Rīgas mērs vēlas kļūt par preču zīmes "Ušakova kepka" īpašnieku
©Kaspars Krafts/ f64 photo agency

Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) maija vidū Patentu valdē kā privātpersona iesniedzis pieteikumu, paužot vēlmi kļūt par preču zīmes "Ušakova kepka" īpašnieku, svētdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".

Par "Ušakova kepku" rīdzinieki mēdz saukt mākslīgo kalnu Pļavniekos, un arī no Rīgas mēra vēstījumiem sociālajos tīklos secināms, ka viņš atbalsta šāda vārda salikuma izmantošanu, jo pats regulāri to lieto. Arī "Saskaņas" priekšvēlēšanu kampaņā pamanāms elements bija jaunieši zilās naģenēs ar uzrakstu "Ušakova kepka".

Kā vēstīja raidījums, maija vidū Ušakovs kā privātpersona iesniedzis Patentu valdē pieteikumu šo vārdu salikumu trijās valodās - latviešu, krievu un angļu - reģistrēt kā vārdisku preču zīmi. Kā Ušakova pārstāvis šai uzdevumā darbojies Rīgas domes deputāts Vadims Baraņņiks (S).

Ušakovs vēloties kļūt par īpašnieku četrām preču zīmēm: "Ušakova kepka", "Ushakova kepka", "Ushakov cap" un "Kepka Ušakova" ar lielajiem burtiem kirilicā. Visiem iesniegumiem statuss ir pašā sākumposmā, proti, sistēmā norādīts, ka "pieteikums saņemts", vēstīja "de facto".

Visi četri pieteikumi iesniegti par šādām preču un pakalpojumu klasēm saskaņā ar Nicas klasifikāciju: iespiedprodukcija, fotogrāfijas, rakstāmlietas, iespiedburti, klišejas; ceļasomas un čemodāni, lietussargi un saulessargi, maisiņi; teltis un maisi; apģērbi, apavi, galvassegas; vingrošanas un sporta preces, spēles, rotaļlietas; reklāma; sporta un kultūras pasākumi.

Rīgas mērs raidījumam skaidroja, ka minētās vārdu kombinācijas viņš pieteicis Patentu valdē tikai tāpēc, ka nevēlas, lai kāds, izmantojot vārdu salikumu "Ušakova kepka", sāktu ražot kaut ko "ar ļoti neviennozīmīgu saturu". Pilsētas galva arī uzsvēra, ka viņam nav nekādu plānu mākslīgo kalnu Pļavniekos oficiāli nodēvēt par Ušakova kepku. "Man daudz ko var pārmest, bet es neesmu ne traks, ne stulbs. Un nevar būt tāds nosaukums pat ļoti jaukam kalnam," "de facto" sacīja Ušakovs.

 
Komentāri 7 Skatīt [7]
Skatīt komentārus [7]