Reģionos: ĀRPRĀTS. Gaidot tiesu par bērnu sišanu, dzemdē astoto 33 komentāri
 
Reģionos

ĀRPRĀTS. Gaidot tiesu par bērnu sišanu, dzemdē astoto

 
Ilustratīva bilde

Daugavpils vecākiem, kuri vardarbīgi un cietsirdīgi izturējās pret saviem bērniem, jau pēc krimināllietas ierosināšanas piedzimis vēl viens mazulis. Visi bērni vecākiem ir atņemti – septiņi pašlaik dzīvo bērnunamā, bet mazākais – audžuģimenē.

Daugavpils tiesa līdz septembrim atlikusi krimināllietas skatīšanu, kur vecāki Nataļja K. un Jurijs K. apsūdzēti par bērnu sišanu. Lietas skatīšana atlikta, jo viens no apsūdzētajiem ir ievietots slimnīcā. Iespējams, tā ir māte, jo viņai jau iepriekš bijušas veselības problēmas. Tiesas sēde pārcelta ne vienu vien reizi, uz iepriekšējo abi apsūdzētie vispār neieradās, un tiesa nolēma piemērot piespiedu atvešanu. Abu vecāku cietsirdība pret bērniem, no kuriem vecākajam pašlaik ir tikai desmit gadu, nav vārdos aprakstāma. Prokuratūras apkopotie pierādījumi liecina, ka vecāki pret saviem sešiem mazgadīgajiem bērniem - kopumā ģimenē ir astoņi bērni - izturējās cietsirdīgi un vardarbīgi, mazgadīgajiem nodarot fiziskas un psihiskas ciešanas. 2015. gada nogalē bērnu māte bērnam liedza ēdienu un dzērienu, bet, kad mazgadīgais, būdams izsalcis, bez atļaujas paņēma un noslēpa piena pudelīti un krūzi ķīseļa, viņa visu pārējo bērnu klātbūtnē sāka mazuli lamāt un ar metāla kruķi vairākas reizes iesita, nodarot smagus miesas bojājumus. Turpinot darbības, kas bija vērstas uz bērna mocīšanu, apsūdzētā tīši salauza cietušajam kāju. Bērnam nodarītie miesas bojājumi tika slēpti. Bērnu tēvs bija vardarbīgs pret katru no bērniem, sitot ar koka nūju pa ķermeni. Bērnu māte vīra darbības nepārtrauca. Vecākus tiesā pēc vairākiem Krimināllikuma pantiem.

Noziegums atklājās 2016. gada janvārī, kad viens no bērniem, kurš bija guvis smagas traumas, nonāca slimnīcā. Kopš tā brīža vecākiem arī noteikts aizliegums tuvoties bērniem.

Daugavpils bāriņtiesas priekšsēdētājas vietniece Elita Praņevska Neatkarīgajai apstiprināja, ka bērni pie vardarbīgajiem vecākiem vairs neatrodas, uzreiz pēc notikušā ar bāriņtiesas vadītājas vienpersonisku lēmumu bērni no ģimenes tika izņemti. Tiesā celta arī prasība par aizgādības tiesību pārtraukšanu pār visiem bērniem, kā arī vēlāk - atņemšanu. Pašlaik septiņi bērni atrodas sociālās aprūpes centrā, bet jaunākais, kas dzimis jau pēc kriminālprocesa uzsākšanas pret abiem vecākiem, audžuģimenē. Tiesa nolēma aizgādības tiesības vecākiem atņemt, tāpēc faktiski visi šo vecāku bērni ir juridiski brīvi. «Atpakaļceļa pie vecākiem šiem bērniņiem vairs nav, mēs pašlaik meklējam bērniem audžuģimenes vai adoptētājus, un, ja Latvijā nebūs nevienas ģimenes, kas varētu uzņemties rūpes par šiem bērniem, lūgsim Labklājības ministriju dot atļauju ārzemju adopcijas kārtošanai, jo bērni ir pelnījuši augt labā ģimenē,» saka E. Praņevska. Viņa apstiprina, ka ģimene bāriņtiesas redzeslokā bijusi jau kopš 2010. gada, jo bijušas dažādas, galvenokārt - veselības, problēmas. Situācija sarežģījās, un 2013. gadā bāriņtiesa pārtrauca aprūpes tiesības vecākiem, jo tika konstatēta arī ļaunprātīga alkohola lietošana. Taču sociālais dienests strādāja ar ģimeni, un situācija uzlabojās, tāpēc tika nolemts bērnus ģimenei atdot. «Nebija nekādu pazīmju, ka var notikt tāda vardarbība..» saka bāriņtiesas speciāliste. Neatkarīgās rīcībā ir informācija, ka smagā vardarbība pret bērniem varētu būt saistīta ar vecāku veselības traucējumiem un situācijas pasliktināšanos.

Komentāri [33]
#
ren4uks 16.augusts 2017 18:19 atbildēt
Tādus,, vecākus,, vajadzētu piespiedu kārtā sterilizēt, kastrēt
 
#
ren4ukam » ren4uks 17.augusts 2017 9:13 atbildēt
Nemet ar akmeni velnam... Es neesmu no pabalstiem dzīvotāja. Vienkārši ir dabas likums - ko sēsi to pļausi. Jā, ģimenē bija problēmas - vardarbība pret bērniem - cik lielā mērā - nezinam, varbūt ar žagaru pēc nopelniem. Bet bērns to no saviem vecākiem uztver savādāk. Valsts šajā situācijā rīkojās ļoti noziedzīgi - vardarbība pret sievieti, vardarbība pret bērnu tikko dzimušu. Un ja valstī tiek uzturēts socdienests no nodokļu maksātāju naudas, tad viņam tiešām jāstrādā kā servisam - ne iznīcinot bērnu nākotni, ne iznīcinot ģimeni, lai vai kāda, bet ģimene. Bet kā atbalsta organizācija, kā plecs grūtā brīdī - ja valstī ir paredzēti pabalsti (tāpat kā imigrantiem) tad tie ir jādod šai ģimenei. ja māte nemāk taisīt ēst, tad jāpamāca, jāparāda. Bet šķirot bērnus no vecākiem, valsts dabūs sev uz kakla nākošo degradēto paaudzi. ne visi piedzimst pilīs un ar naudas žūksni zobos.
Te es saskatu nevienlīdzīgu attirksmi no valsts dienestu puses. Pret migrantiem muceniekos ir tolerance, l;ikumu pieņēma, cik lielai dažxādībai jābūt ēdienkartē . Dod visu un pilnā apmērā. Bet pret saviem pavalstniekiem ir brutāli, sadistiski, vardarbīgi. Tā pati valsts, tie paši socdienesti, tā pati nodokļu maksātāju nauda. Es to vecāku vietā aizietu uz Eiropas cilvēktiesību iestādi. Tikai par attieksmi - radi apstākļus kā eiropā ģimenei šeit un prasi/kontrolē/palīdzi ar izpildījumu. Ne visi var algot juristu. Vai vecākiem ir uz rokas likumu pakete un izskaidrojums. Pēc pirmajiem signāliem bija jāierodas un ģimenē 2 stundas dienā jāskaidro - tas ir soc dienesta tiešais darbs.
 
#
beidz murgot! » ren4ukam 17.augusts 2017 10:30 atbildēt
Par kādām cilvēktiesībām jūs te demoniski murgojat? Vairojas kā bezatbildīgī lopi, bērnus sistematiski sit, krimināllieta jau ierosināta, bet jūs vēl viņus aizstāvat!
 
#
murgotājam prognozētājam » beidz murgot! 17.augusts 2017 12:13 atbildēt
un kāds rezultāts sagaidāms no imigrantu dāsni apkalpotajiem pēcnācējiem. Nākošie pabalstu saņēmēji ar garantiju, jo viņiem pienākas, un plus teroristiņi. Kāpēc pret vieniem tik lojāla attieksme no valsts puses, pret tautiešiem vardarbīga. Savā komentā es aizstāvu māti un bērnu - zīdaini šķirt no mātes ir vardarbība pret bērnu vispirms un pret mātes veselību. Ja no tā, ka piens krūtīs un nevar zīdīt bērnu, nākotnē var rasties sarežģījumi. Jasu tagad es mātes vietā uzrakstītu vēstuli eiropas cilvēktiesību tiesai. Kāpēc soda divreiz. Un vēlreiz par nevienlīdzīgu attieksmi salīdzinot ar citām sociālām grupām. Sociālā atstumtība, vardarbība.
 
#
saule » ren4ukam 17.augusts 2017 12:18 atbildēt
tevi paklausoties tad jau visiem vecākiem būtu jāsit bērni, ja valsts slikti rīkojas attiecībā pret visiem.padomā ko gvelz /atliek secināt ka esi tāda pati ka tā nenormālā sieviete-bērnu sitēja /
 
#
saulei » saule 17.augusts 2017 13:38 atbildēt
Nevajag vispārināt. Šie ir atsevišķi izņēmumi - tik lielas ģimenes. Jā Ģimene. Lai kāda, bet bērnam ģimene. Nezinu cik gadi ir vecākiem, bet izskatās, ka 90to gadu paaudze, kad valsts pameta ģimenes ar bērniem bezpalīdzxīgā stāvoklī - ja tu nezini, tad varu pastāstīt - pašas vainīgas ka dzemdējāt, ko dzemdē, ja nevari pabarot... un tamlīdzīgi komentāri. Bet bērni dzima labajos 80desmitajos, kad valsts attieksme bija lojāla pret bērniem un vecākiem. 89. gadā piedzima 42 tk bērnu. no 97 - 99. gadam vidēji gadā 18 - 19 tk bērnu. Nu tad ej un sit un posti un tiesā, tā lai asinis šķist un bērni aug bez vecākiem. Atkārtoju - ja bija ģimenē problēma - risināt uz vietas un momentē, nevis salauzt bērnu dzīves. Vecāki bija tādi paši bērni 90tajos, kad mainījās valsts iekārta un nevienu neinteresēja cilvēki. . Tagad viņu bērni tiek atrauti no saknēm. Jau otrā paaudze tiek nīdēta no valsts puses.
 
#
ren4uk,saprati! » ren4ukam 17.augusts 2017 14:16 atbildēt
Beidz murgot!Kā var salipināt jēzienu nauda ar vardarbību!!!JA,nav naudas ej un stradā un tikai nevajag te muldēt ka latvijā darba nav,IR,bet te neviens pirkstiņu negrib pakustināt,paši nekvalificēti,bet laukos tūkstošus grib pelnīt,bet par to netik daudz kā -Kā tu šādu ģimeni esi spējīgs sūtīt uz ES instancēm,ja viņi ģimenē pret saviem berniem rada vardarbību,saproti,VARDARBĪBA!SIST,LAUZT KĀJU,NEDOT ĒST!!!!NEDZEMDĒ DĒĻ VIENREIZĒJĀ PABALSTA,JA NEESI SPĒJĪGS SAVU BĒRNU MĪLĒT!un te nav runa par dārgam mantām,kaviāru utt,cieņa un mīlestība šeit ir vajadzīga,bet nav!Tamdēļ varbūt paklusēsim lieku reizi un šād tipa vecāki lai saņem pēc nopelniem,viņi nav vecāku cienīgi,tētim un mammai nav tiešību SIST!saprati!
 
#
gaiša nākotne 16.augusts 2017 17:09 atbildēt
vai maz arī kāds no mūsu varenajiem demogrāfiem iedomājas, kāda sabiedrības kvalitāte mūs sagaida pēc šāda buma, priedē āboli neaug, tie būs akmens ar īpašām vajadzībām kaklā nākošajām paaudzēm
 
#
Skolnieciņš » gaiša nākotne 17.augusts 2017 7:56 atbildēt
Piekrītu! Tur maz iespēju, ka kaut kas labs sanāks. Bērnus žēl. Tos mazos kviecošos arbūzus ir žēl!
 
#
Adel 16.augusts 2017 15:18 atbildēt
Vai tas kaadu parsteidz..tadu gimenu daudz..
 
#
Cietsirdībaun vardarbība no valsts puses 16.augusts 2017 14:21 atbildēt
Atņemt tikko piedzimušam bērnam māti ir vardarbība. Kur bērnam Mātes piens. Sociālie dienesti veic vardarbību un sabiedrība to atbalsta. Sekas būs vardarbība. Augs nākošais bērns no bērnunama. Vai tai audžuģimenē ir pieejama zīdītāja?
Soc dienestam būtu jārūpējas, lai mātei nekas netrūktu , lai viņa būtu paēdusi, apģērbusies, un siltumā. Ikdienas soc darbinieka klātesamība - pāraudzināt ar mīlestību, ne ar vardarbību. Ļaut dzīvot apmaksātā sociālā dzīvoklī ar pilnu servisu.
Kāpēc musulmaļu klejotājiem mēs izrādām lielāku cie'ņu un atbalstu sniedzam, nekā saviem iedzīvotājiem. Kāpēc ģimenē ir vardarbība - vecākiem nervi vairs neiztur - naudu bērniem skolai/bērnudārzam vajag, ēst vajag, apģērbties vajag, bet socdienests ir ķeksītim - reāli nestrādā ar ģimeni un nesniedz atbalstu. Un represē ģimeni - vardarbīgi šķirot vecākus no bērniem. gan tie bērni ir cietēji vairāk no no socdienesta puses, gan vecāki. Un vardarbība nākotnē radīs vardarbību. Izaugs nākošie socdienestu pacienti.
Tām darbiniecēm, kas atņēma zīdaini Mātei - novēlu piedzīvot to pašu.
Klejotājciltīm lai pamēģina atņemt bērnus - redžes, kas notiks. Bet balto rasi drīkst nīdēt.
 
#
Adel » Cietsirdībaun vardarbība no valsts puses 16.augusts 2017 15:22 atbildēt
Ta tas ir rietumu vertibas te smako uz pilnu klapi..ar gimenem ir jastrada nevis berni jaatnem..j soc nelabveligas gimenes ir bijusas visos laikos bet tada atnemsana nee..kam domati soc darbinieki...patiesiba tiek soditi nevis vecaki bet herni paliekot bez tuviniekiem.
 
#
pilnīgi garām! » Cietsirdībaun vardarbība no valsts puses 16.augusts 2017 16:38 atbildēt
Atbildīgi ir vienīgi un tikai vecāki! Kāpēc gan valstij būtu jāuztur šādi vaislinieki?
 
#
Adel » Cietsirdībaun vardarbība no valsts puses 16.augusts 2017 18:04 atbildēt
Un kaoec.gan tautai biutu jauztir valdibas paraziti.banda kuras darbiba kaite tautas labklajibai
 
#
Dzintra » Adel 17.augusts 2017 9:43 atbildēt
Žetons par patiesajiem vārdiem!!!
 
#
kich » Cietsirdībaun vardarbība no valsts puses 16.augusts 2017 16:39 atbildēt
"Kāpēc ģimenē ir vardarbība - vecākiem nervi vairs neiztur - naudu bērniem skolai/bērnudārzam vajag, ēst vajag, apģērbties vajag" - un vajag iemācīties neražot (!) jā, vārda tiešākajā nozīmē, bērnus vienu pēc otra, ja nav spējīgi nodrošināt tiem iztiku.
Bez mātes piena var iztikt, neviens vēl no tā nav nomiris, un apmaksātā dzīvoklī ar pilnu servisu neviens neatteiktos dzīvot. Ar ko šie psihiski slimie cilvēki ar savu vardarbību ir labāki par tiem, kuri no valsts neko nelūdz, lai būtu šādas privilēģijas? Pēc komentāra izskatās, ka esi no tiem, kam bērni domāti pabalstiem un naudas gūšanai, un pie visām tavām dzīves problēmām vienmēr būs vainīga valsts, kamēr pati/-s pat kājas mazo pirkstiņu nepakustināsi, lai būtu labāk.
 
#
saule » kich 17.augusts 2017 12:20 atbildēt
piekrītu par 100 %.
 
#
Adel » Cietsirdībaun vardarbība no valsts puses 16.augusts 2017 18:08 atbildēt
Pilniigi garaam tavs konents liecina ka esi valdiibas agents..melu veerpejs
 
#
ren4uks » Cietsirdībaun vardarbība no valsts puses 16.augusts 2017 18:18 atbildēt
Labāk, lai māte zīdaini nosit, bet lai tik dabū viņas pienu ar alkohola devu? stulbums......
 
#
rencukan » ren4uks 17.augusts 2017 9:17 atbildēt
tevi arī vajadzēja.... - tu , izskatās, ka pārstāvi valsti. Tik pat sadistisks un vardarbīgs komentāros, kā valsts socdienests.
 
#
zane » Cietsirdībaun vardarbība no valsts puses 17.augusts 2017 17:51 atbildēt
Tām darbiniecēm, kas atņēma zīdaini Mātei - novēlu piedzīvot to pašu. Jus vel rakstat Mate ar lielo burtu, darbinieki glaba mazuli iznemot no tas gimenes jus vispar domajat ko rakstat.
 
#
Zinātāja 16.augusts 2017 14:07 atbildēt
Tas nav ārprāts,bet ikdiena.Diemžēl aizlieguma dzemdēt tālak nemēdz būt un nav realizējams!
 
Skatīt visus 33 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers