#

Trešdiena, 28.janvāris

Vārda dienas: Kārlis, Spodris

-5°C 4 m/s DA uz plkst.7

Saule lec 08:29, riet 16:43

Lietuvieši uzsāk protesta akciju pret "Maximu" un dāvina skrūves

15 min.lt
15 min.lt
15min.lt

Lietuvā, Viļņā šodien notikusi protesta akcija pret veikalu tīklu "Maxima'', kurā akcijas organizētāji aicina aizdomāties par Rīgā notikušās Zolitūdes traģēdijas iemesliem, vēsta 15min.lt

Protesta akcijas dalībnieki, 1. decembrī plkst.13.00, pulcējās pie Viļņas lielākā tirdzniecības centra "Acropolis", viņi veikalā izvēlējās kādu skrūvi, pieprasīja to nosvērt un iepakot, bet pēc tam to ietina čekā vai papīra lapā ar uzrakstiem "Ieskrūvē skrūvi un padomā!", "Neiepērkos pie slepkavām!", "Par dzīvībām nebija padomāts!". Tālāk visi protestētāji devās uz veikalu "Ermitaža", kur plāno šādi iepakotās skrūves dāvināt veikala apmeklētājiem, tādējādi mudinot viņus aizdomāties par Zolitūdes traģēdijas iemesliem.

Jau ziņots, ka nedēļu pēc 54 cilvēku dzīvības aiznesušās Zolitūdes traģēdijas "Maxima Latvija" vadītājs Gintars Jasinskis paziņoja, ka nejūtas vainīgs par notikušo.

Šis paziņojums izraisīja milzīgu sašutuma vētru ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā.

DALĪTIES AR ŠO ZIŅU

Komentāri (103)
#
pardeveja

BAIBA tu nezini kadi bija darba deveja nosacijumi-vinus neviens par cilvekiem netureja -tadel ludzu pakluse,un ieklausies ko saka kas ir stradajusi,un televizijas intervijas ar citusajiem.

#
Neliels salīdzinājums

Par to,ka vienmēr atbildību nes objekta ipašnieks,nomnieks,apsaimniekotājs utt.Nebūsi pieskrūvējis automasinai riteni,un tas ielidos pretimbraucošajam stiklos,varbūt pat nositīs.Kuru tiesās pirmo?Vai automašīnas ražotāju,jeb to,kurš bija pie ruļļiem?Un apdrošinātāji vēl papildus izģērbs līdz apenēm.Ar sūda leišu maksimku ir precīzi tāds pats gadījums.Zinot leišu badakāsību-viņi paši kompostrēja projektētājiem smadzenes,ka visu vajag pēc iespējas pā lēto.Nu.tad būtu kontrolējuši tās skrūves kaut katru nedēļu,tāpat,kā šoferim ir japārbauda sava braucamrīkaa tehniskais stāvoklis.

#
Simtstreiz » Neliels salīdzinājums

+++++

#
Salīdzinātājam » Neliels salīdzinājums

Un ja tev pāris gadus vecai automašīnai uzsprāgs drošības spilvens un nonesīs galvu blakussēdētājam arī rakstīsi iesniegumu policijai atzīstoties slepkavībā?

#
zaja » Salīdzinātājam

Rakstīt nevajadzēs. A/M ir paaugstinātas bīstamības avots un auta īpašnieks arī ir atbildīgs par visu, kas notiek ar viņa auto, ja vien nepierāda, ka tas ticis pretlikumīgi atsavināts īpašniekam. Par spilveniem, par avārijām, par ātruma pārsniegšanu utt. Par visu. Nebaidies, policija to zina.

#
hmm » zaja

Tikai nez kāpēc to nezin auto ražotāji, kuri regulāri atsauc un par savu naudu novērš ražošanas defektus savām automašīnām.

#
» Neliels salīdzinājums

ja leiši savā skopulībā tapupības nolūkos pieprasīja iemontēt kaut ko lētāku un prastāku, nekā prasīja visi drošības standarti.

#
nē nu » Jā

es jau varu pieprasīt, lai sijas taisa kaut vai no papīra, bet par drošību tik un tā atbild projektētājs un būvnieks.

#
Gaidu » nē nu

tiesu. Ar šausmīgu nepacietību. Nenormāli savdabīgs gadījums. Maxima gribēja papīra sijas dabūja. Un tās papīra sijas, nelietes, nostāvēja tīri ciešami līdz pat garantijas laika beigām...

#
Nevajag » Neliels salīdzinājums

Pēc garantijas termiņa beigām? Tad jau visa Austrumeiropa, ka braukā vecos volksvāgenos un opeļos ik dienas tiek vācu ražotāju aprūpēta. Tas, zaķīt, ir līdz garantijas termiņa beigām. Ja maxima neuzskatīja par vajadzīgu līdz garantijas temiņa beigām ražotājam prasīt, lai salabot, pēc tam jau viss uz pašas atbildības. Tas tāpaat kā neviens ražotājs vai pārdevējs nelabos ledusskapi vai datoru pēc garantijas termiņa beigā.

#
šeku reku vieni no jaunākajiem » Nevajag

«Toyota Motor Corp.» ceturtdien paziņoja, ka Ziemeļamerikā atsauks gandrīz 700 000 automašīnu saistībā ar ātrumpārslēga defektu. Šis atsaukums aptver 2004., 2005., 2007., 2008. un 2009.gadā ražotus «Sienna» modeļus. «Toyota Motor Corp.» pasaulē atsauc aptuveni 370 000 automašīnu saistībā ar defektiem, kas var apturēt dzinēja darbību. Šis atsaukums aptver «Crown», «Mark X» un vairākus «Lexus» modeļus, kas laika periodā no 2005.gada jūlija līdz 2011.gada jūlijam ražoti Japānā. «Nissan Motor Co.» ceturtdien paziņoja, ka pasaulē atsauks aptuveni 910 000 automašīnu saistībā ar akseleratora pedāļa problēmām. Šis atsaukums aptver piecus modeļus, tostarp «Serena» un «X-Trail», kas ražoti laika periodā no 2004.gada oktobra līdz šā gada jūnijam. «Mitsubishi Motors Corp.» ceturtdien paziņoja, ka valstī atsauc 650 000 automašīnu saistībā ar iespējamu aizdegšanās risku. Šis atsaukums aptver trīs modeļus, tostarp populāro «Minica», kas ražots laika periodā no 1998.gada septembra līdz 2011.gada maijam. TIEŠĀM 24 GADU GARANTIJA!!!!!

#
Malacītis » šeku reku vieni no jaunākajiem

Tikai Maximai tas nepalīdzēs tiesā ar cietušajiem. Maximai tas varētu varbūt palīdzēt tiesā ar būvniekiem un/vai iepriekšējiem īpašniekiem. Bet tas jau vairumu cilvēku te ne mazākajā mērā neuztrauc. Un kā ar nodokļu izkrāpšanas shēmu, kad telpas īrē no citas firmas, kura pieder tiem pašiem īpašniekiem? Latvijā tas skaitās noziegums.

#
Un » šeku reku vieni no jaunākajiem

lūdzu, nevajag vairs piemērus ar mašīnām, lidmašīnām un ledusskapjiem. Tie sadomāti un tiem nav nekā kopīga ar šo notikumu.

#
Sakiet man, lūdzu!

Tie, kas te tik dedzīgi aizstāv Maximas "nevainību"! Pastāstiet man, kāpēc tik nevainīgam un kristākskaidram uzņēmējam bija jāmelo par savām īpašnieka tiesībām uz lielisko celtni, kuras jumts esot pludojis jau sazin cik sen? Laikam tāpēc, ka par jumtu jārūpējas ēkas īpašniekam? Vai tomēr būvniekam?

#
Lūdzu » Sakiet man, lūdzu!

Pirmkārt, Maxima nemeloja, jo SIA Maxima Latvija NAV ēkas īpašnieks. Otrkārt, jumts vispār pieder citai firmai, kurai ar Maximu nav nekāda sakara.

#
zaja » Lūdzu

Šī ir stulbuma augstākā pilotāža: Otrkārt, jumts vispār pieder citai firmai, kurai ar Maximu nav nekāda sakara....Nekad un nekādā gadījumā ēkas jumts nav atdalāms no pašas ēkas. Līdz ar to, tas nevar būt citas personas īpašums. Jumts bez ēkas vispār nav nekas, tapat kā ēka bez jumta, nav ēka.

#
hmm » zaja

Nez ko tu teiksi, ja nopirksi tirdzniecības vietu kādā TC vai apjumtā tirgū?

#
Saulainu taciņu » Lūdzu

Maximas juristam pierādīt, ka tas nebija nekāds tirdzniecības centrs, tā bija tikai tirgus nojume.

#
Tas » Sakiet man, lūdzu!

Oho, tagad jau ir uzradies SIA "MAXIMA"?! Tāda līdz šim vispār vēl nebija. Maximas pakaļlaižas turpina Maximas melošanu internetā? Tpfu. Un kāpēc tad tas jaunizceptais SIA MAXIMA, kāda Latvijas uzņēmumuz reģistrā visticamākais līdz šai dienai vēl nebija, nesūdzējās jumta īpašniekam par to, ka pagrabā no tā caurā jumta tek ūdens? Un vispār - ļoti interesants juridisks kāzuss. Ja jau Maximai pašai sava jumta nebija, tad jau tai jumts bija jāīrē. Jo jumta pakalpjumus tā tomēr izmantoja. Nu, kamēr vēl nebija nogruvis, tas taču it kā sargāja no lietus, no vēja... Jeb Homburg tā labdarīgi ļāva to izmantot par velti? Vai par jumta pakalpojumiem bija noslēgts līgums? Vai nebija? Ja nebija, tad varbūt SIA MAXIMA to izmantoja nelikumīgi - nu, kā ābolus no kaimiņu dārza, kuri pārkrīt pāri sētai? Tad jau arī tagad par to, ka pilnībā uzkrita virsū, laikam nekāda sūdzēšanās nesnāks. Un kas tas par SIA MAXIMA?

#
tam ar redzes problēmām » Tas

Nosaukums "MAXIMA Latvija" SIA
Tiesiskā forma Sabiedrība ar ierobežotu atbildību
Reģistrācijas numurs, datums 40003520643, 29.11.2000
Juridiskā adrese "Abras", Ķekavas pag., Ķekavas nov., LV-2111
Reģistrs, Ierakstīts reģistrā Komercreģistrs, 09.12.2003
Reģistrācijas apliecība Nr. K038532. 15.12.2006

#
Un kā » tam ar redzes problēmām

ar jumta pakalpojumiem? Ēku īrēja paši no sevis, bet no kā jumtu? Un vēl strīdīgais jautājums, kur beigas griesti un sākas jumts. Un vai drīkst būt veikals bez griestiem un jumta, ja viņi apgalvos, ka viņiem nekad nav bijis ne griestu, ne jumta?

#
Tā tā » Sakiet man, lūdzu!

Cerams, ka SIA "Maxima Latvija" un SIA "Tineo" oficālie pārstāvji tiks uzaicināti ierasties uz tiesu vienlaicīgi un arī izmeklēšanas laikā konfrontēti. Tad Maximu paņems pie dziesmas arī par nodokļu krāpniecības shēmu ar ofšora uzņēmuma palīdzību.

#
es

diezgan oriģināli tie mūsu kaimiņi!

#
dana

Lietuviesi malači.

Vairāk komentāru
Pievienot komentāru

Vārds *

Ziņojums *