Latvijā: Premjers: Lielais elektroenerģijas rēķinu kāpums lauksaimniekiem pārsteidz 20 komentāri
 
Latvijā

Premjers: Lielais elektroenerģijas rēķinu kāpums lauksaimniekiem pārsteidz

 
Dāvis Ūlands, F64 Photo Agency

Lielais elektroenerģijas rēķinu kāpums lauksaimniekiem pārsteidz, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atzina Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Viņš skaidroja, ka par šo jautājumu otrdien runājis ar ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu (V). Ministrs ir uzdevis ekspertiem šonedēļ izvērtēt situāciju un savākt visus datus, bet nākamnedēļ, kad ministrs atgriezīsies no komandējuma, tiks sniegta plašāka informācija.

Premjers atzina, ka pērn sniegtā informācija neliecināja, ka būs tāds kāpums, tāpēc jautājumu ir daudz. "Atbildēm ir jābūt jau nākamnedēļ. Vēlākais līdz 1.martam, jo tad nāk nākamie rēķini," uzsvēra Kučinskis.

Viņš arī piebilda, ka otrdien zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) ticies ar AS "Latvenergo" pārstāvjiem. Sarunās esot panākta vienošanās atjaunot iespēju atteikties no liekajām jaudām objektā nesezonas laikā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas lauksaimnieku janvāra elektroenerģijas rēķini saistībā ar izmaiņām obligātās iepirkuma komponentes finansēšanas modelī ir par 40-60% augstāki nekā rēķini par decembri. Elektroenerģijas rēķinu summas pieaugums veidojies rēķina pozīcijā "jaudas obligātā iepirkuma komponente par ampēriem", kas ir maksājums par pieslēguma jaudu, kura nesezonas laikā netiek izmantota, iepriekš informēja "Zemnieku saeima".

Dāvis Ūlands, F64 Photo Agency

"Zemnieku saeimā" norādīja, ka Ekonomikas ministrijas piedāvātais risinājums - atteikšanās no liekajām jaudām - bija iespējams tikai pagājušajā gadā. Sākot ar šo gadu, jaudu objektā, kurā ir viens elektroenerģijas pieslēgums, nav iespējams daļēji samazināt un pēc nepieciešamības palielināt. Tāpat nav izprotama jaunās izmaksu pozīcijas būtība un mērķis.

"Tik straujš elektroenerģijas rēķinu pieaugums saimniecībām, kurām nav alternatīvas, nav pieņemams. Elektrības rēķinā mainīgā daļa veidojas proporcionāli patērētajai elektroenerģijai, savukārt fiksētā daļa ir atkarīga no sprieguma pakāpes un patēriņa grupas. Piemēram augkopībā un dārzeņkopībā aktīvā sezona, kad ir nepieciešama liela elektrības jauda, ir pāris mēneši gadā. Pārējā laikā jaudu ir jāsamazina, tomēr AS "Sadales tīkls", pēc mums pieejamās informācijas, kopš 2018.gada 1.janvāra nepiedāvā tādu iespēju, kā samazināt jaudu daļēji uz laiku," uzsvēra "Zemnieku saeima" priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Pēc viņa sacītā, lauksaimniekiem kā risinājums tiek piedāvāts objektā uzstādīt divus elektroenerģijas skaitītājus un vienu no tiem uz laiku līdz sešiem mēnešiem atslēgt, kas ir papildus izmaksas, kas atsevišķos gadījumos varētu būt mērāmas tūkstošos eiro. "Uzskatām, ka valdībai vajadzētu izvērtēt, vai izmaiņas obligātās iepirkuma komponentes finansēšanas modelī nebija pārsteidzīgs solis, kā arī meklēt samērīgus risinājumus arī mazo un vidējo patērētāju pastāvēšanai laukos," uzsvēra Lazdiņš.

Komentāri [20]
#
xxx 14.februāris 2018 23:28 atbildēt
Latvijai pirmā prīze, balvā zelta daikts - nominācijā, izdrāz savu tautu
 
#
Besis 14.februāris 2018 21:55 atbildēt
Lūk atbilde par rēķiniem,

skaties.lv/zinas/lat..ir-tautas-slauksana/
 
#
Buba 14.februāris 2018 13:35 atbildēt
OIK ļembasta sākumā rudenī "sadales tīkla "valdes atbildīgais par dīzeļģeneratoriem zalās pļavās, Lūsveris TV atbildēja nepārprotami "neesmu kompetents". Kur lai Ašerādens ņem tos kompetentos, ja Lūsvera aldzina un prēmija par 9 (?) mēnešiem bijusi nieka 105 000 eur ( Pietiek 23.10.2017.)? Un "pateicības" kādas grozās ap Latvenergo sili .... Nu lētāk vienkārši nevar būt.
 
#
z 14.februāris 2018 12:56 atbildēt
Redz kā piespiedīs pirkt visiem ārzemju sūdus.Laba doma kā iznīcināt mazos kas sev saražo laukos,Malači,cik ilgi zāģēsiet zaru uz kura paši sēžat ,velnam dvēseli pārdevuši?
 
#
Nūūūūū....... 14.februāris 2018 12:47 atbildēt
Zemnieks vismaz saņem peļņu ,jo tas ir viņa bizness. Ja nemāk organizēt,lai iet pie cita strādāt,bet kur vainīgs ierindas iedzīvotājs,kam jāmaksā tik milzīgi rēķini par elektrību,lai nodrošinātu savas pamatvajadzības-siltumu,gaismu,ēdienu..........
 
Skatīt visus 20 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers