Politika: Koalīcija meklē risinājumus, lai samazinātu NĪN maksājumus 11 komentāri
 
Politika

Koalīcija meklē risinājumus, lai samazinātu NĪN maksājumus

 
F64

Koalīcijas partiju pārstāvji šodien piedāvāja dažādus risinājumus, lai panāktu mazākus nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājumus.

Valdību veidojošo partiju darba grupā sagatavots priekšlikums atgriezties pie pagājušajā gada situācijas, kad īpašumiem, kas atrodas kultūrvēsturiskajās zonās, bija 45% atlaide NĪN, pēc koalīcijas padomes sēdes norādīja partijas "Vienotība" priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns.

Koalīcija konceptuāli atbalsta NĪN maksājumu samazināšanu, taču par šo priekšlikumu vēl būs jānoskaidro Latvijas Pašvaldību savienības viedoklis, norādīja Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK piedāvā rosināt mainīt Rīgas domes saistošos noteikumus, kas attiecas no NĪN atlaižu piemērošanu, pavēstīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Viņš aģentūrai LETA norādīja, ka tas izteikts kā piedāvājums "Vienotībai" šādu ideju kopīgi virzīt izskatīšanai Rīgas domē, jo ir atsevišķi jautājumi, kas ietekmē NĪN lielumu, bet kas nav valdības, bet pašvaldības kompetencē. Neviena no valdības koalīcijas partijām gan nav pie varas Rīgas domē.

Kā ziņots, izskatīšanā Saeimā pašlaik ir Tieslietu ministrijas (TM) rosinātais grozījumu projekts Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, ar kuru kadastrālās vērtības tiktu iesaldētas vēl uz diviem gadiem.

Jau vēstīts, ka jautājumā par izmaiņām NĪN regulējumā ir izskanējuši arī citi ierosinājumi, taču lielākoties iesaistītās puses par tiem nav spējušas vienoties.

Komentāri [11]
#
patiesība 8.maijs 2017 22:16 atbildēt
virs zemes nav taisnības, dūrei tik spēks
 
#
yutū » patiesība 8.maijs 2017 22:18 atbildēt
jhgcdyj nhjgdrtvyhm, bdtgjolj,
 
#
yutū » patiesība 8.maijs 2017 22:18 atbildēt
jhgcdyj nhjgdrtvyhm, bdtgjolj,
 
#
yutū » patiesība 8.maijs 2017 22:18 atbildēt
jhgcdyj nhjgdrtvyhm, bdtgjolj,
 
#
Kergers 8.maijs 2017 20:34 atbildēt
Rīgas dome pieņemot noteikumus par NĪN ,kuri ir pretrunā ar Saeimas pieņemto NĪN likumu, jau otro gadu pēc kārtas apzog namu īpašniekus ,kuri savus īpašumus nav sadalījuši dzīvokļu īpašumos!
Pēc Saeimas pieņemtā NĪN likuma normām arī dzīvokļos nesadalītos īpašumos NĪN ir jārēķina katarm dzīvoklim atsevišķi un tad jāsummē. Šādi sanāk ,ka dzīvokļus apliek ar 0,2% no kadastra vērtības.
Ušakova pieņemtie RD noteikumi paredz ,ka dzīvokļos nesadalīti namīpašumi tiek vērtēti kā viens veselums un tad tos jau apliek ar paaugstināto 0,6% nodokli!!!!!
Šī te apozagšana visvairāk skar denacionalizēto ēku īpašniekus ,kur ēka pieder vienam īpašniekam !
Rīgas domes noteikumi ir atceļami ,jo tie diskriminē iedzīvotāju grupas!!!!!
Tie ir atceļami arī tāpēc ,ka saista deklarēšanos ar NĪN un liek cilvēkiem deklarēties īpašumos ,kuros tie reāli nedzīvo! Un šāda pašvaldību mērkaķošanās jau notiek visā valstī! Tiek kropļoti statistikas dati uz kuriem balstas visa valsts un tiek plānota tās attīstība!
 
#
! » Kergers 8.maijs 2017 21:19 atbildēt
Denacionalizācija bija kļūda un kad zemei, zem mājas ir viens īpašnieks, bet mājai cits, ir vēl lielāka kļūda un tas nav Ausainītis.
 
#
a 8.maijs 2017 19:13 atbildēt
nav dzirdams "Saskaņas" viedoklis - vai viņu vēlētāji tik turīgi, ka spēj nomaksāt gan uzskrūvētos nodokļus, gan samuhļītos elektrības rēķinus?
 
#
Pastalnieks 8.maijs 2017 18:54 atbildēt
Nevajag neko meklēt, bet NĪN ir jāaizliedz, lai vietvalži sāktu domāt par savā pakļautībā esošās vietas attīstību, kas dotu ienākumus pašvaldībai un finansiāli ļautu cilvēkiem dzīvot savā dzimtenē.
 
#
Tauta 8.maijs 2017 18:52 atbildēt
Vienigais risinajums ir atcelt NĪN vienigajam mājoklim!
 
#
kargins » Tauta 8.maijs 2017 21:20 atbildēt
Vienīgajam īpašumam- 20000 kv.m mājai uz 10ha zemesgabala Jūrmalā.
 
Skatīt visus 11 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers