Latvijā: CNBC: Latvija - naudas atmazgātāja, kurā vēsturiski dzīvo krievu bandīti 110 komentāri
 
Latvijā

CNBC: Latvija - naudas atmazgātāja, kurā vēsturiski dzīvo krievu bandīti

 
REUTERS / Scanpix

ASV lielākais biznesa kanāls CNBC pirms prezidenta Raimonda Vējoņa tikšanās ar Donaldu Trampu, skarbi izteicies par Latviju.

Ziņojot par ASV prezidenta tikšanos ar Baltijas valstu prezidentiem, CNBC pauž uzskatu, ka Latvijas problēmas ir drauds visai NATO laikā, kad Krievija izrāda agresiju: ''Latvija nav spējusi iegrožot plašu naudas atmazgāšanu un korupciju nacionālajā banku sektorā.''

Medijs raksta, ka finanšu noziegumi Latvijā ir ierasta un sena lieta, kuras pirmssākumi meklējami jau PSRS laikos. Tomēr laikā, kad starp ASV prioritātes esot kibernoziedzības un transnacionālu noziedzības tīklu novēršana, Latvijas nebūšanas to padara par īpaši riskantu.

CNBC arī atgādina, ka pats Donalds Tramps ir iesaistīts vienā no Latvijas naudas atmazgāšanas skandāliem, par kuru plašāk vari izlasīt šeit.

Džordža Meisona universitātes profesore Luisa Šeilija paskaidrojusi, kā tas tā vēsturiski iegājies: ''Padomju gados cilvēkiem, kuri tikko iznāca no cietuma, nebija ļauts dzīvot galvenajās pilsētās. Vienlaikus, tika mēģināts pārkrievot Baltiju, tādēļ tika ļauts šiem noziedzniekiem sākt dzīvo Rīgā. Laika gaitā, Rīga kļuva par mājām lielai krievu kopienai, no kuriem vairums bija ar noziedzīgu pagātni.''

Profesore norāda, ka pēc PSRS sabrukuma, šie paši cilvēki varēja ērti darboties ''neskaidrajos ūdeņos'', dažiem kļūstot par oligarhiem: ''Atšķirībā no Igaunijas, Latvijā industriju privatizācija notika nelabvēlīgi un pavirši. Tieši tādēļ, teju katrs finanšu noziegums, kam saistība ar Krieviju, noticis caur Latviju.''

Amerikāņu eksperti, visbeidzot, pauduši pārliecību, ka Latvijas prezidents Vējonis vizītes laikā nav izrādījis pietiekošu apziņu par to, ka šīs problēmas jārisina ātri un efektīgi.
Komentāri [110]
#
Sturmijs 9.aprīlis 2018 20:43 atbildēt
Kamēr krievi par atmazgāto piķi pirka īpašumus, jahtas un maukas, nevienam nekas nebij pretim. Taču tad vienam pundurim sagribējās globāli izcelties, sataisīt TV programmas Rietumos par atmazgāto naudu un melot amerikāņiem viņu valodā visādus murgus. Nu un pie reizes draudēt ASV iznīcināt. Un tas jau ir cits stāsts, tādu naudu vairs cauri nelaidīs.
 
#
kas arī bija jāpierāda 9.aprīlis 2018 14:57 atbildēt
Ir sacīts: "Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta."

Un, arī: "Lai redzētu to, kas notiek degungalā, vajadzīga nepārtraukta piepūle." ;)

/ Džordžs Orvels vai īstajā vārdā Eriks Arturs Blērs, 25.06.1903. ~ 21.01.1950., leģendāri pravietiskā rakstnieka izcilākie darbi - "Dzīvnieku ferma" un "1984". /
 
#
Precīzi 9.aprīlis 2018 10:14 atbildēt
Komentāri lieki.
 
#
Banditos 9.aprīlis 2018 8:20 atbildēt
Tad jau jāatgādina, ka ASV arī ir noziedznieku zeme. Visi imigranti, kas iznīcināja pamat iedzīvotājus bija vai nu dēkaiņi un avantūristi vai arī bēga no katorgas, kas bija piespriesta Eiropā, par tur pastrādātajiem noziegumiem, tāpēc ierocis katrā mājā ir svēta un neaizskarama lieta un nauda dieva vietā.
 
#
i. 9.aprīlis 2018 3:32 atbildēt
laikam jau ar londonu salīdzināt nevar!, atradusši grēkāzi!. kam tas atkal ir izdevīgi? katrs izdzīvo kā māk. Nebūtu latvijā korumpētas valdības arī krievu bandītus latvija nepiesaistītu. Visa eu nauda izzagata un izshēmota. Neviens bandīts te nebrauktu ja lv būtu tiesiska valsts, kā Skandināvijas v, peim.
 
#
Andris » i. 9.aprīlis 2018 11:27 atbildēt
Tie paši bandīti jau arī sēž valdība.
 
Skatīt visus 110 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers