Politika: Ždanokas cīņa par krievu dominanci lemta neveiksmei 44 komentāri
 
Politika

Ždanokas cīņa par krievu dominanci lemta neveiksmei

 
F64 Photo Agency

Eiropas Savienības valstu mazākumtautības apvienojošajai organizācijai FUEN caur tiesu ir izdevies piespiest Eiropas Komisiju izsludināt parakstu vākšanu Eiropas pilsoņu iniciatīvai par minoritāšu aizsardzību. Mūsu valstī kampaņas vadību uzņemsies prokremliskā eiroparlamentāriete Tatjana Ždanoka. Tas nozīmē, ka valdībai atkal nāksies atkauties no idejām par speciālu tiesību piešķiršanu krieviem.

Tatjanas Ždanokas ieraksti sociālajos tīklos liecina, ka viņa pašlaik aktīvi cīnās par valsts izglītības saglabāšanu krievu valodā. Piesliešanās Eiropas pilsoņu iniciatīvai Minority SafePack - miljons parakstu par daudzveidību Eiropā, visticamāk, ir aplinkus gājiens šī paša mērķa sasniegšanai.

Īstie pārstāvji norobežojas

Zīmīgi, ka Latvijā Eiropas Nacionalitāšu federālo savienību MUEN nebūt nepārstāv Ždanokas Latvijas Krievu savienība, bet gan Latvijas Vācu savienība. Un šī organizācija kategoriski norobežojas gan no Ždanokas aktivitātēm, gan pašas iniciatīvas, jo mazākumtautību jautājumos pilnībā atbalsta Latvijas valsts nostāju.

Attiecībā uz Latviju Eiropas pilsoņu iniciatīvā īstais stāsts ir par Eiropas reģionālo vai minoritāšu valodu hartu. Latvija šo dokumentu nav ratificējusi un parakstījusi, jo tas apdraudētu mūsu valodas politiku un arī iekšpolitisko stabilitāti - iedzīvotāju etniskā sastāva proporcijas dēļ. Hartā ir virkne prasību attiecībā uz mazākumtautību valodu lietojuma veicināšanu - tostarp sadzīvē, attiecībās ar pārvaldi un arī izglītībā.

FUEN parakstu vākšanas iniciatīva ir vērsta tieši uz to, lai Eiropas Savienības līmenī sagatavotu un pieņemtu dokumentus, kas vērsti uz īpašu tiesību piešķiršanu mazākumtautībām - paši to sauc minoritāšu drošības komplektu.

Stāsts par krievu pašpietiekamību

Vienā no daudzajiem iniciatīvas aprakstiem teikts: «Unikālā solidaritātes akcijā minoritātes vēlas savākt vienu miljonu parakstu par Eiropas daudzveidību. Kopā mums izdosies pierādīt lēmumu pieņēmējiem Briselē un Eiropas dalībvalstīs, ka mēs esam, mūsu ir daudz un mēs vēlamies ietekmi un būt iesaistīti lēmumu pieņemšanā.» Savukārt parakstu lapā jau norādīti konkrētāki mērķi:

«Mēs aicinām ES pieņemt tiesību aktu kopumu ar mērķi uzlabot to personu aizsardzību, kuras pieder pie nacionālām un lingvistiskām minoritātēm, un stiprināt kultūras un valodu daudzveidību Savienībā. Tiesību aktu kopumā jāparedz politiski pasākumi tādās jomās kā reģionālās un mazākumtautību valodas, izglītība un kultūra, reģionālā politika, līdzdalība, vienlīdzība, audiovizuālo un citu plašsaziņas līdzekļu saturs, kā arī reģionālais (valsts) atbalsts.» Latvijas gadījumā iniciatīva vērsta uz krievu valodas lingvistiskās minoritātes pašpietiekamības veicināšanu. Tā problēmu raksturo bijusī izglītības un zinātnes ministre, valodniece Ina Druviete.

Pat miljons nelīdzēs

Vakar no iesniegšanai Eiropas institūcijās nepieciešamā miljona parakstu bija savākti nepilni 59 tūkstoši. No tiem Latvijā mazāk par 500. Tatjana Ždanoka pavēstījusi, ka drīzumā izplatīs aicinājumu Latvijas iedzīvotājiem. Viņa esot pārliecināta, ka to daļu, kas nepieciešama, lai Latvijas balsotājus ņemtu vērā, izdosies savākt. Petīcijas mājaslapā norādīts, ka Latvijas slieksnis ir 6000 balsu. Savukārt sekmīgai iniciatīvas virzībai Latvijā esot 75 000 parakstu. Saskaņā ar palīdzes Žannas Kareļinas teikto, deputātes uzrunai šodien jau jābūt izplatītai.

Eiroparlamentārietis Roberts Zīle gan uzskata, ka no Ždanokas un viņas domubiedru ieceres nekas neizdosies pat tad, ja miljons parakstu pa visu Eiropu tiks savākti. Miljons parakstu neko nemainīja arī tik vienkāršā jautājumā kā Eiropas Parlamenta pārcelšanās no divām pilsētām uz vienu. Pat parlamenta sesiju skaitu Strasbūrā samazināt neizdevās, jo Francija caur tiesu apturēja ieceres virzību. Tāpēc nav nekāda pamata domāt, ka šie paraksti varētu ietekmēt dalībvalstu nacionālo politiku. Varbūt parlamentā notiks parunāšanās par konkrēto tematu, bet tas arī viss.

Valodniece Ina Druviete pieļauj, ka pēc iniciatīvas parakstu savākšanas var atkārtoties 1995., 1999. un 2004. gada situācija, kad Latvijai bija jāskaidro Eiropas institūcijām, kā minoritāšu tiesības pie mums tiek ievērotas. Toreiz izdevās, un arī pašlaik neesot ne mazāko šaubu par Latvijas valodas politikas atbilstību starptautiskajām tiesību normām.

Komentāri [44]
#
Petro 24.novembris 2017 6:38 atbildēt
Vina jau necinas par krievu ,bet minoritāšu ,teiksim islamistu salašņu ,pertiku un citām valodām ...
 
#
oskars 23.novembris 2017 6:53 atbildēt
Krievu tautai ir labs teiciens v semje ne bez uroda pilnigi precizi par musu eroparlameta deputatiem kurus pasi esam ievelejusi
 
#
Бу! 22.novembris 2017 20:43 atbildēt
Привет, проебалты!
Вашим фашистам ещё предстоит вспомнить ощущение штыка в брюхе, только в этот раз жалеть никого не будем.
 
#
vendetta » Бу! 22.novembris 2017 21:31 atbildēt
Nu, re,viens krievu šovinisma primāts jau pieteicās un ar savu komentāru lieliski nodemonstrēja lielkrieva šovinista pretīgo,atbaidošo viepli interneta mēdijā,kuru var izlasīt visās Pasaules valstīs. Es negribu apvainot visus Latvijas normālos krievus,bet viņu vidū ir arī šādi eksemplāri kas ar dzīvniecisku naidu ienīst mazās tautas un to nemaz neslēpj,bet prasa kolonistiem piemērot nacionālo minoritāšu aizsardzības konvencijas privilēģijas. Viņš ir tik stulbs,ka nesaprot,ka viņš un viņam līdzīgie ir tie,kas grauj Krievijas tēlu Pasaulē un bijušās PSRS tautās kultivē naidīgu attieksmi pret Krieviju, kas šobrīd Krievijai ir vismazāk vajadzīgs.
 
#
Бу! » vendetta 22.novembris 2017 22:09 atbildēt
Слушай, за "проебалтов" лично у тебя прошу прощения, но ваша политическая элита, которую, как я понимаю вы вполне осознанно выбираете, откровенно русофобское стадо фашистов, отсюда простой вывод: большинство населения либо прямо, либо молча поддерживает такую политику в отношении русских. Так что, для меня ваша страна, страна где у власти фашисты, поддерживаемые населением с промытыми мозгами и никаких иллюзий по отношению к вам, вымирающим ублюдкам у меня нет. Что касается, небольшого количества адекватных людей, то их голоса не слышны, а слышны шаги недобитых в Отечественную Войну мразей, которые при прямой поддержке ваших "избранников" маршируют у вас по улицам. Так что кушай и не обляпайся.
 
#
Proebalt » vendetta 22.novembris 2017 23:00 atbildēt
Idi v zopu fasist nedobitij
 
#
Proebalt » vendetta 22.novembris 2017 22:52 atbildēt
Ne ti ne ruskij. Ti jobnutij homo sovjeticus, toestj russkij fasist nedobitij. A cto kasaetsa stika v zivote, tak i ti ego mozes pozustvovatj toze. Tak cto sperva snimi stani a potom sadis na gorsok esli uze ne pozno.
 
#
Бу! » Proebalt 22.novembris 2017 23:22 atbildēt
Это я то фашист? Это у меня в стране маршируют эсэсовцы? Это в моей стране существует позорный институт "неграждан"? Открой глаза недоделок.
 
#
Proebalt » Бу! 22.novembris 2017 23:49 atbildēt
Da eto u tebja v strane marsirujut esesovci.
Da eto tvoja strana vinavata cto suscestvuet institut negrazdan.
Da vi podderzivaete ih. Da im eto vigodno potomo cto oni imejut bezvizovij rezim i s EU i s tvojej rodionj toze.
Ja ne slepoj. I ja ne nedodelok. Mozet ti?
 
#
Neonazi » Бу! 22.novembris 2017 23:51 atbildēt
 
#
vot escjo » Бу! 22.novembris 2017 23:52 atbildēt
 
#
An Interview with a Gay, Russian Neo-Nazi » Бу! 22.novembris 2017 23:53 atbildēt
 
#
Russian neo nazi beheading » Бу! 22.novembris 2017 23:54 atbildēt
 
#
Lauku vecis » Бу! 23.novembris 2017 14:44 atbildēt
Tu , ķēms! Vai atceries, ka Gorbačovs , apmeklējot strēlnieku muzeju teica--- par padomju Krieviju, latviešu strēlniekiem== CELAJA OKUPACIJA!
Ko tu muldi- pie varenās padomijas Latvija dabūja neatkarību! Stulbāka par tevi 1/2 žīda nav neviens!
 
#
zzz 22.novembris 2017 20:34 atbildēt
kaut velns to ..uci parautu!!!
 
#
Russkij mir realitātē 22.novembris 2017 16:46 atbildēt
Krievijas medijos lielu ažiotāžu izraisījusi kāda krievu skolnieka runa Vācijas Bundestāgā, kurā viņš stāstīja par vācu karavīru traģiskajiem likteņiem Otrā pasaules kara laikā. Krievijas televīzijā tas jau nodēvēts par «īstu starptautisku skandālu», bet interneta komentētāji mudinājusi 16 gadus veco zēnu izraidīt no valsts.
apollo.tvnet.lv/zina..pasaules-karu/814286
 
Skatīt visus 44 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers