Pasaulē: Latvija plāno palielināt karavīru skaitu cīņā pret "Islāma valsti" 90 komentāri
 
Pasaulē

Latvija plāno palielināt karavīru skaitu cīņā pret "Islāma valsti"

 
Scanpix

Latvija līdz 20 instruktoriem Irākā plāno palielināt kontingentu starptautiskajā operācijā pret teroristisko organizāciju "Islāma valsts" (Daesh).

Aizsardzības ministrija, izskatīšanai otrdien, 28.novembrī paredzētajā valdības sēdē, iesniegusi Saeimas lēmuma projektu par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru dalībai pret "Islāma valsti" vērstajā starptautiskās koalīcijas militārajā operācijā Irākas militāro spēku apmācībai.

Lai gan koalīcijas operācijas termiņš starptautiskajos dokumentos šobrīd nav nostiprināts, tomēr, ņemot vērā uzticēto uzdevumu raksturu un apjomu, tiek plānots NBS dalību operācijā noteikt uz laiku līdz 2020.gada 1.februārim. AM gan norāda, ka šāda termiņa noteikšana neierobežo Latvijas tiesības pārtraukt dalību pirms minētā datuma, piemēram, ja apmācības būs noslēgušās līdz tam.

AM atgādina, ka ar Irākas pastāvīgā pārstāvja ANO 2014.gada 25.jūnija vēstuli ANO Ģenerālsekretāram Irākas valdība izplatīja aicinājumu visām ANO dalībvalstīm sniegt atbalstu teroristiskās organizācijas "Islāma valsts" apkarošanai.

Reaģējot uz Irākas aicinājumu, ar ASV iniciatīvu tika izveidota starptautiskā koalīcijas militārā operācija "Inherent Resolve", kas sniedz atbalstu gan kaujas triecienos, gan ar vietējo drošības spēku apmācības veidā.

Kopš 2014.gada novembra Latvija politiski ir pievienojusies starptautiskajai koalīcijai un paudusi atbalstu koalīcijas darbībām. Saņemts arī Irākas valdības apstiprinājums, ka Irākas valdība atbalsta Latvijas militāro instruktoru iesaisti Irākas drošības spēku apmācībā.

Scanpix

Saeima 2016.gada 14.janvārī nolēma nosūtīt Latvijas karavīrus dalībai šajā operācijā līdz 2018.gada 1.februārim.

Latvija šobrīd līdz desmit instruktoru sastāvā īsteno Irākas drošības spēku apmācību, pilnībā iekļaujoties Dānijas kontingenta sastāvā, kas ir izvietots Irākas un ASV kopīgi pārvaldītajā militārajā bāzē, kas atrodas 160 kilometriem uz rietumiem no Bagdādes. Ņemot vērā Latvijas karavīru zināšanas par Krievijas ražojuma ieročiem, NBS militārie instruktori ir ieņēmuši stabilu nišu šo ieroču pielietojuma apmācībā.

Kopš starptautiskā koalīcija aktīvi izvērsusi aktivitātes Irākā un Sīrijā, ir vērojami ievērojami operacionālie panākumi un atgūtas plašas "Islāma valsts" kontrolētās teritorijas, taču situācija vēl joprojām ir sarežģīta, un partneriem ir nepieciešams turpmāks atbalsts, lai turpinātu cīņu un nepieļautu to izvēršanos gan reģionā, tā arī Eiropā un citviet. Pretterorisma aktualitāte ir pieaugusi ne tikai no starptautiskā, bet arī no nacionālās drošības viedokļa, norāda AM.

Ņemot vērā pieaugošo apdraudējumu un Irākas drošības spēku nepieciešamību pēc apmācības, Latvija ir saņēmusi aicinājumu no ASV pastiprināt savu ieguldījumu ar papildu instruktoriem. Līdz ar to atbalsts partneriem turpmāk tiek plānots ar līdz 20 NBS karavīru iesaisti operācijā, nodrošinot Irākas drošības spēku apmācību.

No militārā viedokļa raugoties, Irākas vietējo spēku militāro spēju pilnveidošana, ar ko nodarbojas NBS karavīri Irākā, ir primārais nosacījums "Islāma valsts" veiksmīgai apkarošanai, ņemot vērā vietējo valsts struktūru izšķirošo lomu visaptverošai teroristu tīklu un infrastruktūras izskaušanai.

Turklāt, sniedzot militāro ieguldījumu Irākas drošības spēku apmācībā, NBS gan stiprinās praktiskās sadarbības saiknes ar Ziemeļatlantijas alianses dalībvalstīm, gan iegūs svarīgu pieredzi citu valstu militāro vienību apmācībā - patlaban prioritārajā valstu militārās iesaistes formātā starptautiskās krīzes vadības kontekstā.

Apzinoties drošības riskus NBS karavīriem Irākā, 2016.gadā tika noslēgta tehniskā vienošanās ar Dāniju un saprašanās memorands ar ASV, kuros iekļauti operacionālie ierobežojumi Latvijas kontingentam Irākā, un kuri ir spēkā arī šobrīd. NBS kontingentu paredzēts iesaistīt tikai ar militāro apmācību saistītos uzdevumos.

Jau ziņots, ka Latvija palielinās karavīru kontingentu NATO apmācības operācijā Afganistānā un jau drīzumā varētu būt zināms konkrēts nosūtāmo speciālistu skaits, aģentūrai LETA novembra vidū pastāstīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Latvijai gan nākamgad beigsies mandāts dalībai šai operācijā, tāpēc Aizsardzības ministrijai būs jālūdz Saeimai to pagarināt. Šobrīd NATO apmācības operācijā "Resolute Support" dien 24 Latvijas karavīri. Kaujas operācijās viņi nepiedalās.

Komentāri [90]
#
malda 25.novembris 2017 17:19 atbildēt
Sarunas elles priekškambarī!Ak vai!
 
#
Nevajadzēja grēkot raimond » malda 25.novembris 2017 19:32 atbildēt
Vai vai
 
#
:) 25.novembris 2017 17:08 atbildēt
lēta lielgabalu gaļa jau ir ceļā. mēs kā redzams esam lētu algotņu piegādātāji
 
#
Raimond » :) 25.novembris 2017 19:31 atbildēt
A pričom tu tur esi?
 
#
maukurovna 25.novembris 2017 15:45 atbildēt
LATVIJAS KANGARI VIENMER NOMODĀ.. GATAVI TAUTU IZNĪCINĀT BRISELES GRASU UN SAVA AMATA DĒĻ
 
#
bļaģkurvovna » maukurovna 25.novembris 2017 16:27 atbildēt
LATVIJAS KANGARI VIENMER NOMODĀ.. GATAVI TAUTU IZNĪCINĀT MASKAVAS GRASU UN SAVA AMATA DĒĻ
 
#
Maukurovna » maukurovna 25.novembris 2017 16:39 atbildēt
Tu jau esi tik truls. Bezsmadzemu radiijums ka pat komentus savus neproti izveidot..kaa papagailis atkarto.par ko tev msaksaa plukata..algu...paliudz paliidziibu briselonlulim vai psihiatram..es ar daunu nediskutesu jo man nav laika un intereses pie tam mani gaida citur..bet tu labak. Uedzer zaaliites un parnajies ar psihiatruu
 
#
Egle » maukurovna 25.novembris 2017 16:51 atbildēt
Ne ,šoreiz skepkava asv uzsvilpa saviem blusainiem pluškiem un tie miz dami ,dirs dami steizas izpildit saimnieka rikojumu ! Kauns un riebums ,navi okupantiem un slepkavām !
 
#
Priede » Egle 25.novembris 2017 19:26 atbildēt
Ne ,šoreiz skepkava krievija uzsvilpa saviem blusainiem pluškiem un tie miz dami ,dirs dami steizas izpildit saimnieka rikojumu ! Kauns un riebums ,navi okupantiem un slepkavām !
 
#
One Professional Russian Troll Tells All 25.novembris 2017 15:15 atbildēt
 
#
Kremļa 'trollis' par darba ikdienu: represīva sistēma un 135 komentāri 12 stundās 25.novembris 2017 15:14 atbildēt
Sociālajos tīklos ir simtiem neīstu personu kontu, kuru pārvaldītāji interneta vidē intensīvi raksta komentārus ar Kremlim labvēlīgu viedokli, vēsta "Radio Brīvā Eiropa".
Daudzi no šiem kontiem tiek apkalpoti no "troļļu fermas" – Interneta izpētes centra Sanktpēterburgā, kur darbinieki caurām diennaktīm strādā 12 stundu garās maiņās un saņem salīdzinoši prāvu atalgojumu.
Divus mēnešus šajā iestādē strādājis arī Sanktpēterburgas blogeris Marats Burkhards, kurš intervijā ar "Radio Brīvā Eiropa" atklāj par tipisku "troļļu fermas" darbdienu.
Marats kopā ar 20 citiem cilvēkiem strādājis nodaļā, kuras uzdevums ir Krievijas pašvaldības tīmekļa vietnēs rakstīt prokremliskus komentārus.
Darbu dabūt nav bijis viegli, viņš atzīst. Sākumā jāparāda savas rakstnieka spējas ar kādu neitrālu tematu, piemēram, veģetārisma plusiem un mīnusiem, viņš stāsta.
Pēc tam uzdevumi kļūst tematiskāki, piemēram, jāpauž domas par Krievijas "humānajiem konvojiem". Priekšnieki tad vērtē kandidāta piemērotību amatam.
Marats norāda, ka pats ir prorietumnieciski noskaņots, tāpēc savas domas bijis jāslēpj, citādi darbā netiktu pieņemts. "Viņi pastāvīgi veic ideoloģiskās pārbaudes visam uzrakstītajam. Es pāris reizes tiku pieķerts," stāsta blogeris.
Alga Maratam bijusi 45 000 rubļu (aptuveni 714 eiro) mēnesī, kuras saņemšanai gan jāizpilda kvota. "Tā ir īsta fabrika. Tur ir produkcijas kvotas, par kuru izpildi tu saņem 45 000 rubļu. Kvota ir 135 komentāri 12 stundu maiņā," viņš atklāj. Pēc katrām divām nostrādātām dienām pienākas divas brīvdienas.
Jāņem vērā, ka vienam komentāram nevajadzētu būt īsākam par 200 zīmēm, tāpēc kolēģi nesarunājas, tikai raksta. Darba sistēmu Marats raksturo kā "represīvu". Par minūtes kavējumu no algas tiek atvilkti 500 rubļi.
"Uz darbiniekiem visu laiku tiek izdarīts spiediens. Par katru sīkāko novirzi ir sodi. Tu pastāvīgi dzīvo atlaišanas draudos. Tā nav pārāk civilizēta atmosfēra," viņš stāsta.
"Ļaundara" atspēkošana
Četrus stāvus augstajā Savušķina ielas ēkā atrodas dažādas nodaļas, kas nodarbojas ar blogiem, ziņām, visa veida attēlu, demotivatoru (satīrisks attēls par tēmu), grafiku un video veidošanu, stāsta blogeris. Tomēr nekāda staigāšana apkārt un draudzēšanās nenotiekot – visi sēž kabinetos pa 20 cilvēkiem un dara savu darbu.
Marata departamenta uzdevums bijis rakstīt komentārus dažādu pašvaldību interneta vietņu forumos. Tas parasti noticis grupiņās pa trim cilvēkiem. Viens no viņiem – "ļaundaris" – pauž nepiekrišanu un neapmierinātību ar varasiestādēm, bet abi pārējie iesaistās diskusijā, atspēkojot viņa viedokli, stāsta blogeris. Tas tiek darīts, lai radītu ticamības efektu.
Lai pārliecinātu par savu taisnību, kāds no atspēkotājiem izmanto grafiku vai tēmai atbilstošu attēlu, bet otrs ievieto saites uz rakstiem, kas apstiprina "pareizo" viedokli, skaidro Burkhards.
"Tādā veidā mūsu mazā trijotne šķērso visu valsti, apstājoties katrā forumā no Kaļiņingradas līdz Vladivostokai. Mēs radām ilūziju par īstu aktivitāti šajos forumos. Mēs kaut ko uzrakstām un atbildam cits citam," stāsta Marats.
Komentāru rakstītājiem tiek iedoti atslēgas vārdi, kuriem jāparādās ierakstos, lai tie būtu piemēroti meklēšanas servisiem.
Tipisks uzdevums: "Ukrainā ir NATO karavīri"
Marats ar reālu piemēru ilustrē, kā notiek "troļļa" darbs.
Tēma: Ukrainas bruņotajos spēkos ir NATO karavīri
Atslēgas vārdi: Ukrainas ziņas; Krievija un Ukraina; Ukrainas politika; Ukraina; NATO; PMK (privāta militārā kompānija)
Uzdevums: Sākt tematu 35 pašvaldību forumos
Darbs sākas pēc tam, kad citā nodaļā strādājošs "trollis" ar lietotājvārdu "flcrbgrjn" sociālajā tīklā "Live Journal" publicē ierakstu, kurā norāda, ka Ukrainas pusē karo ārzemju algotņi, sniedzot saiti uz video, kurā esot redzami divi amerikāņi Mariupolē.
"Kijevas hunta regulāri uzrīda savus medijus Krievijai, un tie bezkaunīgi melo. Viņi apgalvo, ka Krievijas bruņotie spēki karo Ukrainas teritorijā, bet atsakās sniegt jebkādus pierādījumus (jo tādu nav). Bet jautājumā par Ukrainas bruņotajiem spēkiem, Kijevā nostiprinājušās amerikāņu marionetes teic, ka nav pierādījumu par ārzemju algotņu un Rietumu izlūkdienestu aģentu pievienošanos to rindām –, viņi melo un pat nesarkst!"
Drīz vien šis ieraksts, saskaņā ar alfabētisko sarakstu, parādās Astrahaņas pilsētas forumā. Tad darbu, atbildot "flcrbgrjn" ierakstam, sāk "ļaunais trollis" ar lietotājvārdu "Yana24".
"Par kādiem NATO algotņiem tu runā? Viņi nofilmējuši tur kaut kādus amerikāņus – nu, un? Joprojām nav skaidrs, ko viņi tur darīja. Krievija kā parasti vaino Ukrainu par lietām, ko pati dara. Visi jau sen runā par jūsu pašu algotņiem, un tie joprojām nav izvesti!"
Ar dusmīgu atbildi "Yana24", nāk klajā otrs "trollis", publicējot saiti uz citu rakstu par amerikāņu karavīru "klātbūtni" Mariupolē.
"Tu vispār lasi tekstu? Ja tu sekotu tēmai, tad zinātu, cik daudz pierādījumu jau tagad ir sniegts, ka karš Ukrainā notiek tāpēc, ka Rietumi un Porošenko negrib mieru. Ir atrastas Rietumu karavīriem piederošas mantas, un tagad ir atrasti paši karavīri. Vai ir atrasti pierādījumi par Krievijas karavīriem Ukrainā? Vai atrasti paši karavīri? Nē!"
Tad seko trešā "troļļa" iznāciens, kurš apsūdz Rietumus divkosībā un publicē demotivatoru savas domas ilustrēšanai.
"Rietumi ir tik divkosīgi: katrā diskusijā par Ukrainas konfliktu Rietumi vaino Krieviju, lai gan apgādā Ukrainas spēkus ar PMK karavīriem, kuri pārstāv NATO. Tā ir dubulto standartu politika!"
Kremļa 'trollis' par darba ikdienu: represīva sistēma un 135 komentāri 12 stundās
Foto: Publicitātes attēli
Pēc Astrahaņas seko Bijska, Brjanska, Veļikijnovgoroda, Valdivostoka, Volgograda, divi forumi Voroņežā, daži viskrievijas forumi, bet pašās beigās krievu alfabēta pēdējie burti – Čita un Čerepoveca.
Obamas košļājamā gumija
Vaicāts par pašu jocīgāko uzdevumu, ko nācies pildīt "troļļu fermā", Marats piemin gadījumu ar ASV prezidentu Baraku Obamu, kurš vizītes laikā Indijā košļājis košļājamo gumiju.
"Tev par to ir jāuzraksta 135 komentāri, un nekautrējies izpausties. Raksti, ko gribi, tikai bieži ieliec vārdu Obama un papildini ar apsaukāšanos," skaidro blogeris.
Šajā uzdevumā bijis nosacījums vienmēr nonākt pie jau sagatavota secinājuma, ka "Obama ir pērtiķis, kurš nesaprot neko no kultūras".
Viens no galvenajiem "troļļu fermas" uzdevumiem ir rakstīt komentārus Krievijas ideoloģisko pretinieku vietnēs. Iestādē ir arī angļu un ukraiņu valodas nodaļas, stāsta Marats. Ar komentāriem tiek bombardētas raidsabiedrības CNN un BBC, kā arī citi mērķi. Svešvalodās strādājošo darbinieku algas esot 65 000 rubļu (1031 eiro) vai augstākas.
"Vairums vāciešu atbalsta Putinu"
Lai gan lielākoties visi resursi tiek mobilizēti Ukrainas kara tematikas aprakstīšanai un Rietumu kritizēšanai, gadījušies arī uzdevumi, kuros jāslavē Krievija.
"Vienreiz man bija jāraksta, ka vairums vāciešu atbalsta Putina politiku. Uzdevums skanēja tā: "Pasaki, ka vairums vāciešu atbalsta Putina politiku un ir neapmierināti ar Merkeli." No kurienes viņi to izrāva, es nezinu, bet man bija par to jāraksta," atceras Burkhards.
Ja diskusija ir par Putinu, "ļaunais trollis" sēj šaubas. Pareizticīgo Ziemassvētkos Putins tika fotografēts kopā ar tautu parastā ciema baznīcā pie Voroņežas. Stāsts tiek pieteikts ar sajūsmu par to, cik brīnišķīgs cilvēks ir Putins, stāsta Marats.
"Ļaunais trollis" tam nepiekrīt. "Labi, izbeidziet. Putins uz Voroņežu devās, lai celtu savu popularitāti," raksta "fermas" darbinieks.
Uz to otrs "trollis" atbild: "Kas tev kaiš, par kādu popularitāti tu runā? Jā, viņš ir populārs, bet viņam popularitāte nav vajadzīga, viņš vienkārši grib būt kopā ar parastiem cilvēkiem."
Darbinieki politiski neizglītoti
Vairākums "troļļu fermas" darbinieku ir parasti jauni cilvēki, kas vienkārši vēlas nopelnīt naudu, skaidro Marats. Viņu politiskā izglītība nesniedzas tālāk par to, kas ir Putins un Obama. "Protams, viņi visi ir par Putinu, bet viņi ir pilnīgi politiski neizglītoti," stāsta blogeris. Viņi neuzdod liekus jautājumus un dara to, ko viņiem liek.
Ir arī tādi, kas no visas sirds vēlas cīnīties pret Obamu un par "Doņeckas Tautas Republiku", atzīst Burkhards.
"Tas ir sliktākais. Tur ir sava veida kafetērija ar kafijas automātiem un kafiju. Pusdienas pārtraukumā var dzirdēt cilvēkus, kuri visu dienu rakstījuši visas šīs lietas, bet tā vietā, lai dzertu kafiju un runātu par kaut ko citu, viņi ar putām uz lūpām turpina diskutēt par to pašu. Joprojām grib kaut ko pierādīt. Tur ir fanātiķi," norāda "troļļa" arodu izmēģinājušais blogeris.
Marats no šī darba aizgājis pats, jo nav redzējis jēgu turpināt šo nodarbi. "Pieredzes ziņā - es to ieguvu, un turpināt nebija nekādas nozīmes, tas viss ir absurdi. Es nepiekrītu šai ideoloģijai, es esmu pilnīgi pret to. Es biju ienaidnieka nometnē. Ar diviem mēnešiem bija gana, lai saprastu, kā tas darbojas," stāsta Burkhards, papildinot, ka darbs tur ir tik grūts, ka arī nopelnītajai naudai vairs nav nozīmes.
"Starp citu, katru reizi, kad parādās žurnālists un mēģina tikt iekšā, un pajautāt kaut ko, tur iestājas liels satraukums. Visi aizkari ir aizvērti. Mums dienas laikā aizliegts iet ārā uz ielas. Viņiem ir patiešām bail no žurnālistiem," piebilst blogeris.
 
#
haaaaaa » Kremļa 'trollis' par darba ikdienu: represīva sistēma un 135 komentāri 12 stundās 25.novembris 2017 15:17 atbildēt
un kas to lasīs???? Tu neapdirsies propagandist
 
#
Lasīs, lasīs » haaaaaa 25.novembris 2017 15:25 atbildēt
To lasīs raimonds, golovastiks bezmozglijs un visi pārējie no pirmās palātas, kur ir tie kam IQ=1.
 
#
vera zootehniķe » Lasīs, lasīs 25.novembris 2017 15:30 atbildēt
sāc ar sevi . manai govij intelekts augstāks kā tev...iedzwer mulki zales.. gudri cilveki tavus murgus nelasīs.
 
#
Vera un zootehniķe? » vera zootehniķe 25.novembris 2017 15:36 atbildēt
To lasīs raimonds, golovastiks bezmozglijs, vera, tatjana, skolnieciņš, runcs, ash, adel, kaut kāda tum maukuu mājas pārvaldniece un visi pārējie no pirmās palātas, kur ir tie kam IQ=1.
 
#
psihiatrs » vera zootehniķe 25.novembris 2017 15:39 atbildēt
neviens to nelasīs iznemot tevi pašu..kurs lasīs slima suņa murgus??/
 
#
PSIHIATRS » Kremļa 'trollis' par darba ikdienu: represīva sistēma un 135 komentāri 12 stundās 25.novembris 2017 15:42 atbildēt
UZMANĪBU! TE KOMENTĒ GARĪGI SLIMS CILVĒKS KURŠ PIEKĻUVIS INTERNETAM.... NEŅEMIET ĻAUNĀ!!!
 
#
ņemsim gan. Brauc uz krieviju » PSIHIATRS 25.novembris 2017 19:30 atbildēt
Ir ok, tev jau kautkā tās garās stundas jānosēž...
 
Skatīt visus 90 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers