Latvijā: Afganistānā viegli ievainots Latvijas kontingenta karavīrs 11 komentāri
 
Latvijā

Afganistānā viegli ievainots Latvijas kontingenta karavīrs

 
Scanpix

Šodien, aptuveni pulksten 12.30 pēc Latvijas laika, Afganistānā, Farjābas provincē, atbalstot apšaudē nonākušos Afganistānas policistus, vieglu ievainojumu ir guvis Latvijas kontingenta karavīrs, kurš pilda dienesta pienākumus Meimenā izvietotajā Provinču atjaunošanas vienībā.

Ievainotais karavīrs pēc neatliekamās palīdzības sniegšanas evakuēts uz bāzes hospitāli, kur tiek sniegta nepieciešamā medicīniskā palīdzība, portālam nra.lv apstiprina Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa.

Karavīrs personīgi jau ir sazinājies ar saviem tuviniekiem. Atsaucoties uz valsts noteiktajām fizisko personu datu aizsardzības prasībām, informācija par karavīra personību, medicīnisko diagnozi un ārstēšanas prognozi netiks sniegta.

Šodien Latvijas un Norvēģijas karavīru vienība devās neitralizēt atbildības rajonā atrastos sprādzienbīstamos priekšmetus. Saņemot informāciju par uzbrukumu Afganistānas Nacionālās policijas postenim, Latvijas vienības komandieris pieņēma lēmumu sniegt uguns atbalstu vietējiem policistiem, kuri jau bija iesaistījusies apšaudē ar nemierniekiem. Atvairot uzbrukumu postenim, apšaudē vieglu ievainojumu guva viens no Latvijas karavīriem.

Komentāri [11]
#
Taburete 27.jūnijs 2011 9:37 atbildēt
Tieši terorisms ,tāpēc rodas, ka citas valstis jaucas citu valstu lietās. Pārdomām krēsliņiem un tiem ,kas turas pie krāsliņiem. Jā , man tagad ir bailes staigāt tur ,kur ir daudz cilvēku,kur ir kaut kādi pasākumi.Pirms 15 gadiem atpakaļ,tā nebija. Un viss stulbo ģeņeralisimusu dēļ.
 
#
nopietni 27.jūnijs 2011 7:25 atbildēt
Taa ir okupaacija un par to ir jaamaksaa!
 
#
asv un Francija 27.jūnijs 2011 7:24 atbildēt
asv un Francija sak okupacijas karaspeka aizvaksanu no Afganistanas.asv apstiprina sarunas ar talibiem.ko latvija mekle Afganistana?vai latvija uzsaks sarunas ar talibiem?
 
#
Kārlis Krēsliņš 27.jūnijs 2011 7:14 atbildēt
Līdzjūtība radiniekiem un draugiem, tāds ir karavīra dienests amats, bet karavīrs dienot tālumā aizsargā mūs šeit Latvijā.
Vajadzētu sākuma precizēt ko katrs saprot ar vārdu „aizsardzība”.
Loģiski būtu AM un NATO kontekstā aizsardzība ir pasākumu kopums cīņai ar NATO Stratēģiskajā koncepcija noteiktajiem draudiem, riskiem un izaicinājumiem:
1) globālais terorisms;
2) kiberuzbrukumi;
3) energo resursu aizsardzība;
4) klimatiskās izmaiņas.
Tas ir fakts. Globālais terorisms ir viens no draudiem un mūsu karavīri dienot Afganistānā pilda savus pienākumus šajā cīņā ar globālo terorismu.

Varētu būt atsevišķa diskusija kādēļ tie ir NATO uzmanības un atbilstoši aizsardzības sistēmas atbildībā. Reāli NATO koordinē Krīzes pārvaldes sistēmu vai NATO valstu Krīzes pārvaldes plānus.

Piemēram, Nīderlandes BS uzskata, ka viņu ienaidnieks Nr.1 ir plūdi, jo paceļoties ūdens līmenim par 1m - 75% Nīderlandes būs zem ūdens.
Vēl viena tēma pārdomām, aizsardzības budžetā 2% var ielikt naudu cīņai ar augstāk minētiem draudiem, piemēram, institūcija cīņai ar kiberuzbrukumiem, un NATO nebūs iebildumu.
 
#
Kārlis Krēsliņš 26.jūnijs 2011 21:55 atbildēt
God. komentētāji, neviens nevar justies droši savā dzīvoklī, ja Rīgā nav droši un Latvija viena pati, bez saviem NBS, nekad nebūs drošībā, ja nebūs NATO.
Sens teiciens ir spēkā: „Valsts, kas negrib uzturēt savu armiju, būs spiesta uzturēt svešu armiju” Latvijai ir smaga vēsture okupācijas jomā un mēs zinām ko nozīmē citu valstu atbalsts neatkarības gan iegūšanai, gan atjaunošanai.
 
Skatīt visus 11 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers