Rīgā: Izrādās, ka ēka, kurā pieder dzīvokļi bijušajiem prezidentiem, ir grausts 25 komentāri
 
Rīgā

Izrādās, ka ēka, kurā pieder dzīvokļi bijušajiem prezidentiem, ir grausts

 
F64

Ēka Rīgā, Brīvības ielā 38, kurā diviem bijušajiem Latvijas Valsts prezidentiem piešķirti dzīvokļi, klasificēta par B kategorijas graustu un tai piemērota paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa likme 3% apmērā, pavēstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

Ēka pieder septiņiem kopīpašniekiem - Latvijas valstij Finanšu ministrijas personā, trim juridiskām un trim fiziskām personām. Ēka atrodas blakus Ministru kabinetam un tās apsaimniekošanu veic SIA "NIRA fonds apsaimniekošana".

Kā skaidroja Gailīte, ēkas apsaimniekotājs šī gada februārī ir iesniedzis atzinumu, kurā norādīts, ka ēkas fasāde kopumā ir apmierinošā tehniskā stāvoklī, tomēr atsevišķas apmetuma zonas un dzegu elementi ir bojāti un ir sliktā tehniskā stāvoklī, kas rada apdraudējumu personu drošībai. Līdz ar to nepieciešams veikt bīstamo elementu demontēšanu.

Tāpat nomnieks norādīja, ka ēkas kopīpašnieki sapulcē nolēmuši neveikt ēkas fasādes atjaunošanu, līdz ar ko Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisija nolēma būvi klasificēt kā B kategorijas vidi degradējošu būvi un piemērot īpašniekiem 3% paaugstināto nekustamā īpašuma nodokli.

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) aģentūru LETA informēja, ka ēka Brīvības iela 38 ir kopīpašums - piecstāvu dzīvojamā māja ar kopējo platību 2651,8 kvadrātmetri. Dzīvojamā māja ir sadalīta 14 dzīvokļu īpašumos.

"Finanšu ministrijas valdījumā un VNĪ pārvaldīšanā atrodas kopīpašuma domājamā daļa 660,6 kvadrātmetru platībā - divi dzīvokļi, par kuriem noslēgts telpu nomas līgums ar Valsts Prezidenta kanceleju, kā arī viens dzīvoklis Memoriālo muzeju apvienībai. Lēmumu par līdzekļu ieguldīšanu fasādes atjaunošanā var pieņemt ar kopīpašnieku kopuma lēmumu," norādīja VNĪ.

Šajā ēkā 2007.gadā dzīvoklis tika piešķirts eksprezidentei Vairai Vīķei-Freibergai. Tāpat tajā miteklis tika ierādīts bijušajam prezidentam Guntim Ulmanim. Brīdī, kad savu prezidentūru noslēdza Valdis Zatlers, ēkā brīvu dzīvokļu vairs nebija, līdz ar ko viņam īpašums piemeklēts citviet. Savukārt eksprezidents Andris Bērziņš uz valsts garantētu mitekli nepretendēja.

Likumā "Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu" noteikta garantija, ka, atstājot prezidenta amatu, persona, kas bijusi ievēlēta par Valsts prezidentu, saņem no valsts lietošanā vienu valsts dzīvokli. Eksprezidentu dzīvoklis ir valsts īpašums. Valsts prezidenta kanceleja maksā par dzīvokļa īri, veic komunālos maksājumus, gādā arī par dzīvokļa uzturēšanu lietošanas kārtībā.

Komentāri [25]
#
Sssss 3.marts 2018 19:40 atbildēt
Ulmana kgs. Vispār sacīja. Kad apmierina vinu.
Komentari vienkārši izversas.
Vispār przidets valstij ir simbols.
Tā var ņemties.
Vai nav vienalga.
 
#
Bārda 24.februāris 2018 12:34 atbildēt
Lai samainās uz ,,Maskačku'' uz ,,mazlitrāžas'' dzīvokli,sirsnīgi kaimiņi,varēs apgūt Puškina valodu.
 
#
Ome 24.februāris 2018 8:54 atbildēt
Nu kātad tagad sanāk ka taisija taaaaaaadu remontu uz tautas rēķina un māja izrādās GRAUSTS.Nu to var tikai Latvijā dabūt gatavu.
 
#
Jautrīte 23.februāris 2018 16:59 atbildēt
Te nav korupcija??!!!!
 
#
Žanis 23.februāris 2018 16:25 atbildēt
Kāpēc izdzēsa par por ņuku blogu "Problēmas ar meitenēm" ?
Stāsta un rāda ka spalvas vien iet pa gaisu ... visiem vecumiem !
 
Skatīt visus 25 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers