Politika: Rīt notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim 41 komentāri
 
Politika

Rīt notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

 
twitter.com/Saeima

27. martā plkst. 18 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atcelšanu vienīgajam mājoklim Latvijā. NĪN vienīgajam mājoklim netiek piemērots Baltijas kaimiņvalstīs, kā arī daudzās ES valstīs, piemēram, Dānijā, Beļģijā, Maltā, Slovākijā, Itālijā, Grieķijā.

Pēc statistikas datiem Latvija ir viena no sociāli nevienlīdzīgākajām, nabadzīgākajām valstīm ES. Pakāpeniska NĪN palielināšana vienīgajam mājoklim Latvijā neatbilst tautas iespējām to samaksāt un tās interesēm dzīvot pašu zemē. Nesamērīgais NĪN veicina cilvēku aizbraukšanu no Latvijas.

Skolotājai Liānai Hiršsonei, kura ar ģimeni dzīvo Rīgā nelielā privātmājā, NĪN vienpadsmit gadu laikā kļuvis 45 reizes lielāks. "Ar skolotājas algu to ir neiespējami nomaksāt," apliecina Liāna Hiršsone. "Mana un manas ģimenes sociālā drošība ir nopietni apdraudēta, jo nākamgad man būšot jāmaksā 75 reizes vairāk nekā pirms divpadsmit gadiem, proti, 3020 eiro. Ja 2006. gadā NĪN gadā bija aprēķināts 40 eiro apmērā, tad šogad tas jau ir 45 reizes lielāks - 1800 eiro."

Lai gan portālā manabalss.lv 13 000 Latvijas iedzīvotāju parakstījuši iniciatīvu "Par nekustamā īpašuma atcelšanu vienīgajam īpašumam", politiķi un ierēdņi pašvaldībās un valsts institūcijās nav ņēmuši vērā un vēl arvien nav atrisinājuši īpašumu konfiscējošo nekustamā īpašuma nodokļa taisnīgu regulējumu. Saeima, Ministru kabinets, Valsts zemes dienests un pašvaldības runā tikai par budžeta, nevis Latvijas iedzīvotāju vajadzībām, līdz ar to turpinās iedzīvotāju māju konfiscēšana.

Iniciatīvas autoriem NĪN piemērošanas politika izraisījusi nepieciešamību rīkot Tautas sapulci, vēršoties pie Saeimas, Ministru Kabineta un Pašvaldību Savienības ar prasību atcelt konfiscējošo NĪN vienīgajam īpašumam un pārtraukt pašreizējo NĪN aprēķina un piemērošanas kārtību visās pašvaldībās.

Salīdzinot Baltijas valstu praksi nekustamo īpašumu nodokļu jautājumā, šodien Latvija saviem iedzīvotājiem piemēro visaugstāko nekustamā īpašuma nodokli.

Arvien pieaugošais nekustamā īpašuma nodokļa slogs kļūst finansiāli nepanesams visiem Latvijas iedzīvotājiem, sevišķi tiem, kuru mājoklis atrodas Rīgā, Pierīgā vai Jūrmalā. Politiķi un ierēdņi valsts un pašvaldību institūcijās nav izrādījuši politisko gribu, lai atrisinātu nekustamā īpašuma nodokļa problēmu. Nesamērīgi turpina pieaugt finansiālais slogs, radot risku Latvijas iedzīvotājiem zaudēt savu nekustamo īpašumu, pašvaldībām to konfiscējot.

Ņemot vērā nekustamā īpašuma nodokļa konfiscējošo raksturu un tā reālās, neizbēgamās sekas, iniciatīvas "Par nekustamā īpašuma atcelšanu vienīgajam īpašumam" autori un viņu atbalstītāji aicina Latvijas iedzīvotājus uz Tautas sapulci, lai solidarizētos un pieprasītu NĪN nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklim.

Iniciatīvas pieteicēja Liāna Hiršsone parakstus sākusi vākt vēl pirms gada, un šajā laikā par priekšlikumu savākti nepilni 14 000 parakstu. Līdz ar tautas sapulces par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim izsludināšanu, Hiršsone aicina iedzīvotājus turpināt parakstīties un atbalstīt iniciatīvu, uzstādot jaunu mērķi - 50 000 balsu.

"Sabiedrības spiediens šajā situācijā ir pats svarīgākais!" pārliecināta Hiršsone.

Komentāri [41]
#
perle 27.marts 2017 12:43 atbildēt
Kur var parakstīties??
 
#
Atkal vienīgā LV nevar! 27.marts 2017 8:53 atbildēt
Mēs no trim Baltijas valstīm gandrīz visā velkamies aizmugurē. Kaut vai beidzot aktualizētais NĪN - Igaunija un Lietuva var neiekasēt šo nodokli par vienīgo mājokli no saviem pilsoņiem, mūsējie trīcošām roķelēm nepārtraukti kalkulē, kā nemitīgi augošajam NĪN varētu vēl vairāk pielikt klāt. Būtu savulaik zinājusi šo bezgalīgo `veiksmes stāstu` par otrā bērna laišanu pasaulē stipri vien būtu piedomājusi. LV tas ir ekskluzīvs pasākums.
 
#
Patiesība 26.marts 2017 17:50 atbildēt
Krievijas dzīves kvalitātes rādītāji patiesībā ir ievērojami sliktāki nekā Ķīnā, Brazīlijā un pat Ukrainā. Putins novedis krieviju līdz ekonomiskam sabrukumam. Tāpēc jau krievija okupēja Ukrainu, lai vismaz kaut cik paaugstinātu savu pilsoņu dzīves kvalitāti, to izlaupot (“Forbes” ir viens no visietekmīgākajiem preses izdevumiem pasaulē par ekonomiku).
 
#
Bumbucis » Patiesība 27.marts 2017 10:51 atbildēt
Tu liec Krieviju mierā - mēs Latvijā dzīvojam!!
UN ne jau Krievija, bet bandītiskā ES mums diktē tautas nobendēšanas likumus!!
 
#
Inre 26.marts 2017 14:20 atbildēt
Mēs savu, pilsētas teritorijas nomalē esošo, pēc padomju laika mantojumā iegūto īpašumu - aizaugušu pļavu, patiesībā pilnīgu čūkslāju, kur gadu desmitiem krājās atkritumu kaudzes, auga krūmi, paši savām rokām attīrījām, izcirtām krūmus u.t.t. = sakārtojām vienu Latvijas stūrīti un uzcēlām tur mājiņu - CIVILIZĒJĀM, bet kopš tā brīža no mums tik plēš un plēš nkustamā īpašuma nodokli - par ko - par to, ka paši savām rokām tur ieviesām kārtību? Ja mūsu tur nebūtu, tur arvien būtu krūmi, bardaks un čūkslājs. PAR KO JĀMAKSĀ NĪN, ja pat nekādu labiekārtojuma komunikāciju tur nav no pilsētas puses?
 
#
Hahaha 26.marts 2017 12:48 atbildēt
Ar stekiem iztrenkāt tos gaudojošos bagātniekus,kas negrib uzturēt Saeimu!
 
#
dalia » Hahaha 27.marts 2017 15:37 atbildēt
jā nekauņas, vai ne !
 
Skatīt visus 41 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers