Rīgā: Policija atgādina - tīriet jumtus un ietves, citādi būs sods! 5 komentāri
 
Rīgā

Policija atgādina - tīriet jumtus un ietves, citādi būs sods!

 
F64

Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka, sākoties intensīvai snigšanai, saskaņā ar normatīvajiem aktiem namu īpašniekiem vai to apsaimniekotājiem ir jānodrošina sniega un ledus notīrīšana no jumtiem un trotuāriem. Pretējā gadījumā ir iespējami sodi, bet, ja ir cietušie kājāmgājēji - pat tiesvedība.

Bieži vien ziemas laikā iegūto traumu iemesls ir nevis kājāmgājēju nevērība, bet gan nolaidība no māju un teritoriju īpašnieku puses. Pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošajos noteikumos teikts, ka nekustamā īpašuma un tam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas - gājēju ietvju, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, grāvju, caurteku vai zālienu līdz brauktuves malai, tīrīšanu un kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem jānodrošina katru dienu līdz plkst. 8.00. Vienlaikus aizliegts veidot sniega vaļņus tuvāk par 5 metriem no gājēju pārejām un krustojumiem, kā arī koku apdobēs.

Normatīvie akti paredz, ka par savlaicīgu ietvju un ēku jumtu neattīrīšanu no sniega un apledojuma uzliek naudas sodu fiziskām personām līdz 350 eiro, bet juridiskām personām - 1400 eiro. Jāpiebilst, ka sastādītie protokoli var kalpot par pamatu iespējamai kompensācijas piedziņai tiesiskā ceļā, ja pārkāpēja rīcības dēļ gūti miesas bojājumi vai materiālie zaudējumi.

Aizvadītajā sniega sezonā Rīgas pašvaldības policija uzsākusi 432 administratīvā pārkāpuma lietvedības par nenotīrītām ietvēm un 239 administratīvā pārkāpuma lietvedības par nenotīrītiem jumtiem, balkoniem, lodžijām, dzegām vai ūdens notekcaurulēm. 68 gadījumos iedzīvotāji, krītot nenotīrīto ietvju dēļ, bija guvuši traumas, savukārt 72 gadījumos krītošā sniega un lāsteku dēļ bojāti transportlīdzekļi.

Komentāri [5]
#
tos normativos aktus kāds varetu pārsudzet teikim satversmes tiesā 21.janvāris 2018 12:47 atbildēt
jo īpašums beidzas tur kur beidzas ietve vairs nav īpašumā, kāpec īpašniekam jātīra sniegs ne savā īpašumā? jā piemeram ja uz ietves nonāk sniegs un ledus no jumta tīrišanas, tad jā, tas jānovāc, bet ikdienā kāda velna pēc? . cita runa ja ietve mmana tad tīru un varbut ari maksu varu iekaset ka tu ej pa manis notiritu
 
#
Xxl 21.janvāris 2018 11:07 atbildēt
Par gājējiem. Tāpat kā auto, nav sliktu ceļu, bet nepareizi izvēlēti apavi un pārvietošanās ātrums. Ir taču ziema. Kur skrien.
 
#
Mr.Susurs » Xxl 21.janvāris 2018 11:35 atbildēt
Vecit, tu aizmirsi vienu butisku lietu - vecumu. Es pats Riga esmu redzejis, ka veci cilveki pat uz tira cela nokrit. Un diez vai tur vaina apavos. Grizak vecums atnem parak daudz speku fiziskas piepules del. Kas, tad parsvara krit? Veci cilveki.. Un kas visatrak un visvairak satraumejas? Veci cilveki. Es pats shoziem jau ar degunu nobuchoju asfaltu. Nu sasmereju drebes un bez traumam, bet tumsa vienkarshi neredzeju apledojumu. Un diez vai decembri atrak par 9 rita ari setnieks vinu ieraudzitu... Nokristu pensis un setniekam nepatikshanas. Nu nevar setnieki visu izlaizit, to ir jasaprot< cita lieta, ka tik tiesham ir vietas, kuras neviens nemaz necenshas tirit... Es te sludinajumus papetiju. pat par 120 eiro menesi jau var setnieku dabut uz nepilnu slodzi...
 
#
Mr,Susurs 21.janvāris 2018 10:45 atbildēt
Normativie akti daudz ko paredz. Bet kadel netiek sodita Rigas Dome par nenotiritajiem celiem. Es Jums Purvciema paradishu desmitiem vietu, kuras pieder Rigas pashvaldibai, bet kuras setniekus beidzamo reizi redzeju rudeni. Toties blakus Maksima, setnieki ar putam uz lupam tira milzigakas teritorijas. Bet lidz 8.00 nu ne reizes nav paspejushi tikt lidz Dzelzavas ielai. Iznak , ka formali vini parkapj normativus. Un tas nekas, ka viniem veikala teritorija un stavlaukumi ir tiri. Un stipri shaubos, ka viniem ir jatira ari Dzelzavas iela. Bet tira tachu, kaut ari velak...
 
#
Rix 21.janvāris 2018 10:06 atbildēt
Slinki sētnieki gāž spaiņiem sāli. Kam piestādīt rēķinu par bojātiem apaviem?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers