Veselība: Čakša atklāj, vai nākamgad varētu atsākties ģimenes ārstu streiks 4 komentāri
 
Veselība

Čakša atklāj, vai nākamgad varētu atsākties ģimenes ārstu streiks

 
F64

Veselības ministre Anda Čakša domā, ka nākamgad ģimenes ārstu streiks neatsāksies.

Pēc viņas domām, ir grupa ārstu, kuri vēlētos atsākt streiku, tomēr noslēgto līgumu skaits, kā arī Nacionālā veselības dienesta (NVD) darbinieku, kuri izbraukājuši reģionus un strādājuši ar konkrētiem cilvēkiem, liecina, ka streiks, visticamāk, neatsāksies.

Čakša sarunā ar aģentūru LETA pateicās ģimenes ārstiem, ka viņi pārtraukuši streiku, un norādīja, ka, ņemot vērā uz trīs gadiem ar NVD noslēgto līgumu skaitu, redzams, ka finansējums, kas nāks klāt, ģimenes ārstus apmierina. Nākamgad būs būtisks kapitācijas naudas pieaugums, tāpēc papildu nosacījumu prasīšana vairs nav strīdus avots starp ģimenes ārstiem un Veselības ministriju (VM).

Ģimenes ārstu un VM nespēja vienoties savā starpā ļoti bieži bijusi saistīta ar e-veselības sistēmas ieviešanu. Un, par to runājot, Čakša uzsvēra, ka beidzot jāsāk ar sistēmu strādāt, turklāt patlaban jau gandrīz 90% ģimenes ārstu noslēguši līgumus par e-veselības sistēmas lietošanu, kas, pēc Čakšas domām, ir labs rādītājs. "Ārstiem patīk strādāt ar saviem pacientiem, viņi izmanto iespēju apgūt jaunas sistēmas, un pārsvarā lielākā daļa strādā ar savām sistēmām, tāpēc vairāk darbs ar integratoriem, lai nebūtu kādi pārrāvumi," noradīja ministre.

F64

Turklāt viņa uzsvēra, ka pret ģimenes ārstiem netiks vērstas nekādas sankcijas par to, ka kaut kas nav izdevies, turklāt nepārtraukti turpināsies sistēmas uzlabošana un atbalsts arī katram ārstam individuāli.

Čakša ir pārliecināta, ka sistēmas darbību var paātrināt tikai strādājot ar to, un, tā kā jau divus gadus e-veselības obligātā lietošana tika pārcelta, ministre uzskata, ka pārcelšanu vairs nevar apspriest. "Vienkārši sākam strādāt, un tad domāju, ka būs gan 60 sekundes, gan viss tas ko viņi [ģimenes ārsti] vēlas," sacīja ministre.

Jau ziņots, ka Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) nolēmusi pārtraukt streiku, izvirzot vairākas prasības un piekodinot, ka to nepildīšanas gadījumā streiku varētu atsākt, aģentūru LETA informēja asociācijā.

Kā skaidroja asociācijas prezidente Sarmīte Veide, LĢĀA biedru sapulce piektdien nobalsojusi par Streika komitejas priekšlikumu pārtraukt streiku, vienlaikus paredzot, ka streiks tiek atsākts 2018.gadā, ja valdība nepilda streika prasības.

Kā ziņots, patlaban e-veselības sistēmas lietošana ārstniecības iestādēm un aptiekām ir brīvprātīga. Darbnespējas lapas un kompensējamo zāļu receptes var izrakstīt gan elektroniski, gan uz papīra veidlapām. Obligāta e-veselības sistēmas lietošana ārstniecības personām un farmaceitiem ir jāsāk no nākamā gada 1.janvāra.

Komentāri [4]
#
scenaarijs 18.decembris 2017 10:08 atbildēt
Ja pacentu skaits buutiski samazinaas, tad kapitnauda arii samazinaas, dala dakteri un maasas paarkvalificeejas par ES melnstraadniekiem vai bezdarbniekiem.
 
#
Izidors 17.decembris 2017 20:38 atbildēt
Medicīniskā aprūpe it kā nemanāmi ir sadārdzinājusies tik tālu, Latvijā maksātspējīgu pacientu ir palicis tik maz, ka kaut vai nepietiekamās prakses dēļ arī ģimenes ārstu kvalifikācija ir katastrofāli kritusies. Tāpat - arī drausmīgi zems ir viņu kultūras, vispārējās inteliģences un vispārējās sajēgas līmenis. Tāpēc jau šobrīd visus ģimenes ārstus, kaut vai plaukstošā IKP uzlabošanas nolūkos, varētu pārstrādāt desās. Tā mēs ilgu laiku varētu ražot pat Eiropā pieprasītu Doktora Desu. Bet Latvijas siedzīvotājiem - sliktāk jau nebūs.
 
#
> » Izidors 17.decembris 2017 22:02 atbildēt
Debīliķim Izidoram pat klizma vairs nepalīdzēs...
 
#
Zinītis 17.decembris 2017 20:00 atbildēt
Tā kā Čakšas topošā bērna tēvs esot zobārsts, izskatās, ka tūdaļ tiks piedzemdēts stomatoloģiskais komplekts.. E-veselība lielmātei tad vairs nebūs aktuāla tēma.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers