Politika: Skandāls: Pretlikumīgi izspiegots ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers 60 komentāri
 
Politika

Skandāls: Pretlikumīgi izspiegots ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers

 
Vladislavs PROŠKINS, F64 Photo Agency

Intervijā Neatkarīgajai, kuras pilnā versija no šodienas lasāma portālā www.nra.lv (rubrikā "Lielās intervijas", ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers atklāj, ka ticis izspiegots.

Šobrīd tiek veikta pārbaude, bet ģenerālprokurors par notikušo citas detaļas neatklāj. Ē. Kalnmeiers tikai pastāstīja, ka viņa dzīves vietā vairākkārt kādas personas ir veikušas «nelikumīgu iekļūšanu». Viņš kategoriski atteicās atklāt notikušā detaļas (uzsverot - pagaidām) - piemēram, vai, iekļūstot viņa dzīves vietā, tika ielikta arī kāda noklausīšanās aparatūra, novērošanas aparatūra, nozagts dators, pārbaudīta korespondence u. tml.

No ģenerālprokurora teiktā varētu izdarīt secinājumu, ka viņa izspiegošana sākusies tad, kad bijusī KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe viņu iekļāvusi savā «melnajā» sarakstā - apmēram 2010. gadā.

Ē. Kalnmeiers intervijā Neatkarīgajai neizpauda, uz ko varētu krist aizdomas - uz KNAB operatīvajiem darbiniekiem vai kādu citu slepeno darbību veicēju komandu. Tāpat šobrīd nav zināms, vai valsts augstās amatpersonas izspiegošana notikusi ar mērķi iegūt kompromatu, vai arī informācija vākta kāda ārvalsts slepenā dienesta uzdevumā. Ē. Kalnmeiers neizpauda, kurš dienests par notikušo veic pārbaudi, taču uzsvēra, ka tās rezultāti būšot zināmi vasarā.

Fragmenti no intervijas ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru:

- Kādēļ [Jutas] Strīķes acīs pēkšņi [vienā brīdī] kļuvāt ļaunais?

- KNAB iekšienē starp priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku un Strīķi pakāpeniski samilza iekšējais konflikts. Reiz Strīķe ar [KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieku Juri] Jurašu atnāca pie manis. Notika saruna par to, cik Streļčenoks ir slikts. Strīķe mēģināja iesaistīt mani savā KNAB iekšējā karā, lai es nostājos viņas pusē. Es šajā konfliktā neiesaistījos - ne vienā, ne otrā pusē. Centos objektīvi vērtēt notiekošo. Bet, ja tu neesi ar viņiem, tad tu esi pret viņiem - tā tas tika uztverts. Ar to brīdi biju kļuvis par «slikto», kaut arī pirms tam netiku uzskatīts par «labo». Jau 2010. gada beigās kāds augsta līmeņa KNAB darbinieks informēja mani par to, ka Strīķe ar Jurašu ir devuši komandas saviem operatīvajiem darbiniekiem neoficiāli vākt informāciju par mani un par manu ģimeni, ar mērķi kaut ko sliktu sagrābstīt par mani. Tā viņi visu laiku grābstīja to slikto, bet neko tā arī nesagrābstīja.

- Vai jūs esat pārliecināts, ka jūs nesankcionēti nenoklausījās?

- Nē, neesmu.

- Nevēlaties pamēģināt to noskaidrot?

- Nē, es neko nedarīšu, pilnīgi noteikti. Varu runāt arī par nelikumīgu iekļūšanu manā dzīves vietā. Man ir pamats uzskatīt, ka ne vienu reizi vien tas ir noticis. Par to es esmu informējis attiecīgās drošības iestādes. Vēl pret mani ir veiktas arī citas nelikumīgas darbības. Kas to darījis, neteikšu, jo pagaidām nav pierādījumu. Uzsveru - tas ir mans personīgais viedoklis. Es uzskatu, ka pret mani ir notikusi ne viena vien nelikumīga darbība.

- Pie kā gan jūs varat vērsties pēc palīdzības - KNAB tur visi ir savējie, militārajā pretizlūkošanā strādāja Strīķes vīrs, savukārt SAB abus piesedza?

- Pie kā varu, pie tā vēršos.

- Jūs esat ne tikai ģenerālprokurors, bet arī valstsvīrs. Jūsu teiktais nozīmē, ka darbojas grupējums, kurš slepeni ievāc ziņas par vadošajām valsts amatpersonām. Kur šīs ziņas tiek izmantotas - tikai publikācijām vai arī ietirgotas ārvalstu slepenajiem dienestiem, gaidāmajai vēlēšanu kampaņai?

- Pagaidīsim vasaru. Paskatīsimies, kas parādīsies publiskā telpā.

- Noklausījās t.s. oligarhus. Daudzi pasmējās un teica - tā viņiem vajag. Bet notikušajam ir otra puse - šie «oligarhi» mūsu valstī ir arī ekonomiskie līderi. Viņus noklausījās, un sarunas noplūda medijiem. Bet ja tās noplūda arī ārvalstu specdienestiem?

- Nevaram neko izslēgt. Nevaru pateikt ne jā, ne nē. Tas ir drošības iestāžu kompetencē. Te jau ir pietiekami daudz informācijas pārdomām, kāpēc un kā tas viss ir noticis.

Komentāri [60]
#
maza smaciņa 8.februāris 2018 11:41 atbildēt
Palaida klačiņu, lai novērstu uzmanību no lielākas smakas. Nav izslēgts, ka poļi prot rakt dziļāk.
 
#
............ » maza smaciņa 10.februāris 2018 19:05 atbildēt
loģiski sanāk
 
#
Gadās 8.februāris 2018 0:47 atbildēt
Nav tikai vainīgo!
 
#
spiego arī likumīgi 7.februāris 2018 19:29 atbildēt
??????????
 
#
:) 7.februāris 2018 12:22 atbildēt
Vecums nenāk viens:)))
 
#
ell 6.februāris 2018 19:39 atbildēt
Likmes ir ļoooti augstas, lai kāds saglābtu savu pakaļu, lietā tiek likti visi iespējamie paņēmieni. Vispirms jau t.s. polittehnologs Liepnieks paziņo, ka Srīķe totāli nodzērusies (kaut citam krata ar pirkstu, ka jābūt korektam), tagad Strīķi un Jurašu mēģina padarīt par visa ļaunuma saknēm. Laikam jau ne vienam vien tā ļipa stipri trīc.
 
Skatīt visus 60 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers