Politika: NRA PĒTA, vai Šlesers blefoja par ierakstīto sarunu ar Valdi Zatleru 14 komentāri
 
Politika

NRA PĒTA, vai Šlesers blefoja par ierakstīto sarunu ar Valdi Zatleru

 
KĀ DRAUDZĪBA PĀRAUGA NAIDĀ. Šajā attēlā, kurš uzņemts 2011. gada 5. maijā, redzams Ainārs Šlesers (no kreisās) draudzīgi tērzējot, uzrunājot viens otru uz «tu», ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru. Jau pēc trim nedēļām Šlesers Zatlera acīs bija pārtapis oligarhā, kura dēļ tika atlaista Saeima / F64

Ekspolitiķis, par oligarhu un buldozeru dēvētais Ainārs Šlesers parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē uzjundīja tādas kaislības, ka uz izmeklēšanas komisiju skaidroties pats pieteicās bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, kurš 2011. gadā izmantoja pret A. Šleseru uzsākto kriminālprocesu, lai rosinātu Saeimas atlaišanu.

Šlesers izmeklēšanas komisijā pastāstīja, ka publiskotās sarunas, kuras izmantotas kriminālprocesā Nr. 16870000911 un kuras pēta parlamentārā izmeklēšanas komisija, ir izvēlētas ļoti selektīvi. «Piemēram, nav publiskota saruna, kur toreizējais Valsts prezidents Valdis Zatlers zvanīja man un lūdza atbalstu savai pārvēlēšanai. Es viņam izvirzīju vienu konkrētu politisko noteikumu, kas jāizpilda, lai es viņu atbalstītu. Zatlers saprata, ka netiks pārvēlēts, un uzreiz kļuva tik kareivīgs un sāka politisko procesu, kas noveda pie Saeimas atlaišanas,» stāstīja A. Šlesers un aicināja komisiju pētīt, vai tieši V. Zatlera sarīkotajā «legālajā valsts apvērsumā» nav valsts nozagšanas pazīmju.

Šlesers noklausīts

Savukārt Neatkarīgās rīcībā esošā informācija liecina, ka KNAB rīcībā neapšaubāmi vajag būt arī A. Šlesera un V. Zatlera telefona sarunas ierakstam, jo 2011. gada 3. maijā (t.i., dažas nedēļas pirms Valsts prezidenta vēlēšanām, pirms kurām V. Zatlers no A. Šlesera lūdza atbalstu savai kandidatūrai) uz mēnesi tika pagarināta atļauja operatīvajai darbībai pret A. Šleseru, kas ietvēra gan viņa telefona noklausīšanos, gan viesnīcas Rīdzene numuriņu noklausīšanos. Respektīvi, KNAB toreizējo Saeimas deputātu A. Šleseru noklausījās gan pirms 2011. gada 3. maija, gan vismaz mēnesi pēc šā datuma.

Šī informācija ir zināma no t.s. Jaundžeikara krimināllietas, kuras nianses līdz šim visprecīzāk atklātas SIA Mediju nams speciālizdevumā Raustītāji.

Klauni un Nāburgi

Kā zināms, bijušo Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju un bijušo iekšlietu ministru, Šlesera partijas biedru Dzintaru Jaundžeikaru 2012. gadā sodīja par «uzkūdīšanu» izpaust valsts noslēpumu. Dz. Jaundžeikars atzina vainu un vienojās ar prokurori Veltu Zaļūksni par sodu. Šīs vienošanās lēmumā teikts, ka Dz. Jaundžeikars laika posmā no 2011. gada 17. janvāra līdz vasaras beigām ar sava paziņas Austra Liniņa palīdzību uzkūdīja, lai valsts noslēpumu izpaustu Austra sieva - KNAB Operatīvo pasākumu nodrošināšanas nodaļas vecākā speciāliste Zanda Liniņa.

Piemēram, Dz. Jaundžeikars iedeva Austrim Liniņam papīra lapiņu ar pieciem telefona numuriem, lūdzot no Zandas Liniņas noskaidrot, vai šos piecus telefona numurus KNAB nenoklausās. Neatkarīgajai ir zināms, ka viens no šiem numuriem bija toreizējā Latvijas dzelzceļa šefa Uģa Magoņa telefona numurs.

Pēc kāda laika Austris no sievas saņēma informāciju, ka šos piecus telefona numurus nenoklausās. Tāpat Zanda Austrim iedeva papīra lapiņu ar pieciem citiem numuriem, kuri sazvanās ar vienu no Dz. Jaundžeikaru interesējošiem telefonu abonentiem un kurus noklausās. Neatkarīgajai ir droša informācija, ka starp šiem pieciem abonentiem bija A. Šlesers un Leonards Tenis, bet pārējos trīs identificēt nav izdevies. Šie telefoni noklausīti operatīvo izstrādes lietu Klauni un Nāburgi ietvaros.

Droši apgalvot nevar, bet izskatās, ka šo papīra lapiņu atrada kratīšanā Dz. Jaundžeikara dzīvesvietā Vidrižu pagastā - starp pierādījumiem minētas arī «piezīmju lapiņas, aprakstītas ar cipariem, uzrakstītiem ar zilas un zaļas krāsas tinti», kā arī eksperta atzinums par Z. Liniņas rokrakstu.

Valsti vada specdienesti

Tāpat lēmumā par sodu minēts, ka Z. Liniņa vīram Austrim izstāstīja, ka 2011. gada 3. maijā uz mēnesi pagarināta atļauja noklausīties A. Šlesera telefona sarunas. Austris to izstāstījis Dz. Jaundžeikaram, kurš par to telefoniski informējis pašu noklausīto A. Šleseru - šī telefona saruna ir viens no pierādījumiem t.s. Jaundžeikara krimināllietā un nepārprotams apliecinājums tam, ka arī visas citas A. Šlesera telefona sarunas ir ierakstītas.

Jāatgādina, ka Ainārs Šlesers divas dienas vēlāk - 2011. gada 5. maijā - televīzijā paziņoja kaut ko citu: ka viesnīcā Rīdzene vairāku gadu garumā VIP numuriņos, kā arī konferenču zālēs specdienesti veikuši noklausīšanos. A. Šlesers norādīja, ka viņa rīcībā ir pierādījumi, ka šāda noklausīšanās ir veikta, un viņš par tiem informēs Valsts prezidenta kanceleju. Viņš nosauca konkrētus viesnīcas numuriņus, kuros notiekot noklausīšanās. Tajos uzturas ārvalstu un pašmāju augstākā līmeņa amatpersonas.

LETA tolaik rakstīja: «LPP/LC līderis prognozēja, ka ar šo informāciju ir sācies jauns noklausīšanās skandāls Radissongeita, pēc kura noteikti sekošot liels starptautisks spiediens, «vairāku Latvijas valsts amatpersonu atrašanās amatā ir vairāk nekā apdraudēta». Šlesers uzskata, ka pašreizējā situācijā Valdis Zatlers esot palicis vienīgā politiski neitrālā persona, taču pēdējā mēneša laikā pirms jauna prezidenta ievēlēšanas viņam būšot jāparāda, vai viņš ir gatavs konfliktēt ar politiķiem, vai arī gaidīs, kad viņu mierīgi ievēlēs.

Šlesers uzsvēra, ka Zatleram ir jāuzdod noskaidrot, kas veicis pasūtījumu noklausīties ārvalstu pārstāvju sarunas šajā un, iespējams, arī citās viesnīcās, tam noteikti jāpiesaista ārvalstu specdienestu kontrole. «Mūsu specdienestiem ir radusies visatļautības sajūta,» norāda Šlesers un kā iespējamo sarunu noklausīšanās mērķi min «interesi, ko domā un runā ārvalstu uzņēmēji un politiķi».

«Esam nonākuši situācijā, ka nevis politiķi vada valsti, bet specdienesti,» sacīja Šlesers.»

Kā zināms, nekāda Radissongeita tomēr nesākās, bet pēc dažām nedēļām sākās milzīga «pretoligarhu» kampaņa, kas gan nedeva iespēju V. Zatleram palikt par Valsts prezidentu uz otro termiņu, bet pielika punktu A. Šlesera politiskajai karjerai.

Leģendas nodrošināšana

Vēl t.s. Jaundžeikara krimināllietas materiālos teikts, ka Z. Liniņa 2009. gadā, laika posmā no 18. februāra līdz 3. martam, «leģendas nodrošināšanai» piedalījusies noklausīšanās aparatūras izvietošanas «operatīvajā pasākumā» viesnīcā Radisson Blu Rīdzene Hotel. Arī par šo viņa esot izstāstījusi savam vīram Austrim, kurš «laika posmā no 2009. gada 19. februāra līdz 2. maijam Jūrmalā, pie veikala Maxima Viestura ielā 25, šo informāciju tālāk izpauda Dzintaram Jaundžeikaram, savukārt Dz. Jaundžeikars ne vēlāk kā līdz 2009. gada 3. martam to darīja zināmu Aināram Šleseram».

Šis grēks gan vairāk izskatās kā vienkārši «piešūts» Dz. Jaundžeikaram un Liniņu pārim, lai uzlabotu atklāto krimināllietu rādītājus.

Komentāri [14]
#
smieklīgi 2.novembris 2017 23:33 atbildēt
Ja šāda saruna notikusi un ierakstīta, tad tā tikai papildina jau iepriekš publicētās Šlesera sarunas un parādītu kā viņš centies ietekmēt Valsts prezidentu iejaukties tiesīsargājošo iestāžu darbā.
 
#
Antiņš 2.novembris 2017 11:48 atbildēt
Lai šitā lieta būtu tiesā ir jāpieņem likums par valsts nozagšanu pārejā no LPSR uz LV. Ja nav likuma, kam nav noilguma, tad tas vis ir blefs. Tur TM jāpastrādā ar likuma sagatavošanu.
 
#
Aizliegtā demogrāfiskā un kultūras programma " Namejs". » Antiņš 3.novembris 2017 7:45 atbildēt
Tāds likums ir jāpieņem OBLIGĀTI.

Lasiet Valda Freimantāla rakstu www:"Mosties, celies, strādā"!

Tautu tur neziņas un beztiesības purvā jau 24 gadus.
 
#
Kàrlis Bitenieks 2.novembris 2017 11:12 atbildēt
AAA komandai plaujas laiks.Maksàjiet ragà,lai pie pratinàsanas sédétu klusi.Summa uz prieksnojautu.Nav jau iesàcéji.Pat Domburs neizvilks ko,kur un kàpéc kàds piemuldéjis.
 
#
ilzīte 2.novembris 2017 10:12 atbildēt
Tad , kad mēs stāvējām Baltijas ceļā, dziedājām utt., mēs daļēji apzinājāmies, ka gribam citu iekārtu un laikam jau tikai kapitālismu, diez vai Ķīnas sociālismu vai ko vēl citu. Un tas nozīmē privātīpašumu un dažu cilvēku rokās miljoniem vērtus īpašumus- citādi tas nestrādā. Un tad, kad tas īstenojās, tad mēs atgriezāmies domāšanā pie marksisma un pārliecības, ka visi , kas apgroza tos miljonus apriori ir blēži un citu apzadzēji. Man nav pat nojautas, kā tas īsti strādā, varu tikai apbrīnot to cilvēku drosmi, kas tur metās iekšā. Un es arī esmu pārliecināta, ka daudzi no viņiem nepavisam nedomāja, kā tas viss attieksies uz kopējo labumu. Šeit man liekas, ka tieši Šlesers domāja- viņš bieži izteica priekšlikumus, kā labāk valsti organizēt, arī pēdējā runā. Bet jaunie dusmīgie dedzināja kaut kādas lelles kā senie ķelti. Dusmas, ka citi ir bagāti, nav labākais padomdevējs.
 
#
Antiņš » ilzīte 2.novembris 2017 11:57 atbildēt
Nosacīti, ka vainīgs ir kapitālisms. Mums drīzāk nav tādu kadru prokuratūrā, Knābī, kas varētu tādas smagas(sarežģītas) ekonomiskās lietas izmeklēt un tā meklēšana vilktos gadiem.
 
#
Madris » ilzīte 2.novembris 2017 12:44 atbildēt
Pareizi Ilzīt ! Pie tam varu piebilst, ka Ķīnas sociālismu nebūtu pieļāvuši mūsu "draugi" ASV u.c. Tāpēc jau Lembergs ir "visnīstākais" oligarhs. Būtu atdevis Ventspili vajadzīgajiem cilvēkiem, nebūtu smagos noziegumos apsūdzētais.
 
#
nopūdelēts 2.novembris 2017 9:30 atbildēt
izskatās ,ka žurnāls ir izdarījis lāča pakalpojumu ,atgremojot lietu par rīdzenes sarunām un ja vēl lembergs sāks runāt ,tad nebūs vairs labi.
 
#
. » nopūdelēts 2.novembris 2017 10:26 atbildēt
tieši otrādi. būs forši.
 
Skatīt visus 14 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers