Latvijā: "Ātrie" vēršas pie sabiedrības: Netraucējiet mediķiem strādāt! 31 komentāri
 
Latvijā

"Ātrie" vēršas pie sabiedrības: Netraucējiet mediķiem strādāt!

 
F64

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests aicina iedzīvotājus respektēt īpašos apstākļus, kādos brigāžu mediķi sniedz palīdzību pacientiem un cietušajiem, un atturēties no jebkāda veida darbībām, kas varētu traucēt mediķu darbu, sniedzot palīdzību pacientiem sabiedriskās vietās.

Vērsties pie sabiedrības NMP dienestu pamudināja situācija pagājušā nedēļā, kad Rīgā pie kādas kafejnīcas brigādes operatīvajā transportlīdzeklī tika sniegta palīdzība pacientam, bet netālu esošais medija pārstāvis pārprata redzēto, cenšoties iegūt brigādes komentāru un filmēt arī mašīnā notiekošo. Diemžēl šajā situācijā uzmanības novēršana radīja sekas - veicot injekciju, mediķis sadūrās ar pacientam izlietoto adatu un šobrīd veic pārbaudes, lai konstatētu, vai nav bijusi saskare ar inficētām asinīm.

NMP dienesta direktore Liene Cipule uzsver: “Es aicinu ikvienu apzināties iespējamās sekas, ja tiek traucēts brigādes darbs. Brigādes mašīnā var atrasties kritiski slims bērns, kuram elpceļos jāievieto speciāla caurulīte, lai viņš varētu elpot. Iespējams, tieši šajā brīdī palīdzība tiek sniegta narkomānam, un viena neprecīza kustība var radīt risku mediķim inficēties. Mašīnā var būt cilvēks bezsamaņā, kuru mediķi reanimē, vai psihiski slima persona, kura var kļūt agresīva, un apdraudēt mediķus. Uzmanības novēršana tikai uz mirkli var radīt smagas sekas, kas var būt arī cilvēka dzīvības cenā.”

NMP dienesta brigādes izsaukumi bieži ir uz sabiedriskām vietām - palīdzība jāsniedz parkos, uz ielām, ceļiem, veikalos, kur notiekošajam tiek pievērsta pastiprināta uzmanība. Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un netraucēt brigādei strādāt, lai mediķi var maksimāli koncentrēties uz palīdzības sniegšanu pacientiem. Ziņkāre, pulcēšanās izsaukuma vietā, vēlme ieskatīties mediķu auto, pieklauvēšana pie loga, staigāšana ap operatīvo transportu, fotografēšana vai filmēšana var novērst palīdzības sniedzēju uzmanību. Tas palielina risku kļūdīties, radot draudus mediķim un pacientam, īpaši situācijās, ja tiek veiktas dzīvību glābjošas manipulācijas. Lai nepārkāptu pacienta tiesības, kategoriski nav pieļaujami arī centieni fotografēt vai filmēt mašīnas salonā notiekošo.

Arī pa ceļam uz slimnīcu jebkurā brīdī pacienta stāvoklis var pasliktināties, piemēram, apstājas elpošana, sirdsdarbība, un jāveic reanimācija, vai ir nepieciešama kāda cita medicīniska manipulācija, taču to nevar darīt braucot. Ja palīdzība jāsniedz nekavējoties, operatīvais transports brauks ar ieslēgtu skaņas signālu un bākugunīm, un apstāsies vietā, kurā citiem nav atļauts stāvēt vai kurā novietotais mediķu auto var radīt neērtības apkārtējiem. Aicinām arī šādas situācijas uztvert ar izpratni, jo brigādei primārais ir glābt dzīvību. Stāvošajam operatīvam transportlīdzeklim būs ieslēgtas bākugunis, lai brīdinātu apkārtējos, ka mediķi tajā sniedz palīdzību.

Savukārt situācijās, kurās šķiet, ka brigādes rīcība nav atbilstoša vai pareiza, aicinām nevis skaidrot to uz vietas ar brigādes personālu, bet ziņot NMP dienesta vadībai. Pretējā gadījumā var tikt apdraudēta palīdzības sniegšana pacientam un radīts risks arī mediķu drošībai.

Komentāri [31]
#
artūrs 17.aprīlis 2018 23:19 atbildēt
lai iemācās vispār strādāt pirms gudri dirš lielākie slepkavas strādā slimnicās kas paši neko nemāk un top 1 ir kuldīgas slimnica lasaras
 
#
rude 17.aprīlis 2018 21:44 atbildēt
Vai nevajag,kad jāsniedz neatliekama palīdzība sabiedriskā vietā,apjozt teritoriju ap ātrās palīdzības mašīnu ar sarkanbaltu lenti?
 
#
Inese 17.aprīlis 2018 8:51 atbildēt
Nu vispār jau Cipule kā jau rūdīts polittehnologs izdomāja stāstiņu par adatu, lai noslēptu patiesību - to, ka brauca pa ielu ātrie ar gaismas un skaņas signālu, te pēkšņi piestāja pie Daily retsorāna, lai otra māsiņa, kas gados bija ļoti, ļoti jauna, bet kurai arī bija jāasistē kāda glābšanā apstājās pie Daily restorāna, lai tur ieietu iekšā, nopirktu bulciņu un kafiju. Un tikpat nesteidzīgi izietu laukā. Tikai gadījās, ka tuvumā intervijai gatavojās kāda televīzija, kura to uzfilmēja. Un patiešām nofilmēja, ka cietušajam tajā laikā otra māsiņa sniedza neatliekamo palīdzību. Jautājums - ko mēs varam gribēt no veselības aprūpes, ja tik NEADEKVĀTI rīkojas jaunā dienesta vadītāja. Tā vietā, lai izteiktu rājienu savējiem, viņa uztaisa šo farsu.
 
#
Taisnīgais 16.aprīlis 2018 22:54 atbildēt
Ja nemāk iedurt šprici,tad lai iet grāvi rakt. Lai paši mediķi iemācās netrucēt citiem dzīvot. Iedomājušies no sevis nezin ko.
 
#
andris » Taisnīgais 16.aprīlis 2018 23:00 atbildēt
Inkognito,ej uz mežu ,slēpies bunkurā.
 
#
Mjau » Taisnīgais 16.aprīlis 2018 23:15 atbildēt
Tad varbūt ej un sāc strādāt NMP? Tur šobrīd kadru krīze, varēsi dot ieguldījumu - pamācīsi visus, kā pareizi jāstrādā.
 
#
es pateikšu 16.aprīlis 2018 22:36 atbildēt
mīļie cilvēki, ārstējieties ar alternatīvām metodēm. mediķi noder kad ir nopietnas traumas. nevajag dzert zāles..palasiet blaknes. farmācijas bizness zeļ un plaukst bet cilvēki mirst
 
#
Ieva » es pateikšu 17.aprīlis 2018 9:55 atbildēt
Aha. Izlasi rakstu. Kad tev uz ielas paliek slikti un zaudē samaņu, skaties rozā sapnīšus par alternatīvajām metodēm un sūtui NMP prom.
 
Skatīt visus 31 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers