Pasaulē: 15 000 zinātnieku izplata drūmu "brīdinājumu cilvēcei" par katastrofāliem draudiem 14 komentāri
 
Pasaulē

15 000 zinātnieku izplata drūmu "brīdinājumu cilvēcei" par katastrofāliem draudiem

 
Scanpix

Zinātnieki no dažādām pasaules valstīm ir apvienojušies, lai brīdinātu pārējo cilvēci par katastrofālajiem draudiem, kas pašlaik skar mūsu planētu.

Tā saucamais "Brīdinājums cilvēcei" faktiski ir oriģinālā brīdinājuma atjauninājums, kas tika izdots 1992. gadā un ko parakstīja 1 700 zinātniskās kopienas pārstāvji.

Tā vietā, lai ieklausītos zinātnieku brīdinājumos, kas tika izteikti pirms 25 gadiem un uzlabotu situāciju, eksperti saka, ka tā kļūst arvien sliktāka, un visas konstatētās problēmas joprojām nav atrisinātas.

Šis brīdinājums ietver sevī tādas tēmas kā apkārtējās vides problēmas, iedzīvotāju skaita pieaugums un masveida patēriņa līmenis, kas apdraud citas sugas, kurām ir liels izzušanas risks.

Mežu izciršana un okeāna piesārņojums pieaug, savukārt pasaules iedzīvotāju skaits ir 25 gadu laikā ir palielinājies par 2 miljardiem cilvēku.

Scanpix

"Daudzas no mūsu pašreizējām darbībam nopietni apdraud nākotni, kādu mēs vēlamies cilvēcei, augiem un dzīvniekiem, un tādejādi varam mainīt dzīvo pasauli tiktal, ka tā nespēs uzturēt dzīvi tādā veidā, kā mēs to pazīstam," rakstīts brīdinājumā.

Scanpix

Zinātnieki norāda, ka steidzami nepieciešamas būtiskas izmaiņas cilvēku uzvedībā, citādāk katastrofa ir neizbēgama.

Scanpix

Šis brīdinājums nāk no Oregonas Valsts universitātes ekologa Viljama Ripļa, kurš saņēma atbalstu no 15 000 zinātniekiem no 184 pasaules valstīm.

Avots: The Mirror

Komentāri [14]
#
cienitais 17.novembris 2017 3:36 atbildēt
.
 
#
WooDoo 15.novembris 2017 14:52 atbildēt
no planētas termināls piecūkošanas glābt var vienīgi totāls karš un tas jadara tagad. Un tanī visi jāiesaista: ES kā liels patērētājs un finansētājs, ASV kā liels patērētājs finansētājs un planētas izēdājs, Ķīna, jo visa draza tiek Ķīnā ražota, Krievija, kam nav saprāta ekoloģijā vispār. No 7 miljardiem jāatstāj 1 un visam jābūt zirga - spīļarkla līmenī. Vai kā indiāņi dzīvoja
 
#
WooDoo 15.novembris 2017 14:40 atbildēt
jāsamazina patēriņš. Tikai kurš atteiksies - tas aziāts, kas gatavs uz visu, lai ģimeni pabarotu vai amerikānis, kas atteiksies no 3 auto ģimenē un lidināšanās pa pasauli. No plastmasas un jauna iPhona kas atteiksies? Un ja visi atteiksies, kas baros šo industriju ģimenes? Cerat jūs (mūs) tas neskars? Nu tad jau jūs neticat karmai un pārdzimšanai. Jo ko sēsi, to pļausi. Ar ko arī apsveicu!
 
#
Ne te 14.novembris 2017 23:18 atbildēt
Šādas pludmales Latvijā nav manītas. Ja būtu, tad ņemtos tās drazas savākt. Tā ir Āzija un Āfrika, kas aiz-kakā zemi. Un baltie vēl ļauj ka-kāt sev uz galvas. A kur skatās Saimnieks?!
 
#
siers 14.novembris 2017 18:14 atbildēt
tur neko nevar darīt,jo nevar cilvēku pārtaisīt neviens,tādēļ gaidīsim,kad mūs pārmācīs daba,vismaz nākotnes cilvēks ,kurš sāks apdzīvot zemi no jauna ,kaut kā mainīsies.
 
Skatīt visus 14 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers