Politika: Kučinskis: Valdība "ABLV Bank" glābšanā neieguldīs nevienu eiro 31 komentāri
 
Politika

Kučinskis: Valdība "ABLV Bank" glābšanā neieguldīs nevienu eiro

 
EPA/Scanpix

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) ir pārliecināts par Latvijas finanšu sektora stabilitāti un spēju spert būtiskus soļus, lai banku sektors atgūtu reputāciju.

"Pēdējo gadu laikā Latvija ir veikusi darbības banku sektora uzraudzības jomā, lai novērstu tādu līdzekļu ieplūšanu finanšu sektorā, kas saistīti ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu. Tomēr tās nav bijušas pietiekošas, lai panāktu aktīvāku riska klientu īpatsvara mazināšanu un Latvijas banku sektora iesaisti starptautiskajai praksei un tiesībām neatbilstošās darbībās," paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pauž Kučinskis.

Atbildīgajām amatpersonām kopā ar finanšu sektora nacionālā un starptautiskā līmeņa ekspertiem ir jāvienojas par turpmāko veicamo rīcību kopumu, lai finanšu uzraudzības sistēmu uzlabotu. Tādēļ pirmdien, 26.februārī, tiks sasaukta Finanšu sektora uzraudzības padomes ārkārtas sēde, kā arī šis jautājums tiks iekļauts Ministru kabineta sēdes darba kārtībā.

Latvijas valdība nav ieguldījusi un neieguldīs "ABLV Bank" glābšanā nevienu eiro. Nodokļu maksātāju nauda šai bankai netiks novirzīta. Latvija ir viena no Banku savienības valstīm, kurā no 2014.gada ir ieviests harmonizēts banku sektora uzraudzības un noregulējuma ietvars - likums neparedz iespēju ieguldīt valsts budžeta līdzekļus banku glābšanā. Latvijas atbildīgās institūcijas cieši sadarbojas savā starpā un arī mūsu starptautiskajiem partneriem, tostarp Eiropas Centrālo Banku un ASV, uzsver Kučinskis.

Komentāri [31]
#
Алекс 3.marts 2018 18:21 atbildēt
Жополизы
 
#
nesaprotu 24.februāris 2018 23:40 atbildēt
iedzīvotāji necietīs...valsts neko neiegulda ABLV ,bet apmēram 1000 ABLV bezdarbnieku pabalstus kas maksās???
 
#
Avaņti 24.februāris 2018 23:03 atbildēt
"Al ļah".
 
#
yyy 24.februāris 2018 20:41 atbildēt
Beidziet melot!! Riebjas tie melīgie ģīmji. Kāpēc bija jāpagrūž 300 miljoni Valsts naudas tai NVS ( krievu ) melnajā caurumā.
 
#
LP 24.februāris 2018 20:33 atbildēt
Tā nauda, ko "pagrūda" Latvijas banka jau bija Valsts nauda. Cik var stulbi d...t.
 
Skatīt visus 31 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers