Latvijā: FKTK: Valsts garantēto atlīdzību saņems ap 22 750 "ABLV Bank" klientu; nepieciešami 470 miljoni 10 komentāri
 
Latvijā

FKTK: Valsts garantēto atlīdzību saņems ap 22 750 "ABLV Bank" klientu; nepieciešami 470 miljoni

 
pixabay.com

Valsts garantēto atlīdzību - noguldījumus līdz 100 000 eiro - saņems apmēram 22 750 AS "ABLV Bank" klientu - gan fiziskas, gan juridiskas personas, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas pašreizējie aprēķini.

Garantēto atlīdzību izmaksai "ABLV Bank" klientiem, pēc pašreizējiem aprēķiniem, ir nepieciešami apmēram 470 miljoni eiro, kurus "ABLV Bank" varot nodrošināt, proti, bankai ir pietiekami likvīdie aktīvi.

Vienlaikus FKTK informē, ka Noguldījumu garantiju fondā patlaban ir uzkrāti 158 miljoni eiro.

Garantētā atlīdzība līdz 100 000 eiro pienākas visiem bankas klientiem - gan fiziskām, gan juridiskām personām, gan rezidentiem, gan nerezidentiem. Garantētā atlīdzība attiecas arī uz Latvijas valsts un pašvaldību iestāžu kontiem bankā, ja šo iestāžu budžets nepārsniedz 500 000 eiro.

Atbilstoši normatīvajiem aktiem, atlīdzības izmaksa tiek nodrošināta par visu veidu noguldījumiem visās valūtās, apmērā, kas nepārsniedz 100 000 eiro visos kontos kopā, ieskaitot kontus, kas atvērti iestādes filiālēs. Valsts garantētā summa attiecas gan uz noguldījumiem, gan uz norēķinu kontu atlikumiem, gan algu kontiem, krājkontiem un citiem. Par noguldījumiem, kas nepārsniedz 100 000 eiro, atlīdzība tiek izmaksāta pilnā noguldījuma apmērā.

F64

FKTK arī norāda, ka ir daži darījumu veidi, kuros iesaistītajām fiziskajām personām ir tiesības pretendēt vēl uz papildu atlīdzību - līdz 200 000 eiro jeb kopā ar standarta garantiju līdz 300 000 eiro. Šāds gadījums ir, ja pēdējos trīs mēnešos kontā ieskaitītie līdzekļi iegūti no nekustamā īpašuma pārdošanas, valsts sociālajām kompensācijām, kādu zaudējumu atlīdzināšanas vai kompensācijas par nepatiesu notiesāšanu. Lai saņemtu papildu atlīdzību, klientam jāiesniedz bankā iesniegums kopā ar dokumentiem, kas apliecina, ka noguldījums atbilst minētajiem kritērijiem.

Tiesības saņemt garantēto atlīdzību noguldītājiem būs vēl piecus gadus pēc noguldījumu nepieejamības iestāšanās.

FKTK atgādina, ka tiem "ABLV Bank" klientiem, kuriem šajā bankā ir kredīts, ir jāpilda savas saistības. "Kamēr kredītlīgums tiek pildīts, tikmēr nevienam nav tiesību neko mainīt tā nosacījumos vai piedzīt no klienta kredītu pirms noteiktā termiņa. Klientam nav jāsatraucas, kamēr viņš laikā pilda savas saistības," uzsver FKTK.

Savukārt tiem bankas klientiem, kuri šādā situācijā kavē nodokļu maksājumus, Valsts ieņēmumu dienests (VID) nākšot pretī - nepiemērojot sodu un izskatot iespēju pagarināt maksājuma termiņus. Bankas klientiem ir jāvēršas VID ar iesniegumu, pamatojot kavēšanās iemeslus, jo pastāv nosacījums, ka klientam jābūt vienīgajam kontam "ABLV Bank" un jāuzrāda konta izdrukai, kas apliecina naudas līdzekļu esamību kontā.

Uzraudzības mehānisma ietvaros. Bankai neizdevās īstenot noteiktajā termiņā Eiropas Centrālās bankas dotos uzdevumus, lai tiktu atcelti 18.februārī piemērotie maksājumu ierobežojumi. Ņemot vērā šos apstākļus, FKTK kā nacionālais uzraugs rīkojas atbilstoši situācijai, jo mums ir jānodrošina, ka "ABLV Bank" klienti var saņemt tiem pienākošos garantēto atlīdzību līdz 100 000 eiro apmērā. Mūsu nākamie lēmumi būs saistīti ar atlīdzību izmaksu organizēšanu, un mēs par tiem informēsim tuvākajā laikā," skaidroja FKTK priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

Šāds lēmums nodrošinot FKTK darbības mērķa - veicināt noguldītāju interešu aizsardzību - sasniegšanu, jo, tādējādi atbilstoši Noguldījumu garantiju likumam būs iespējams sākt garantēto atlīdzību izmaksu. Par garantēto atlīdzību izmaksu veidu un kārtību FKTK papildus lems Noguldījumu garantiju likumā noteiktajā termiņā. Garantēto atlīdzību izmaksa jāuzsāk ne vēlāk kā 8.darba dienā pēc noguldījumu nepieejamības iestāšanas.

FKTK uzsver, ka nolūkā aizsargāt "ABLV Bank" noguldītāju likumīgās intereses un novērst tiem iespējamo zaudējumu rašanos FKTK ir aizliegusi "ABLV Bank"kredīta operācijas, proti, ienākošos maksājumus klientu-noguldītāju kontos šā lēmuma pieņemšanas dienā. Minētais ierobežojums attiecināms arī uz maksājumiem starp ABLV Bank" klientu kontiem.

Noguldījumu garantiju sistēma paredz līdz 100 000 eiro garantēto atlīdzību katram "ABLV Bank" klientam.

Garantētā atlīdzība līdz 100 000 eiro apmērā tiek izmaksāta gan fiziskām, gan juridiskām personām par visu veidu noguldījumiem jebkurā valūtā. Garantētā atlīdzība attiecas uz bankas klientu noguldījumiem, uz noguldījumu procentiem, kas uzkrāti līdz noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienai, uz atlikumiem norēķinu kontos vai algas kontos un uz līdzekļiem krājkontos. Garantētā atlīdzība attiecas arī uz klientu noguldījumiem bankas meitasbankās. "ABLV Bank" meitasbanka "ABLV Bank Luxembourg" klientiem garantēto atlīdzību izmaksās Luksemburgas depozītu garantiju fonds.

FKTK padomes lēmums par AS "ABLV Bank" noguldījumu nepieejamības iestāšanos pēc būtības nozīmē, ka tuvākajā laikā var tikt uzsākts bankas likvidācijas process, paziņojumā atzīst "ABLV Bank". "ABLV Bank" uzskata, ka tā izpildīja visas regulatora prasības, lai atjaunotu darbību. Četru darba dienu laikā banka likviditātes stiprināšanai banka akumulējusi vairāk nekā 1,36 miljardus eiro, nodrošinot 86% no visiem pieprasījuma depozītiem. Bankas pārstāji uzskata, ka tas bijis pilnīgi pietiekami, lai banka atsāktu maksājumu veikšanu un izpildītu klientu pieprasījumus.

FKTK lēmumu "ABLV Bank" saista ar politiskiem apsvērumiem.

Vienlaikus bankā uzsver, ka tās aktīvu apjoms ir pietiekams, lai visu klientu un kreditoru prasības tiktu apmierinātas. Visi noguldījumi, kas garantēti Noguldījumu garantiju likumā, tiks izmaksāti ar "ABLV Bank" līdzekļiem.

Komentāri [10]
#
ShadowVoice 24.februāris 2018 19:28 atbildēt
Ideāli. Nieks par ieguldītājiem, tos plebeji nesaudzēs un priecāsies, ka kāds izputināts. Toties šie paši plebeji (LV nodokļu maksātāji) tūlīt atvērs maciņus un sāks maksāt dāsnus bezdarbnieka pabalstus pāris tūkstošiem bijušo AB LV bankas darbiniekiem.
Kas izbaudīs kādu brīdi dzīvi uz pabalstiem un.... pametīs Latviju.
Ja jau iespēja ļaut bankai izdzīvot nav sabiedrības interesēs, tad jau sabiedrība ir ieinteresēta izmaksāt pabalstus, apbērt ar naudu bankas izzadzējus (piedodiet- likvidātorus) un zaudēt veselu lērumu aktīvu un izglītotu ļaužu.
Hmm... dīvaina izpratne par sabiedrības interesēm.... Ak jā, nav taču nekur teikts KURAS sabiedrības intereses tiek sargātas.
Kaut kā šķiet, ka tā sargājamā sabiedrība latviski nemaz nerunā un atrodas viņpus okeānam.
 
#
glamur 24.februāris 2018 11:40 atbildēt
skat ka sakartoja AB bankas lietas ar LB naudu! tur nav krimi?
 
#
v 24.februāris 2018 10:41 atbildēt
Tāpēc jau pagājušo svetdien Latvijas Banka iepludināja ABLV miljonus,bet valdība ar Kučinski un Reiznieci pateica ka viss ir kārtībā.Par šādiem meliem un viņi melo tekoši un regulāri vajadzētu ar sūdainu mietu pa muguru.
 
#
BOBS 24.februāris 2018 10:39 atbildēt
TA AIZDOTA NAUDA NONAKS BANKIERU KABATAS UN TIE ATKAL VARES JUSTIES OMULIGI!
 
#
subjektīvi » BOBS 24.februāris 2018 11:06 atbildēt
Viņiem būs jāizmaksā nauda noguldītājiem, kā to paredz LV likumi, 100 000 eiro apmērā, katram.
 
#
Profesors Haoss » BOBS 24.februāris 2018 13:01 atbildēt
Bet nekur neskan, ka bankas likvidatori par savu "pārmērīgo" darbu bankas likvidācijas procesā paņems stundā 300 EURm dienā 8 x 300 = 2400 x20 dienas = ????? Lūk, tā banku iztīrīs dažu dienu vai nedēļu laikā. Vai nav pareizi, kā tas bija ar Banku Baltija un Krājbankum kādi precentu miljoni nāca no Parex pašiem īpašniekiem (30 %) . Pat Air-Boltic ņem miljonus gadā par darbu - pie mums viss likumīgi un pmatoti - kārst tautu un valsti.
 
#
nu ja 24.februāris 2018 10:36 atbildēt
Un cik starp 22 750 "ABLV Bank" klientu ir mūsu bāleliņu ?
 
Skatīt visus 10 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers