Latvijā: ECB: "ABLV Bank" tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem, tās glābšana nav sabiedrības interesēs 65 komentāri
 
Latvijā

ECB: "ABLV Bank" tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem, tās glābšana nav sabiedrības interesēs

 
Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

"ABLV Bank" tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem, jo tās glābšana nav sabiedrības interesēs, sestdien paziņojusi Eiropas Centrālā banka (ECB).

Tās paziņojumā teikts, ka ECB piektdien konstatējusi, ka "ABLV Bank" un tās meitasbanka Luksemburgā "ABLV Bank Luxembourg" sabrūk vai ir gaidāms to sabrukums atbilstoši Eiropas vienotā noregulējuma mehānisma regulai. Par savu lēmumu ECB informējusi Eiropas Vienotā noregulējuma valdi, kas savukārt konstatējusi, ka rīcība, lai panāktu noregulējumu šajās bankās, nav nepieciešama, jo tas neatbilstu sabiedrības interesēm attiecībā uz šīm bankām.

"Tāpēc notiks šo banku likvidācija atbilstoši attiecīgi Latvijas un Luksemburgas likumiem," teikts ECB paziņojumā.

Pamatojot lēmumu, kurā konstatēts, ka "ABLV Bank" "sabrūk vai ir gaidāms tās sabrukums", ECB norāda: "Likviditātes būtiskas pasliktināšanās dēļ ir gaidāms, ka banka nespēs samaksāt savus parādas un pildīt citas saistības noteiktajā termiņā. Bankai nebija pietiekamu līdzekļu, kas būtu nekavējoties pieejami, lai tiktu galā ar pastiprinātu noguldījumu aizplūšanu, pirms sākas Latvijas noguldījumu garantiju fonda izmaksu procedūra."

"ABLV Bank" atrodas ECB tiešā uzraudzībā.

"LNT Ziņas sešos" vēsta, ka "ABLV Bank" nespēja noteiktajā laikā uzrādīt prasīto vienu miljardu eiro. ECB bija noteikusi termiņu, kura laikā "ABLV Bank" bija jāpierāda, ka tai ir viens miljards eiro skaidrā naudā Latvijas Bankā. Šis esot standarta lūgums grūtībās nonākušām bankām. "Tas, ka bankai nepietiek līdzekļu Latvijas Bankas kontos, nozīmē, ka tai nav uzreiz pieejamu skaidras naudas rezervju. Līdzīgi kā cilvēkiem ir atvērti konti komercbankās, tāpat komercbankām ir konti valstu centrālajās bankās. Tādēļ mēs komercbankām lūdzam skaidru naudu turēt centrālajā bankā, taču "ABLV Bank" spēja uzrādīt krietni mazāk līdzekļu par prasītajiem," raidījumam raksta ECB preses sekretārs Viljams Lelivelds.

Kā ziņots, FKTK naktī uz sestdienu nolēma, ka "ABLV Bank" ir iestājusies noguldījumu nepieejamība.

FKTK padome, ņemot vērā, ka ECB nav devusi instrukciju atcelt noteiktos maksājumu ierobežojumus, ir pieņēmusi lēmumu par noguldījumu nepieejamību, lai varētu nodrošinātu garantēto atlīdzību izmaksu sākšanu bankas klientiem. Noguldījumu nepieejamība bankā iestājas, ja FKTK ir konstatējusi, ka noguldījumu piesaistītājs, proti, banka nespēj izmaksāt saviem klientiem viņu bankas kontā esošos naudas līdzekļus jeb noguldījumus, un FKTK padome pieņem lēmumu par noguldījumu nepieejamības iestāšanos.

FKTK atgādina, ka šajā garantēto atlīdzību izmaksas gadījumā Latvijas Noguldījumu garantiju fonda (NGF) līdzekļi atlīdzību izmaksai netiks izmantoti, jo "ABLV Bank" ir pietiekami likvīdie aktīvi. Garantēto atlīdzību izmaksai Latvijas "ABLV Bank" klientiem pēc pašreizējiem aprēķiniem, ir nepieciešami apmēram 470 miljoni eiro, kurus "ABLV Bank" varot nodrošināt.

FKTK padomes lēmums par AS "ABLV Bank" noguldījumu nepieejamības iestāšanos pēc būtības nozīmē, ka tuvākajā laikā var tikt uzsākts bankas likvidācijas process, paziņojumā atzīst "ABLV Bank".

"ABLV Bank" uzskata, ka tā izpildīja visas regulatora prasības, lai atjaunotu darbību. Četru darba dienu laikā banka likviditātes stiprināšanai banka akumulējusi vairāk nekā 1,36 miljardus eiro, nodrošinot 86% no visiem pieprasījuma depozītiem. Bankas pārstāvji uzskata, ka tas bijis pilnīgi pietiekami, lai banka atsāktu maksājumu veikšanu un izpildītu klientu pieprasījumus.

FKTK lēmumu "ABLV Bank" saista ar politiskiem apsvērumiem.

Komentāri [65]
#
"demokrāts" 25.februāris 2018 6:36 atbildēt
aizjūras pavēles jāpilda...kā savādāk...viss, kas ir saistīts ar Krieviju un tās ekonomiku mērķietiecīgi tiek likvidēts.
vai tiešām esam jau 52 štats ?
 
#
Zoles Federācija 24.februāris 2018 19:38 atbildēt
tagad gan rotšildizkārnījumi spirināsies striķī
un asv nēģeriem būs vismaz 4 punkti katrā stiķī.
 
#
*** 24.februāris 2018 16:20 atbildēt
Ventspils mērs: uzbrukumu Latvijas bankām organizējušas ASV:
sputniknewslv.com/La..ganizejusas-ASV.html

"Amerikāņi vēlas, arī krievi to vēlas, lai finanšu plūsmas viņu kontrolētajās valstīs būtu viņiem, amerikāņiem, pārskatāmas. Tā viņi kontrolē vasaļvalsts politisko sistēmu - cīņa ar korupciju ir amerikāņu, arī krieviem patīk, iemīļotākā nodarbe (kapitālistiem ir izdevīgi sagraut kādas valsts ekonomiku, jo novājinātāka finansiāli valsts, jo ātrāk tā aizņemsies svešu naudu - atgādina ''ātro kredītu principu'').
Ko no tā varam secināt? ... notiks tautai nevēlamas reformas, palielināsies nodokļi palielināsies bezdarbs, utt.... nekā laba.
''Saistības ir jāpilda'' ... līdz kapa malai.
 
#
mums teica ka viss OK. 24.februāris 2018 15:58 atbildēt
Par nepatiesu ziņu sniegšanu valdības ministri jāsauc pie krimināl atbildības!!!
 
#
realitate 24.februāris 2018 14:23 atbildēt
Ja banka nav sabiedriibas interesees tad arii paareejaas bankas nav sabiedriibas intereses?
 
Skatīt visus 65 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers