Politika: DP apsūdz "Latvijas Krievu savienību" sabiedrības polarizēšanā 46 komentāri
 
Politika

DP apsūdz "Latvijas Krievu savienību" sabiedrības polarizēšanā

 
F64

"Latvijas Krievu savienība" (LKS) mēģina polarizēt sabiedrību, publiski paužot prognozes, ka, pārejot uz mācībām latviešu valodā, var izveidoties jaunieši, kuri atriebsies sabiedrībai par savām neveiksmēm, uzskata Drošības policija (DP).

DP pagājušā gada publiskajā pārskatā atzīmēja, ka dažādās aktivitātes, kas tiek īstenotas pret plānoto pakāpenisko pāreju uz latviešu mācību valodu vispārējās izglītības iestādēs ir vērtējamas kontekstā ar viena politiskās partijas gatavošanos šā gada rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, izvēloties šo jautājumu par priekšvēlēšanu kampaņas elementu.

DP vērtējumā LKS paziņojums ir viens no šīs kampaņas elementiem, kurā, izmantojot tendenciozi pasniegtu informāciju un dažādas spekulācijas, faktiski tiek mēģināts polarizēt sabiedrību, aģentūrai LETA norādīja DP.

Tatjanas Ždanokas vadītā LKS savā mājaslapā publicējusi 31.martā partijas organizētajā "Vislatvijas vecāku sapulcē" pieņemtu aicinājumu latviešu skolu un mazākumtautību audzēkņu vecākiem. Tajā pausts, ka "nepārdomātā un nesagatavotā visu mazākumtautību skolu pāreja tikai latviešu mācību valodā vedīs pie tā, ka mūsu bērni nespēs apgūt mācību programmu valodā, kas nav viņu dzimtā".

"Tātad, būs asaras, negatīvas emocijas, psiholoģisks, bet vairākos gadījumos arī tiešs kaitējums bērna veselībai. Daudzi bērni nevarēs apmierinoši mācīties, nesaņems atestātus par veiksmīgu skolas absolvēšanu. Tas rada risku, ka veidosies asociālu jauniešu grupas, kas neatradīs sev lietojumu sabiedrībā un atriebsies šai sabiedrībai par savām neveiksmēm. Savukārt marginalizācijas process izraisīs bezdarbnieku skaitu pieaugumu un strauju noziedzības kāpumu," apgalvo LKS.

Tāpat aicinājumā teikts, ka daļa krievvalodīgo skolēnu aizies uz latviešu skolām, līdz ar ko vairākkārt pieaugšot etnisko konfliktu rašanās risks starp skolēniem un skolotājiem, kas savukārt izraisīšot latviešu vecāku neapmierinātību.

Kā ziņots, Saeima 22.martā galīgajā lasījumā pieņēma un Valsts prezidents Raimonds Vējonis jau ir izsludinājis grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz ar 2019./2020.mācību gadu mazākumtautību izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā vidusskolu posmā.

LETA tāpat ziņoja, ka pakāpenisko pāreju uz mācībām vidusskolās tikai latviešu valodā Krievijas finansētie un atbalstītie informatīvie resursi un organizācijas izmanto, lai grautu Latvijas starptautisko tēlu, kā arī izplatītu vēstījumus par Latviju kā "etnokrātiska un rusofobiska režīma pārvaldītu valsti", norādīts Drošības policijas (DP) 2017.gada publiskajā pārskatā.

Komentāri [46]
#
Infor 8.aprīlis 2018 21:15 atbildēt
Dp galvu saspiedis , tad var apsūdzēt visus kam ir Savādāki uzskati . Un izsaka publiski , tā nevar. Kur mēs cietumā dzīvojam vai . Diktātš a ne demokrātija .
 
#
oka 7.aprīlis 2018 23:15 atbildēt
ĀRĀ NO LATVIJAS STEIDZĪGI!!!
 
#
Jānis » oka 8.aprīlis 2018 8:19 atbildēt
Paskat,kas tautas saskrējusi uz šito ķēmu skatīties Nav jau brīnums,Rīgas ielās nav bieži iespēja mērkaķi redzēt brīvā dabā Būtu vēl egles zaru pakaļā iespraudusi un cimdus pie ausīm piekārusi,tad četrrāpus nometusies Kas tad tautas nesaskrietu
 
#
XR 7.aprīlis 2018 23:10 atbildēt
Kad reiz šo žīdieti izsūtīs no Latvijas par naida kurināšanu starp nācījām! Cik ilgi Latvijas valdība ir nespējīga pielikt punktu šīm neģēlībām! Jebšu visi baidās? Tikai no kā?
 
#
Jānis » XR 8.aprīlis 2018 8:23 atbildēt
Cik jauki,ka pie mums krievi dzīvo,ir vismaz par ko pamieies šajos grūtajos laikos
 
#
Milda 7.aprīlis 2018 22:49 atbildēt
Mums ir laba jauka lielākā daļa Latvijas pilsoņu kam dzimtene Latvija kas dzīvo un strādā un savas valsts valodu zin runā jaunie uz to neieciklējas, nu tie simts pensonāru ko pa Imantu Lindermans noķer pa naudu, kas pensiju automātos nospelē nav radītājs, nu vel ir ar prātu apdalītie kam kašķi ir ikdiena.
 
#
#edvin 7.aprīlis 2018 22:08 atbildēt
ĻOTI LABI, KALPAM VAIRĀK PAR LATVIEŠU UN PĀRIS ANGĻU FRĀZĒM,
PADOD ATNES LĪMENĪ, ARĪ NEVAJAG.
VAJADZĒTU VĒL IEROBEŽOT VĀRDU KRĀJUMU LIDZ 180
UN VĒL SAMAZINĀT JEB KĀDAS LITERATŪRAS IZDOŠĀNU LATVISKI.
VAIRĀK KOMIKSU, TV ŠOVU UN DEJU ! :)
#DDD
DEINDUSTRIALIZĀCIJA
DEPOPULĀCIJA
DEBILIZĀCIJA
lv.wikipedia.org/wik..pl%C4%81ns_%22Ost%22
 
Skatīt visus 46 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers