Latvijā: Ministra otrais karagājiens 23 komentāri
 
Latvijā

Ministra otrais karagājiens

 
F64

Latvijas simtgadi sagaidot, paredzēti visādi koncerti, pasākumi un smalki izredzēto personu rauti. Būtu labi, ja skaistās jubilejas sakarā būtu arī kāda tikpat skaista, liela valstiski politiska ideja, kas palīdzētu latvju tautai saņemties un nākamo simtgadi uzsākt ar cerīgu skatienu nākotnes virzienā. Būtu lielisks arī kāds draudzīgs žests pret Latvijā dzīvojošajām mazākumtautībām. Sak, jābeidz kašķēties, strādāsim visi kopā Latvijas labumam un būsim priecīgi! Nu apmēram tik priecīgi, kā esam tad, kad Aļona Ostapenko gūst kārtējo uzvaru tenisa kortā.

Taču vairumam politiķu prātā ir pavisam kas cits - pretējs līksmai kopdejai. Uz 13. Saeimas priekšvēlēšanu kampaņu jau tiek vilkti ārā vecie lozungi «Krievi nāk!», un krievi tad pretī velk drūmo dziesmu par «krievvalodīgo apspiešanu Latvijā».

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nāca ar ierosmi paveikt vismaz mazu labu darbiņu - izbeigt absurdo nepilsoņu atražošanu un dot Latvijā dzimušiem bērniem pilsonību automātiski. Taču palika nesadzirdēts. Pašreizējais Saeimas vairākums nav spējīgs pat tik daudz kā būt draudzīgs pret kādiem 100 bērniem gadā.

Ko vajadzētu sabiedrībai no Latvijas izglītības sistēmas? Vajadzētu, lai jauns cilvēks, kas pabeidz vidusskolu, ir ieguvis labas zināšanas, kas tam ļauj konkurēt darba tirgū, vai tālākai zinību apguvei augstskolā. Dabiski, ka viņam vajadzētu zināt latviešu valodu kvalitatīvi augstā līmenī. Tas arī pamazām reāli notiek, ka cittautu jaunieši latviešu valodu zina aizvien labāk. Pat ļoti krieviskajā Daugavpilī latviešu valodu zina aizvien labāk. Tādā garā turpinot, jau drīz vien mēs varētu vienā rītā pamosties un konstatēt, ka kādreizējā lielā problēma ar latviešu valodu ir aizgājusi pagājībā.

Taču nāk 13. Saeimas vēlēšanas, un politiķiem gribas zīmēties. Diemžēl Latvijas plašajā politiskajā spektrā jau gadiem ilgi trūkst izdomas, ko tādu jaunu «pārdot» vēlētājam. Politikāņi spieto, te šķeļoties, te apvienojoties, dibinot jaunas partijas, bet kvalitatīva piedāvājuma ir pamaz. Tad tiek ņemts tas, kas ir pirmais pa rokai, pats vienkāršākais līdzeklis ļaužu smadzeņu masāžai - etniskā naida kacināšana. Nu nevar pieļaut, ka krievu vidusskolēni mierīgi mācās un runā latviski. Vajag viņus kaut kā izaicināt, lai viņi iet ielās un protestē. Vai vismaz lai internetā simtiem pienapuiku sadalās divās komandās un metas cits citu apriet par «vatņikiem» un «gansiem». No šīs kacināšanas tradicionāli barojas Nacionālā apvienība, taču arī izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim (Vienotība) gribas kaut kā atgādināt par savu eksistenci, atcerēties tās varoņdienas, kad viņš bija zvaigzne - «Melnais Kārlis». Šadurska paziņojums, ka triju gadu laikā visas vidusskolas pāries uz latviešu valodu, ir klaji provokatīvs. Tas ir aicinājums: «Te es esmu! Nāciet, brūciet man virsū ar saviem politiski motivētajiem protestiem!» Ministrs grib sadomazohistisku lomu spēlīti, kur per viņu, pēc tam viņš per skolas un beidzot varbūt pat tiek pie sen lolotās pedagogu lojalitātes likuma izmantošanas, lai izrepresētu kādu nelojālu skolotāju, kas būs bildis kādu vārdu pretī ministram.

Ja ministru tiešām vadītu doma par latviešu valodas stiprināšanu, tas būtu jādara mierīgā, nopietnā ikdienas rutīnas darbā, iedziļinoties skolu valodas lietās, pētot un analizējot, kur kura skola jau var pāriet uz valsts valodu. Varbūt pat ne trīs gadus nevajag. Varbūt vajag trīs gadus vai vairāk. Varbūt ir kaut kur Latgalē vai Rīgā vietas, kur pāriet pilnībā uz valsts valodu ir lielas grūtības? Varbūt trūkst skolotāju? Tad ministrs varētu būt pretimnākošs, izprotošs, varētu darīt kaut ko, lai šīm grūtībām varētu tikt pāri?

Būtu tā kā jāatminas, ka vispār Latvijā ir arī pašvaldības, kas rūpējas par skolu jumtiem, pedagogu algām un visādām saimnieciskām lietām, taču ministrs ir pārāk augsts kungs, lai runātu ar pašvaldībām. Viņš spēj tikai laiku pa laikam sarieties ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu. Ne jau tā prasība pēc valsts valodas zināšanām bija galvenais īgnuma iemesls iepriekšējos skolu protestos 2002.-2004. gadā, bet augstprātīgais stils, kādā Šadurskis uzspieda savu gribu.

Šadurskis atkal kā japāņu imperators ar pavēli nosaka, kurā datumā jāiestājas pavasarim. Bet varbūt iegadās tā, ka laika apstākļi būs vēl sniegaini un ziemīgi auksti? Taču ministrs ir pavēlējis ķiršiem ziedēt un skolām staigāt pa āru plānos īspiedurkņu krekliņos.

Te gan jāteic, ka, salīdzinot ar Nacionālo apvienību, ministrs ir tikai maigs pūkainītis. NA skarbajā retorikā ne tikai vidusskolām, bet arī pamatskolām jārunā tikai valsts valodā, un tam bija jānotiek jau aizvakar. Gan jau līdz vēlēšanām nacionālie kacinātāji izdomās daudz visādu kniebienu un tracinājumu, lai uzbungotu savu elektorātu iet pie urnām. Šadurskim tik un tā nav pa spēkam sacensties ar NA nacionāli cieta mugurkaula grabināšanā. Tad kāpēc vispār vajag līst svešā nišā kā lielākam katolim nekā pāvests? Būtu labāk izdomājis kaut ko labu.Komentāri [23]
#
Aina 18.oktobris 2017 23:04 atbildēt
Lūk, vietā citātam, jo ZZS ar Lemberga NRA piespēlē kariņu Saskaņai latviešu valodai skolās segregācijas izbeigšanai:
1. Tā raksta citi 28. jūlijs, 2017 23:25Atbildēt
Citāts no e-pasta: “Esmu definējis, ka zajiem zemniekiem, startējot vēlēšanās, jāņem vērā sekojošais apstāklis – starp tiem, kas var tikt ievēlēti, nedrīkst būt tādi, kuri aiz savas ideoloģiskās pārliecības jeb pagātnes nevar veidot koalīciju ar Saskaņu, tādi nedrīkst būt.
Aivars Lembergs”.
Šajā citātā ir ietverta precīza notiekošā esence. Proti, vairākus gadus valstī pastāv slepena vienošanās starp Lembergu un Krievijas valdošā režīma ietekmes aģentu organizāciju Latvijā – Saskaņu. Tas nozīmē, ka ZZS faktiski ir kļuvusi par Krievijas ietekmes aģentu sabiedroto. Ja tas nebūtu tā, tad ZZS veiktu neatliekamas darbības, lai visos iespējamos veidos norobežotos no A. Lemberga. Šis Lemberga – Urbanoviča pakts ir slepens, jo ZZS vēlētāji savā absolūtajā vairākumā nekad nepiekristu sadarbībai ar Saskaņu, kurai ir līgums ar Krievijas valdošo partiju “Jedinaja Rossija”. Latvijā pastāv viena pagrīdes valdība ar Lembergu un Urbanoviču vadībā un otra formālā – ar Kučinski, Vienotību un Nacionālo apvienību. Jau pašlaik Lembergs diktē savu gribu Kučinska valdībai par visiem svarīgākajiem valsts lēmumiem! Kura no šīm divām Lemberga valdībām ir ar lielāku ietekmi, Latvijas pilsoņi var tikai minēt. Ja pilsoņi neko nedarīs, tad drīz šī slepenā pagrīdes valdība var kļūt par oficiālo un tas tad nozīmēs, ka politisko varu arī oficiāli būs sagrābuši Krievijas ietekmes aģenti. Tas nozīmēs arī to, ka Latvija mainīs savu ģeopolitisko kursu un neslēpti kļūs par Krievijas ietekmē esošu vasaļvalsti. Skaidrs, ka Lemberga – Urbanoviča – Putina slepenā pakta dalībnieki izmantos visu savā rīcībā esošo atklāto un slēpto propagandas resursu, lai pārliecinātu par pretējo, bet katram cilvēkam, kurš pats ir spējīgs paskatīties patiesībai acīs ir skaidrs, kurš ir kurš.
Latvijas pilsoņi, organizējaties un pretojaties. Ir pēdējais laiks. Novērtējat to, ka Jums vēl ir iespēja nepakļauties un pretoties
 
#
Rita. 18.oktobris 2017 12:57 atbildēt
Krautmanim.Uzraksti par 1994.gadā noslēgto līgumu ar Krieviju.Latvijas vietā to parakstīja ASV ,ka Latvijā saglabāsies krievu skolas un normāla attieksme pret armijniekiem,kuri neizbrauks.ASV iedalīja 7 (?) miljonus aizbraucēju ģimenēm,bet varēja naudu arī neņemt un palikt te. Nāk vēlēšanas un pseidonaciķi atkal žvankstēs par krievu skolām un to,ka viņi ko darīs,muļķojot lētticīgos ar savām viltus runām.Ne viņi ko ir varējuši darīt,ne izdarīs,jo šo līgumu neviens nav anulējis.
 
#
Zīle 18.oktobris 2017 12:39 atbildēt
Liekas ka būtu rakstījis šesterka Mordehajs Krautmans.
 
#
Rūcis 18.oktobris 2017 12:34 atbildēt
Jau kopš deokupācijas visas skolas bija jāpārved uz mācībām vienā,valsts valodā un nevis jāšķiro kurš te latvietis,kurš ne.Citādi sanāk tāds kā rasisms jau no paša bērnu dārziņa - škiroti pēc valodas un tautības.
 
#
Rita » Rūcis 18.oktobris 2017 12:50 atbildēt
Slikti,ka tādi "rūči" nezi,ka ASV mūsu vārdā noslēdza līgumu ar Krieviju,ka te būs gan krievu skolas gan militāristi.Pat miljonus deva krievu militāristu ģimenēm,lai tie brauktu prombet tas nebija obligāti
 
#
artis » Rita 18.oktobris 2017 13:08 atbildēt
nemuldi,nekas tāds nav noticis!
 
#
kresiite 18.oktobris 2017 10:23 atbildēt
Kas mums no Latvijas 100 gadu jubilejas, kurkstošiem vēderiem, varēsim skatīties TV, kā kungi Rīgā priecājas!
 
Skatīt visus 23 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers