Latvijā: Lielvārdē ragana mežā uzbūvē māju 63 komentāri
 
Latvijā

Lielvārdē ragana mežā uzbūvē māju

 
la.lv

Lielvārdes novada Jumpravas pagastā uz a/s "Latvijas valsts meži" zemes bez atļaujas profesionāli uzcelta īpatnēja koka māja ar piebūvēm - divstāvu namiņam, kas atrodas uz divām "vistas kājām", līdzās izbūvēta arī trušu būda, vistu mājiņa, soliņi un terase, trešdien vēsta "Latvijas Avīze".

Būvi, kura gan līdz galam nebija pabeigta, pavasarī uzgājis mežsargs, taču tās autors tā arī nav pieteicies. Vēl tagad namiņā atrodas instrumenti – zāģis un ēvele.

Pašvaldībā par būvniecību nav bijis nekādu ziņu. Arī policijai ne celtniekus, ne būvju īpašnieku nav izdevies atrast. Pazīmes gan norādot, ka vainīgais varētu būt kādreizējais lielzemnieks, tagad banku apķīlātais un pieticīgi dzīvojošais Vilnis Baltais, kura zeme ir pieguloša valsts mežam. Aizdomas vēl vairāk pastiprina apstāklis, ka pie "raganas mājiņas", kā tagad Lielvārdē dēvē šo būvi, normāli var nokļūt tikai pa Baltā zemi, jo no citām pusēm šo meža nostūri iekļauj dūksnājs. Turklāt Baltā sētā ir kokmateriāli, no kādiem celtas būves mežā, ir arī daži līdzīgi darinājumi, bet ne tik iespaidīgi.

Taču Baltais policijā neatzīstas un arī avīzei norāda, ka namiņu uzslējusi ragana, kuru viņš aizstāv.

"Kāpēc jūs domājat, ka tas ir valsts mežs? Tas izsenis pieder raganai. Jūs neticat, ka tāda ragana ir? Dievu arī neviens nav redzējis, bet tam tic... Tagad visi uztaisa baigo brīnumu no šādas mājas – būtu labāk vairāk uztraukušies, ka citās vietās mežā cilvēki sataisa izgāztuves!" komentē Baltais.

Pēc speciālistu atzinuma, "raganas mājas" būvniecībā iztērēti vairāki tūkstoši latu. Konstatējot nelikumīgo būvniecību un neatrodot tās autoru, pašvaldība lūgusi zemes īpašnieku – "Latvijas valsts mežus" – būves nojaukt. Autoru nav izdevies atrast, arī publicējot fotogrāfijas un lūgumu pieteikties gan novada laikrakstā, gan portālā.

Lielvārdes novada būvvaldes vadītāja Ilze Staļģe norāda, ka par būvniecību uz savas zemes atbild tās īpašnieks, tāpēc pašvaldība varējusi "Latvijas valsts mežiem" uzlikt naudas sodu, taču loģiskais saprāts šādā īpatnējā situācijā licis to nedarīt. Savukārt Vidusdaugavas mežsaimniecības izpilddirektors Jānis Belickis teic, ka vēl kādu laiku nogaidīšot, cerot, ka "raganas mājiņas" īpašnieks pieteiksies. Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Imants Balodis piebilst, ka zemes īpašniekam ir iespējas būves, kas, viņaprāt, ir simpātiskas, legalizēt, taču tās atrodas ne sevišķi piemērotā vietā – no atpūtas un tūristu piesaistes viedokļa tas būtu interesanti tikai Baltajam.

Komentāri [63]
#
Liene 27.jūnijs 2017 10:25 atbildēt
Lai tak dzīvo!
 
#
grams 23.jūnijs 2017 15:26 atbildēt
stuubaa latvija ar savu stulbo politiku lai tik uzpistu, appistu un apchakareetu savus pilsonjus.
 
#
2011.gads » grams 26.jūnijs 2017 23:23 atbildēt
Pamodies?
 
#
meža gars 31.augusts 2011 18:00 atbildēt
Nu, tagad jūs redziet, cik lielas apgaitas ir mežsargiem un LVM iecirkņu meistariem, ka tikai pavasarī uziet mājiņu, kas būvēta nevis uzburta iepriekšējos gados.
Jaukās mājiņas nojaukšana, , tiešām būtu birokrātijas un stulbuma kalngals.
 
#
Dainis Krumins » meža gars 9.septembris 2017 7:24 atbildēt
Es to maju projekteju un pats ari buveju, Vilnis Baltais apgalvoja ka zeme un mezs pieder vinam, tapat ka apkartejie diki. seit bija doma veidot skolenu apskates taku, ar maju kokos, kas atrodas pie pasa Balta kunga majas, un vel daudz citu objektu buve!!
 
#
Zirga galvas kurva prsistatet namu naxui ane? zirgas galvas :D 28.augusts 2011 14:24 atbildēt
pervyj raz - ne pideras
 
#
andza 26.augusts 2011 20:40 atbildēt
o, tā tak mana māja :D

cik tur tas sodinš jāsamaksā. domāju, ka daudz mazāks, kā par būvnicībbu iztērētais. kas ta tur ko tagad samaksat ? :D
 
Skatīt visus 63 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers