Latvijā: Medijiem esot jāpiebremzē ar valsts institūciju kritiku 32 komentāri
 
Latvijā

Medijiem esot jāpiebremzē ar valsts institūciju kritiku

 
Scanpix

Valsts propagandas kantori ķērušies pie vārda brīvības apkarošanas. Cenzūra gluži kā padomju laikā vēl netiek ieviesta, taču sabiedrības sargsunis pats tiek laipni aicināts uzlikt sev uzpurni. Medijiem esot jāpiebremzē ar valsts institūciju kritiku, jo runas par dažādām nebūšanām lejot ūdeni uz Putina dzirnavām.

Par valsts institūciju slikto tēlu satraukušās vismaz četras iestādes. Valsts kanceleja pārvaldes reformas ietvaros plāno īstenot stratēģiskās komunikācijas pasākumus. Respektīvi, mērķtiecīgi runāt labu par valdības darbiem, kā to jau veiksmīgi dara igauņi. Savukārt pārējās trīs institūcijas cenšas panākt nevis pozitīvas informācijas vairošanu, bet jebkādas kritiskas informācijas mazināšanos publiskajā telpā. Par to slēgtos semināros runā gan Aizsardzības ministrija, gan valsts centrālais propagandas kantoris - Stratēģiskās komunikācijas ekselences centrs STRATCOMCOE. Jo jebko varot izmantot kaujas spēju mazināšanai informācijas telpā. Un Krievijas mērķis esot Latviju parādīt kā nesekmīgu valsti, kurai nemaz nepienākas neatkarība. Tāpēc ar paškritiku nedrīkstot aizrauties. Ja valsts pārvalde zaudē sabiedrības uzticību, tā vienlaikus zaudē arī savas komunikācijas ietekmi. Turklāt informatīvajā karā vienkāršajiem cilvēkiem ir pat lielāka ietekme nekā oficiālajiem informācijas kanāliem. Tā kādā seminārā skaidroja STRATCOMCOE vadītājs Jānis Sārts. Tāpēc arī karavīriem un zemessargiem stipri vien jāpiedomā par savām aktivitātēm sociālajos tīklos. Šajā pasākumā kā klausītājs piedalījās arī militārās politikas eksperts, Saeimas deputāts Veiko Spolītis. Viņš gan runās par nepieciešamību mazināt kritikas īpatsvaru nesaklausīja vēlmi aizvērt cilvēkiem un medijiem muti: «Ir atšķirība starp kritiku un objektīvu kritiku.» Un dažādos Krievijas finansētos medijos par Latviju parādās daudz melu un muļķību, ko vietējie cilvēki savā naivumā vai ļaunumā reizēm pārpublicē. Tajā pašā laikā pamatota kritika ir nepieciešama valsts attīstībai, un tieši tāpēc medijiem ir tiesības sargāt savus avotus. «Ja kāds no politiķiem neizprot šīs niansētās lietas, lai mediji krauj viņiem pa galvu,» rekomendē V. Spolītis.

Iespējams, viens no kandidātiem šādam izskaidrojošam darbam ir Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets. Viņš pagājušajā nedēļā valsts televīzijā paziņoja, ka, «pārspīlējot valsts un pašvaldību iestāžu darba kritizēšanu, mēs atbalstām Krievijas propagandas darbību Latvijā». Tātad viņš jau konstatējis, ka kritizēšana tiek pārspīlēta. Vēl N. Mežviets paziņoja, ka kritika grauj valsts drošību: «Krievijas informatīvās propagandas mērķis ir izplatīt informāciju, ka Latvija ir neizdevusies, vāja valsts, neizdevies sociālekonomisks eksperiments. Ja mēs apšaubām visu, ko dara valsts un pašvaldību institūcijas, mēs piedalāmies drošības graušanā.» Kā atreferē aģentūra LETA, N. Mežviets arī norādīja, ka demokrātija un vārda brīvība, lai arī milzu vērtības, tomēr ir vājais posms cīņā pret propagandu.

Šāda nostāja ir pretrunā tradicionālajai izpratnei par neatkarīgu masu mediju darbību. Latvijas Preses izdevēju asociācijas izpilddirektors Guntars Līcis skaidro, ka mediju uzdevums ir parādīt to, kas nav kārtībā, un valdības uzdevums ir risināt šīs problēmas. Par Putina dzirnavām Līcis nevēlas teoretizēt, taču fakts, ka mūsu valsts attieksme pret medijiem un mediju cilvēkiem kļūst arvien sliktāka, gan viņu uztrauc: «Tas nav normāli, ka žurnālisti, kuri kaut ko atklāj vai pamatoti kritizē, tiek saukti uz pārrunām drošības iestādēs.»

NATO informatīvais karš ar Krieviju pieņemas spēkā, un tas liek domāt, ka sargsuņa darba apstākļi kļūs arvien sarežģītāki.

Komentāri [32]
#
mareks 22.marts 2017 18:56 atbildēt
tur nav lieta par dzirnavām grib kritikai aiztaisīt muti un ja par dzirnavām jo nabadzīgāk tauta dzīvo jo labāk lejas tas ūdens valdošie paši to ūdeni lej
 
#
Piekrītu 21.marts 2017 9:02 atbildēt
Patiesību sakot, piekrītu, jo slikto varēs atrast vienmēr, rakstiet par labo. Tieši tā, rakstiet ko un kurš ir labu izdarījis. Nopietni. Citādi rodas iespaids, ka nekas labs netiek izdarīts.
 
#
brīvais radikālis » Piekrītu 21.marts 2017 11:45 atbildēt
Aha. Vai nu labu, vai neko.
 
#
Dotošny 20.marts 2017 21:37 atbildēt
Mediji institūcijas nekritizē. Sniedz informāciju, ar ko noņemas DIKTATORI.
 
#
C.E.N.Z.Ū.R.A ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS 20.marts 2017 19:03 atbildēt
> nra.lv administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem "lielākajiem kretīniem")

=======

Latvijas Republikas SATVERSME.

VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības
...
89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

=======

Ir sacīts: "Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS."
 
#
Murmiļukins-Pļurzevičs Ivanopula » C.E.N.Z.Ū.R.A ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS 20.marts 2017 19:30 atbildēt
Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

Vai tas nozīmē ka cilvēkus var tā vienkārši brīvi ņemt un apsakāt par fašistiem, Vašingtonas prosritūtām, rotšildmēsliem utt.?
Nedomāju gan.
 
#
C.E.N.Z.Ū.R.A ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS » Murmiļukins-Pļurzevičs Ivanopula 20.marts 2017 20:35 atbildēt
> Murmiļukins-Pļurzevičs Ivanopula (u.c. taml. "domas gigantiem")

Saskaņā ar LIKUMU, t.sk. atbilstoši LR Satversmē definētajiem nosacījumiem, ieskaitot arī iepriekš citētos LR Satversmes CILVĒKTIESĪBU sadaļas pantus, īpaši jau atbilstoši 100. pantam -

1. Nedomāt tu, protams, vari. Tieši tāpat kā domāt (t.i. - ja ir ar ko, vispār, kas ir prioritāri būtiski). LIKUMS to tev (u.c. personāžiem, jebkuriem) ne tikai neaizliedz, bet arī absolūti konsekventi GARANTĒ šādas Likumīgās Tiesības.

2. Attiecībā uz to, "vai tas nozīmē ka cilvēkus var tā vienkārši brīvi ņemt un apsakāt par fašistiem, Vašingtonas prosritūtām, rotšildmēsliem utt.?" - lasām vēlreiz LR Satversmes 100. panta definīciju (ja nepieciešams - lēnām, ar lieliem burtiem un obligāti ar pienācīgi "padziļinātu" izpratni):

"Ikvienam (!!!) ir tiesības uz vārda brīvību (!!!), kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt (!!!) informāciju, paust savus uzskatus (!!!!!!!)."

Tātad, saskaņā ar LIKUMU - jebkuram cilvēkam ir tiesības gan DOMĀT, gan arī izplatīt jeb publiski paust savus uzskatus, secinājumus u.c. viedokļus - lai arī kādi tie būtu un lai arī kā / kāpēc tie varētu nepatikt atsevišķiem personāžiem, kam PATIESĪBA aumež jau skarbi "cērt ačās".

Savukārt "apsaukāšanās" u.c. taml. "apbižojumu" žēlabaina piesaukšana ir izteikti subjektīvas uztveres / tendenciozas interpretācijas padarīšana jeb tipiska gražīga kaprīze. Kam, gluži elementāri loģisku iemeslu dēļ, absolūti NAV prioritāra nozīme jeb "teikšana", salīdzinot ar LIKUMU (skat. iepr.).

Bez tam, kā zināms, "viena pagale nedeg". ;) Dēļ tam - būtu vismaz lietderīgi, ja ne pašsaprotami obligāti, vēlēties, jēgt un arī reāli spēt max. objektīvi saskatīt un izvērtēt CĒLOŅUS, a'priori - nevis totāli bezjēgā noķēpāties tikai ar to izraisītām SEKĀM (t.sk. arī bērnišķīgi "apbižojoties" par "apsaukāšanos", kura PATIESĪBĀ nemēdz būt bez atbilstošiem CĒLOŅIEM). Tā vi'š i', ko šam padarīsi...;)
 
#
Vilks » Murmiļukins-Pļurzevičs Ivanopula 21.marts 2017 14:05 atbildēt
Katram ir tiesibas griesties tiesā ja vina ciena ir aizskarta ! Tikai tad tam kas griezas tiesā butu japierada ka tiesi viņs nosaukts par zagli vai pede restu ,tas ir ,ir mineti visi vina personas dati ,dzimsanas datums ,personas kods ,teva vai mates vards un tad ludzu uz tiesu ! Citadi var sanakt ka ar grinberga lietu !
 
#
Ezis UK 20.marts 2017 18:33 atbildēt
Valsts tā kā varētu atmosties no padomju snaudas. Iedzīvotāju attieksme ir valsts attieksmes atspulgs. Nezodziet,sāciet strādāt( tas uz DP) samaziniet šo varzu,ja Latvijā ir 1.8 miljoni no kuriem 304 000 strādā valsts sektorā ,tad Z Latvija ir pavisam ne aiz kalniem.
 
Skatīt visus 32 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers