Rīgā: Maksu par ūdeni vēl nepaaugstina; grib, lai par ūdensapgādi būtu jāmaksā par 36,5% vairāk 8 komentāri
 
Rīgā

Maksu par ūdeni vēl nepaaugstina; grib, lai par ūdensapgādi būtu jāmaksā par 36,5% vairāk

 
Ilze Zvēra/F64

Pašvaldības uzņēmums Rīgas ūdens (RŪ) pagājušā gada oktobrī iesniedza ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu, kurā paredzēts palielināt maksu par ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumiem. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija gan vēl nesteidzas šo prasījumu apmierināt un pieprasījusi papildu argumentus.

Rīgas ūdens projektā paredzēts, ka par ūdensapgādi būtu jāmaksā par 36,5 procentiem vairāk, bet par kanalizācijas pakalpojumu - 18,5 procentus vairāk. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir pieprasījusi pašvaldības uzņēmumam papildu dokumentus, un tas nozīmē, ka jaunais ūdenssaimniecības tarifs nestāsies spēkā no šāgada 1. aprīļa, kā sākotnēji bija iecerēts.

Regulators atbildē Neatkarīgajai informē, ka RŪ iesniegtais tarifu projekta izvērtēšanas termiņš ir pagarināts, jo vēl nav saņemta visa tā pieprasītā informācija. Regulators vairākkārtīgi to ir pieprasījis, kā arī gaida pamatojumu, lai objektīvi izvērtētu tarifu projektā norādītās izmaksu pozīcijas. RŪ skaidro, ka ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu izmaiņas ir saistītas ar dabas resursu nodokļa un citu nodokļu izmaksu pieaugumu, ūdenssaimniecības pakalpojuma apjomu samazināšanos un ekspluatācijas izmaksu pieaugumu. RŪ centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli ir paredzēti pilsētai ar iedzīvotāju skaitu ap vienu miljonu, kā arī daudz lielākam rūpniecības uzņēmumu skaitam, nekā pilsētā notiek ražošana pašlaik, tāpēc, samazinoties ūdens patēriņam, ietekme uz viena kubikmetra ūdensapgādes pakalpojumu un kanalizācijas pakalpojumu tarifu izmaksām ir būtiska. RŪ informē, ka inženiertīklā padotā ūdens apjoma samazināšanās par 13 procentiem ir izraisījusi ūdens ražošanas tarifa izmaksu pieaugumu par 9,5 procentiem, bet kopējais pieaugums ir 21,7 procenti. Turklāt pastāvīgās izmaksas (pamatlīdzekļu nolietojums, iekārtu uzturēšana), kas tiek iekļautas tarifā, arī ir palielinājušās un to pieaugums veido 33 procentus no kopējā izmaksu pieauguma.

Pašreizējais ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifs Rīgā ir spēkā kopš 2014. gada 1. jūlija.

Savukārt regulators secina, ka tarifu projektā un līdz šim saņemtajos informācijas pieprasījumos sniegtā informācija ir par atsevišķām izmaksu pozīcijām, tādām kā materiālu, iekārtu remontu un apkalpošanas, dūņu utilizācijas izmaksām. Šobrīd tiek vērtētas arī komersanta iesniegtās precizētās kapitāla un elektroenerģijas izmaksas. Regulators ir pieprasījis arī informāciju par faktiskajām izmaksām un pakalpojuma apjomiem 2017. gadā.

Regulators pieprasīto informāciju ir lūdzis RŪ iesniegt līdz 26. februārim, tādējādi nav iespēju, ka jaunie tarifi stātos spēkā līdz 1. aprīlim.

***

Rīgas ūdens iesniegtais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekts - tarifu palielinājums

Ūdensapgādes pakalpojums - 36,5%

Kanalizācijas pakalpojums - 18,5%

Atbilstoši SIA Rīgas ūdens aplēsēm, mājsaimniecības vidējais ūdens patēriņš mēnesī veido 5,93 m3

Pēc tarifu spēkā stāšanās mājsaimniecības vidējie izdevumi mēnesī par ūdenssaimniecības pakalpojumiem pieaugs par 2,43 eiro

Avots: SIA Rīgas ūdensKomentāri [8]
#
RŪdieviņš 24.februāris 2018 23:44 atbildēt
Jā, par parastu lietu, pērkoņa lietu un visbeidzot par elpojamo gaisu paaugstināšu cenu vismaz divkāršā apmērā! Jā un par kakāšanu vispār aizmirstiet!
 
#
Sjū 22.februāris 2018 17:32 atbildēt
Kā tad par ūdeni vēl nepaaugstina,bet maksu par notekūdeņiem gan piestādīja.Par gadu un ar atpakaļejošu datumu.Un vēl es visu gadu maksāju par dārza laistīšanu. Visiem par maz,prēmijām nepietiek?
 
#
xc 22.februāris 2018 17:18 atbildēt
Cik jauki, ka to udeni piegadataji nes ar spainiem...Kas bus nakamais prieks?
 
#
Avaņti 22.februāris 2018 13:50 atbildēt
Katrai mājai- savu urbumu.
 
#
no laukiem 22.februāris 2018 13:49 atbildēt
Ikšķilē jau sen par ūdeni un kanalizāciju jāmaksā 2eiro 55 centi par m3.Kāpēc nevarētu Rīgā tāpat,tur vēl vairak var visus trīs eiro par kubu.
 
Skatīt visus 8 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers