Anete Jēkabsone-Žogota Čikāgā kļūst par WNBA čempioni

© Sportacentrs.com

Anete Jēkabsone-Žogota un "Phoenix Mercury" basketbolistes piektdien, 12. septembrī, izbraukumā uzvarēja "Chicago Sky" vienību ar rezultātu 87:82, sērijā līdz trīs uzvarām bija pārākas ar 3-0 un triumfēja WNBA čempionātā. Uzvaras grozu 14,3 sekundes pirms beigām guva Daiana Taurasi.

Pirmajās divās finālspēlēs “Mercury” guva virsroku ar 83:62 un 97:68, tādējādi nodrošinot 20 uzvarētu spēļu sēriju savā laukumā (sezonā 21-1). Fīniksas spēlētājas izcīnīja panākumus visās piecās “play-off” mājas spēlēs, taču panākumam finālsērijā bija nepieciešama vēl viena uzvara.

Īsi pirms spēles sākuma “Mercury” publiskoja faktu, ka piektdienas spēlē nepiedalīsies pamata centra spēlētāja Britnija Grainere. Viņa pirms trīs dienām nejauši guva acs savainojumu un cietušā vieta prasīja ķirurģisku iejaukšanos. “Sky” līdere Elena Delle Donne laukumā devās par spīti iepriekšējās dienās ciestajām muguras sāpēm.

Fīniksas starta piecniekā laukumā devās poļu centra spēlētāja Evelīna Kobrina, taču tas neatturēja “Sky” izdarīt pastiprinātu spiedienu uz groza apakšu. Cīņas sākumā mājinieces 90% punktu guva soda laukumā, taču nespēja apturēt finālu debitanti Kendisu Duprī. Pateicoties viņas 12 gūtajiem punktiem, viešņas pirmo puslaiku uzvarēja ar rezultātu 45:43.

Trešās ceturtdaļas beigās “Sky” tomēr izrāvās priekšā, bet netika tālāk par četriem punktiem (59:63 un 61:65). Pēc Brelandas saņemtās tehniskās piezīmes Penija Teilore un Devanna Bonnere spēja izlīdzināt rezultātu, savukārt Taurasi tālmetiens atjaunoja vadību Fīniksai – 70:67. Brīdi vēlāk Taurasi panāca Dīnu Nolanu punktu gūšanā WNBA finālos (256).

Paliekot 33,1 sekundei, Elija Kviglija izlīdzināja rezultātu – 82:82. Sekoja minūtes pārtraukums. Tam noslēdzoties, Daiana Taurasi ilgi kontrolēja bumbu, ielauzās soda laukumā no labās malas un 14,3 sekundes pirms pamatlaika beigām guva divus punktus ar sodu – 85:82. Delles Donnes atbildes tālmetiens bija neprecīzs, bet atlēkušo bumbu izkaroja Teilore. Abi brīvmetieni lidoja iekšā – 87:82. “Sky” atlikušajās 9,3 sekundēs nespēja izglābties.

Anete Jēkabsone-Žogota izšķirošajā finālsērijas spēlē laukumā nedevās, tomēr sasniedza vēsturisku panākumu, kļūstot par pirmo Latvijas spēlētāju, kura uzvarējusi profesionālā ASV basketbola līgā. Aizokeāna karjeras sākumā viņa aizvadīja divas sezonas “Connecticut Sun” rindās, savukārt zelta sezonā atsaucās “Phoenix Mercury” uzaicinājumam.

“Mercury” basketbolistes WNBA čempionātā uzvarēja pēc piecu vasaru pārtraukuma, izcīnot trešo titulu kluba vēsturē (2007, 2009, 2014). Fīniksas trenere Sendija Brondello kļuva par pirmo bijušo WNBA spēlētāju, kura uzvarējusi čempionātā, trenējot kādu no līgas klubiem.