U18 izlase centīsies nomedīt Polijas "balto ērgli"

© Sportacentrs.com

Latvijas U18 vīriešu basketbola izlase (0-1) piektdien, 25. jūlijā, plkst. 20:45 Turcijas pilsētā Konjā mērosies spēkiem ar Poliju (1-0). Citā A grupas spēlē tiksies Itālijas (1-0) un Beļģijas (0-1) juniori. Nākamajā kārtā iekļūs trīs spēcīgākās komandas.

Eiropas čempionāta pirmajā dienā Latvija zaudēja Itālijai (55:72), savukārt poļu “ērgļi” pārspēja Beļģijas “lauvas” – 67:63. Ņemot vērā, ka itālieši ir A grupas favorīti, paredzams, ka tieši cīņās starp Latviju, Poliju un Beļģiju tiks sadalītas atlikušās divas ceļazīmes uz nākamo kārtu.

Gaidīt poļu atslābināšanos pēc uzvaras pār Beļģiju ir veltīgi. Pirmkārt, “Baltā ērgļa” zemes pārstāvji jau pirms cīņas pret Itāliju var nodrošināt vismaz otro vietu grupā. Otrkārt, četru punktu pārsvars pret Beļģiju neļauj viņiem justies drošībā, nezinot, ko atlikušajās cīņās iespēs sāncenši.

Latvijas galvenais treneris Arnis Vecvagars pirmajā spēlē izmantoja plašu rotāciju, nevienu spēlētāju nepārturot laukumā. Seši spēlētāji – Artūrs Grinbergs, Rauls Avenītis, Dāvis Čīma, Rihards Lomažs, Rinalds Mālmanis un Ervīns Mežnieks – spēlēja 21-27 minūtes, savukārt pārējo laiks bija pieticīgāks.

Līdera lomu uzņēmās Mežnieks, vienādai precizitātei perimetra ārpusē un iekšpusē (37,5%, komandai vidēji 31,3%) pievienojot deviņas izcīnītas bumbas zem groziem. Ievērojama loma ir arī “Laboral Kutxa” sistēmas audzēknim Rinaldam Mālmanim – slaidais uzbrucējs 10 punktiem pievienoja deviņas atlēkušās bumbas un četras izprovocētas piezīmes. Latvijas pamatcentrs Klāvs Čavars laukumā gan pavadīja tikai 12 minūtes.

Jāatzīmē, ka 1996. gadā dzimušo Polijas spēlētāju paaudzei līdz šim starptautiski veicies labāk. Pirms divām vasarām poļi Eiropas U16 čempionātā Ventspilī, Paņevēžā un Viļņā izcīnīja sesto vietu, kamēr latvieši palika desmitie. Latvijas un Polijas ceļi toreiz nekrustojās, taču "ērgļi" sapņo par atmaksu itāliešiem – ceturtdaļfinālā viņi zaudēja "Squadra Azzurra" ar rezultātu 79:82.

Polijas priekšgalā joprojām ir galvenais treneris Arkādiušs Miloševskis. Viņa rīcībā ir seši Eiropas kadetu ceturtdaļfinālisti. Viņu vidū izceļas spēka uzbrucējs Gžegožs Kuļka, kurš uzvarā pār Beļģiju guva 16 punktus un izcīnīja 11 bumbas zem groziem. Jāpievērš uzmanība arī daudzpusīgajam centram Dominikam Oļejničakam, kurš pirmajā spēlē ar spilgtiem statistikas rādītājiem neizcēlās, taču darīja nedaudz no visa.