šī gada pirmajā ceturksnī - 603, liecina Valsts policijas dati.

  • 1 / 2
  • >
Komentāri [2]
#
adel 17.maijs 2017 16:13 atbildēt
Tas tāpēc, ka zagliem mazi sodi un mūsu policija neprofesionāla un bezspēcīga tos atrast. par kriminallietas ierosināšanu talak netiek.. ja zagli jau acis no pieres drīz nozags....mani pirms vairakiem gadiem apzaga, nozaga visu mazo dārza tehniku un kvadraciklu, tai naktī par 3000 latiem apzaga arī kaimina maju....kriminallieta formalitatei un viss ar galiem.... cilvekiem noog pēdejo ko vini savas dfzīves laika iegādajusies un nevienam nav daļas par to.. bet pamēgini kādu ar ieroci nosaut kuirs privatipasuma ielauzas.. pats būsi vainīgs... cilveks savu mantu vairs nevar nosargāt.
 
#
adel » adel 17.maijs 2017 16:17 atbildēt
Vienreiz sasmējos ka Tv raidījuma nofilmēja kādu māju kurai pie vārtiem bija uzraksts. """Ieiet aizliegts, šausu bez brīdinājuma un aprakšu bez mācītāja."""... smejos... bet varbūt ka to varētu arī ieviest. Vai cilvēkiem nav tiesību aizsargāt savu īpašumu pret zagliem šajā valstī, ja p[olicija tik bezspēcīga???
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers