Citi raksti: Lielā Talka Garozas muižā 21 komentāri
 
Citi raksti

Lielā Talka Garozas muižā

 
Publicitātes foto

Dienā, kad visos Latvijas novados ļaudis dosies sakopt apkārtni Lielajā Talkā, arī Mežotnes pagasta Garozas muižā notiks lieli darbi. 22.aprīlī plkst.10.00 palīdzēt gribošie ir aicināti pulcēties pie bijušās muižas drupām.

Dienā, kad visos Latvijas novados ļaudis dosies sakopt apkārtni Lielajā Talkā, arī Mežotnes pagasta Garozas muižā notiks lieli darbi. 22.aprīlī plkst.10.00 palīdzēt gribošie ir aicināti pulcēties pie bijušās muižas drupām. Kopīgiem spēkiem akmeni pa akmenim, ķieģeli pa ķieģelim nojauksim kokos ieaugušās vecās sienas, kas Bauskas novada Dāviņu pagasta Bruknas muižā pārtaps par vēsturisko saimniecības ēku kompleksu.

Ar Mežotnes pagasta atbalstu, demontēsim vēsturiskās Garozas muižas drupas, kas bez jumta, bez saimnieka ir pakļautas iznīcībai. Ar talcinieku palīdzību akmeņi un ķieģeļi tiks noārdīti, lai vēlāk atdzimtu un sāktu jaunu dzīvi atjaunotajā Bruknas muižas saimniecības ēku kompleksā. Andreja Mediņa izlolotās idejas un to realizācija ir labi zināmas ikvienam, kurš ir pabijis skaistajā Bruknas muižā, kā arī novērtējis darbus Bruknas baznīcā.

Lai talciniekiem Garozas muižā darbi ritētu raiti un būtu labs prāts, Garozas parkā, brīvdabas estrādē no plkst. 12.30 līdz 13.30 koncertēs Renārs Kaupers. Savukārt Elmārs Tannis būs sarūpējis čuguna katlos gatavotu gardu maltīti - zupu un sautējumu.

Darbus pie drupām turpināsim līdz plkst.16.00, kad parkā koncertēs Daiga Petkeviča un Normunds Jakušonoks, kā arī baudīsim vakariņas.

Lūgums talciniekiem līdzi ņemt cimdus, āmurus un kaltus.

Kontaktinformācija: Andrejs Mediņš, Tālr. +371 26411090

e-pasts: bruknasmuiza@inbox.lv, bruknaskopiena@gmail.com

Komentāri [21]
#
Vēsturnieks 2.augusts 2017 0:07 atbildēt
Lietuviešu vēsturnieki ekspedīcijas laikā uz Garozas kaujas vietu 30. jūlijā pārsteigti konstatē barbarisku vēstures iznīcināšanu:
alkas.lt/2017/08/01/..-istorijos-pedsakai/
 
#
fokuss 21.aprīlis 2017 21:14 atbildēt
Ja tam graustam brūkot būtu kāds gājis bojā, tad gan nojauktu pāris stundu laikā. Vai to šo drupu aizstāvji gribētu piedzīvot?????
 
#
Garozas iedzīvotāja 21.aprīlis 2017 18:51 atbildēt
Vilciens par muižas saglabāšanu jau ir aizripojis. Šorīt pirms 8iem, kad devos uz darbu, tad smagā tehnika jau veica brucināšanas darbus. Atgriežoties mājās redzama ķieğeļu kaudze...
 
#
muiža 20.aprīlis 2017 20:57 atbildēt
Lūdzu mīļie talcinieki man labāk uzlieciet jumtu.
 
#
Marta 19.aprīlis 2017 21:08 atbildēt
Diemžēl esmu redzējusi, kā pāris gadu laikā šī muiža sabrūk, jo lauku mājas turent muižas parka teritorijā. Ja laicīgi būtu nomainīts juta sébums (es pat nerunāju par visu jumtu, bet gan par pāris gabaliņiem), muiža vēl tagad stāvētu, bet laikam bija vieglāk ļaut bomžiem un laikapstākļiem darīt savu. Ļoti, ļoti žēl...
 
Skatīt visus 21 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers