Latvijā: Interfrontietis Alksnis: Vairākums Latvijas radošās inteliģences sadarbojās ar VDK 1 komentāri
 
Latvijā

Interfrontietis Alksnis: Vairākums Latvijas radošās inteliģences sadarbojās ar VDK

 
Dāvis Ūlands, F64 Photo Agency

Tā sauktajos "čekas maisos" ir atrodams vairums Latvijas radošās inteliģences pārstāvju, intervijā laikrakstam "Segodna" paziņojis Latvijā savulaik labi pazīstamais interfrontietis un neatkarības pretinieks, vēlāk Krievijas Valsts domes deputāts Viktors Alksnis, kurš iekļauts Latvijas melnajā sarakstā.

"Es zinu, ka nospiedošais vairākums Latvijas radošās inteliģences, tie, kurus uzskata par varoņiem un cīnītājiem par neatkarību, sadarbojās ar VDK. Viņiem deva uzdevumus, viņi rakstīja ziņojumus. Un visi viņi tur "čekas maisos" ir," paziņojis Alksnis.

Alksnis paudis viedokli, ka šis būs viens no iemesliem, kāpēc "čekas maisus" Latvija izvēlēsies nekad nepubliskot.

Viņš arī stāstījis, ka vērtīgākā VDK kartotēkas daļa tikusi no Latvijas izvesta un pašlaik atrodoties Uļjanovskā, Krievijā. "Varbūt radīsies situācija, kad Krievija šiem dokumentiem noņems noslēpuma statusu. Un tad daudzi Latvijas varoņi nonāks visai sarežģītā situācijā kā ne tik patiesi ideju aizstāvji," izteicies Alksnis.

Alksnis arī izteicies, ka tieši VDK esot sekmējusi varas maiņu Atmodas laikā Latvijā.

Komentāri [1]
#
G 13.marts 2018 9:34 atbildēt
Stipri šaubos, vai tā sadarbība bija labprātīga, drīzāk čekisti prata ''pierunāt'' ar savām metodēm, kuras gadu gaitās bija noslīpētas kā panākt vajadzīgo.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers