Politika: Rinkēvičs liedz ieceļot Latvijā 49 personām, kuras saistītas ar Magņitska lietu 5 komentāri
 
Politika

Rinkēvičs liedz ieceļot Latvijā 49 personām, kuras saistītas ar Magņitska lietu

 
Dmitrijs SUĻŽICS, F64 Photo Agency

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) noteicis liegumu ieceļot Latvijā 49 personām, kas saistītas ar Magņitska lietu, liecina ministra publiskotais paziņojums sociālajā tīklā "Twitter".

Rinkēvičs liegumu pamatojis ar šā gada 8.februārī pieņemto Saeimas lēmumu "Par aicinājumu noteikt sankcijas Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām", kā arī ministru prezidenta 22.februāra rezolūciju un Imigrācijas likuma 61.panta 2.daļu.

Kā ziņots, Saeima šā gada 8.februārī nolēma izteikt aicinājumu valdībai noteikt sankcijas advokāta Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām.

Saeimas lēmumā pausts nosodījums Krievijas varas iestāžu rīcībai Magņitska nāves apstākļu nepienācīgā izmeklēšanā, uzsvērta Latvijas atbildība vērsties pret klajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, finanšu krāpšanas shēmām un korupciju, kā arī izteikts aicinājums valdībai noteikt sankcijas Magņitska lietā iesaistītajām personām.

Parlamenta lēmuma projektu, sadarbojoties vairāku Saeimā pārstāvēto frakciju deputātiem, izstrādājusi parlamenta Ārlietu komisija. Tajā pausts aicinājums Ministru kabinetam iekļaut Latvijai nevēlamo personu sarakstā ar Magņitska lietu saistītus ārvalstniekus, tādējādi liedzot viņiem ieceļot Latvijā.

Tāpat izteikts aicinājums citiem Eiropas Savienības (ES) un NATO dalībvalstu parlamentiem pieņemt Magņitska tiesību aktus, lai stiprinātu kopējo tiesiskuma vidi, kā arī pausts atbalsts iniciatīvai īstenot mērķtiecīgas Magņitska sankcijas ES līmenī.

Magņitskis nomira 2009.gada novembrī pēc 358 pirmstiesas aizturēšanas izolatorā pavadītām dienām. Viņu arestēja pēc tam, kad advokāts bija apsūdzējis vairākas Krievijas amatpersonas liela mēroga korupcijā un Krievijas budžeta izlaupīšanā. Magņitskim tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe, un viņš nomira astoņas dienas pirms termiņa, kad viņu būtu bijis jāatbrīvo vai jātiesā.

Tiek uzskatīts, ka šīs personas atriebjoties organizējušas jurista kriminālvajāšanu, par šīs naudas izsaimniekošanu apsūdzot pašu Magņitski.

Līdz šim sankcijas, kas saistītas gan ar ieceļošanas liegumu, gan liegumu lietot valsts finanšu sistēmu, pieņemot atsevišķus tiesību aktus, kas simboliski nodēvēti Magņitska vārdā, ir ieviesušas tādas valstis kā ASV, Kanāda, Lietuva, Igaunija, Lielbritānija.

Komentāri [5]
#
Hh 23.februāris 2018 9:32 atbildēt
Aa kaku stumejs izpilda amisu noradijumus
 
#
Emīlija 23.februāris 2018 8:51 atbildēt
Pilnīgi saprotami, ka, pildot Vašingtonas rīkojumu, mūsu Rinkevičs aizliedz Latvijā iebraukt visiem Krievijas nepederastiem. Bet tā kā Krievijā pederastu neesot vispār, tagad Latvijā vairs nevar iebraukt neviens Krievijas pilsonis. Beidzot brobežu ar Krieviju varam slēgt pilnībā. Visas trubas, sliedes un citas uzpariktes ir jāpārzāģē, visi ceļi ir jāaizrok ar dziļiem grāvjiem.
 
#
huute 23.februāris 2018 8:44 atbildēt
saistiitas ar lietu ?vai ieklautas sankciju sarakstaa?
 
#
Mr.Susurs 23.februāris 2018 5:36 atbildēt
Un ko dod tads aizliegums? Laika, kad pilnigi oficiali var nopirkt loti daudzu valstu pilsonibas. Ukraini jau sen perk lielos daudzumos Rumanijas pilsonibu, lai varetu oficiali stradat ES. Un ja jau nu kadam baigi vajadzes Latvija ierasties, gan jau atradis 1500 eiro. Pie tam rumani rumanize visus vardus un uzvardus. Un pat ja Putins sadomatu ierasties neoficiali Latvija, tad nebutu ne vismazaka iemesla vinu neielaist. Jo vinam butu pilnigi legali ES dokumenti uz kada Vladimiresku Putinesku varda. Visi shie aizliegumi pilnigi neko nedod. Jo pat katrs no Jums pilnigi legali var 1 nedelas laika klut par citas valsts pilsoni ar pavisam citu vardu un uzvardu...
 
#
GUT 23.februāris 2018 1:52 atbildēt
Kas tas par magnetisko personu un kāda daļa mums kas tur krievija ko ixsaimniekojis. Personīgi es to sapratu tā, ka mēs piesakām sankcijas, tas nozīmē, ka mēs pēc būtības piesakām karu kautkādām personām par kaut kādu magnetozu kurš latvijai nav devis pilnīgi neko. Varbūt Edgars kādreiz aizdomāsies arī par savu tautu un papētīs cik mūsējo no šīm sankcijām dabūjuši aizlaisties no dzimtenes.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers