Latvijā: Bēgļiem Latvijā dos dzīvokļus līdz pat gada beigām 80 komentāri
 
Latvijā

Bēgļiem Latvijā dos dzīvokļus līdz pat gada beigām

 
F64

Pilotprojektu mājokļu nodrošināšanai ģimenēm, kurām piešķirts bēgļa vai alternatīvais statuss, plānots turpināt vēl līdz šī gada beigām, šodien žurnālistus informēja Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece.

Ierēdne norādīja, ka pērn sāktā pilotprojekta rezultātā secināts, ka seši mēneši ir par maz, lai pilotprojektā iesaistītās ģimenes integrētos vietējā sabiedrībā.

Līdz šim pilotprojekta īstenošanai tika piešķirti 5000 eiro, bet projekta turpināšanai līdz šī gada beigām nepieciešami vēl 9300 eiro, kurus iecerēts pārdalīt no Nodarbinātības valsts aģentūrai piešķirtā finansējuma Sabiedrības integrācijas fondam (SIF).

SIF sekretariāta direktore Aija Bauere norādīja, ka pilotprojektā izkristalizējās vispārīgas un individuālas problēmas, tostarp, ka ārsti un skolotāji nav gatavi sniegt palīdzību šādiem cilvēkiem, un problēmas galvenokārt saistītas ar valodas barjeru.

Bauere norādīja, ka mājoklis ģimenei neatrisina visas problēmas, jo ģimenes pieaugušajiem nepieciešams darbs, bērniem - skola, tāpat ģimenei svarīgs ārsts, pie kura vērsties saslimšanas gadījumā. Vislielākās grūtības sagādāja valodas barjera, tomēr, pēc Baueres paustā, projektā iesaistītie cilvēki bija ļoti motivēti apgūt latviešu valodu.

SIF pilotprojekta sagatavošanas darbi sākās pagājušā gada martā, taču finansējums no valsts budžeta SIF tika piešķirts 2017.gada oktobra vidū. Pilotprojekta noslēgums ir februāra beigas.

Aizvadītā gada beigās pilotprojektā tika noslēgts īres līgums ar trīs ģimenēm, tostarp vienu sešu personu ģimeni Jelgavā un divām ģimenēm Rīgā, kur vienā no ģimenēm bija trīs personas, bet otrā - četras. Līgums paredzēja segt atbalsta saņēmējiem tādus izdevumus kā mājokļa īres izmaksas, mājokļa komunālo pakalpojumu segšanu apmēram 65 eiro apmērā mēnesī, kā arī citus saistītos pakalpojumus, piemēram, zem ēkas, kurā atrodas mājoklis, esošās zemes nomas vai nodokļa maksājumi, humānās palīdzības, tostarp apģērba un mēbeļu nogādāšana mājoklī un cita veica palīdzību.

Līgumā tika iekļauti arī ģimenes pienākumi, tostarp par maksājumu veikšanu, vismaz viena ģimenes locekļa algotu darbu, latviešu valodas apmācības apmeklējumu un bērnu aprūpi un izglītošanu. Katrā ģimenē viens no ģimenes locekļiem strādā, pārējie apgūst latviešu valodu, bet bērni apmeklē izglītības iestādes.

Komentāri [80]
#
Ilona 22.februāris 2018 10:28 atbildēt
Vēl nesen rādīja TV, kādus un kādā stāvoklī esošus dzīvokļus piešķir Latvijas iedzīvotājiem, rādīja kundzi gados, kura dzīvo būvlaukumā, jo nedrīkst izkustēt no vietas denacionalizētā mājā, lai nezaudētu dzīvokļu rindu...un šitie okupanti ar valdības palīdzību uzreiz tiek pie labiekārtotiem mitekļiem? Nu nav vairs kara Sīrijā...NAV! Kāpēc šos netransportē atpakaļ uz mītnes zemēm?
 
#
Ausma 22.februāris 2018 9:37 atbildēt
Pēc tā, ka ASV sludina visās ziņās, ka no Sīrijas islāmistus ir padzinuši, un tur karš ir beidzies! Tad kādi bēgļi, vairs! Lai atgriežas savā valstī.
 
#
nameiz 21.februāris 2018 20:51 atbildēt
Kundziņi ierodas, vel tikai atliek apmaksāti tūrisma braucieni uz mājām, kā zviedrijā .Bēgļi kā nekā nabadziņi. Bēgļu pakete - viss iekļauts.
 
#
OK 21.februāris 2018 16:31 atbildēt
Nu, redz...Mēs, krievi, dzīvodami Latvijā vairākās paaudzēs un strādādami un nodokļus maksādami tikai to vien dzirdam, ka esam briesmoņi, okupanti un liekēži. Bērniem ar pompoziem saukļiem atņem bilingvālo izglītību. Tā jums vajag, bučojiet melnās pēcpuses, runājiet ar viņiem eritrejas valodā!
 
#
/ » OK 21.februāris 2018 19:45 atbildēt
eritrejieši vēl apgraiza meitenes, nez kāpēc latviešiem vajag?
 
#
ha » / 21.februāris 2018 23:58 atbildēt
Jūs,nolādētie okupanti esiet sitsreiz sliktāki par eritrejiešiem!
 
#
Ausma » ha 22.februāris 2018 9:33 atbildēt
Kad "nabaga" bēglīši sāks sist, zagt un izv...ot, tad gribu redzēt, kurš vēl kam palīdzību prasīs, vai ne? Un , kuri būs tie sliktie?
 
#
Ilona » ha 22.februāris 2018 10:38 atbildēt
Vai tad tie mellie nav saucami par okupantiem? Kas apmācīs eritrejiešus neķēzīties uz ielas, lietot klozetu un dušu, nevazāties apkārt plikiem un ar tomahaukiem ķetnās...kā tiem, no džungļiem, varēs iestāstīt, ka nedrīkst "ņemt priekšā" katru sievieti, ko satiek uz ielas? Trešo pasaules valstu aborigenus nav iespējams pāraudzināt un pieradināt pie civilizācijas!
 
#
ZB » OK 22.februāris 2018 13:49 atbildēt
Jūs krievi mūs okupējāt savulaik , un necienījāt mūs un mūsu kultūru, par ko jūs mīlēt? Tie krievi kas ir lojāli , runā latviski un ir Latvijas pilsoņi, stāv kopā ar latviešiem nebeidzamās rindās un talāk jau viss saistīts ar sakariem utt. Piem Ušakova bandai visi ir ar dzīvokļiem pat sociālajās mājās dreiliņos pamanās saviem darbiniekiem un radiem izfīrēt. Un tie pamatā ir krievu tautības pārstāvji.Tapēc viss nav viennozīmīgi, bet vienam piekrītu, ja man jāizvelas kādu no Eritrejas vai no Krievijas tad labāk jau krievu. Vismaz zini ko var sagaidīt...
 
#
Lapsa » ZB 23.februāris 2018 8:59 atbildēt
Tak muļķības. Man neviena krieva nav rados, dabūju no Domes super dzīvokli, labāku, nekā Dreiliņu mājās, saņemu arī visus iespējamos pabalstus un siltas pusdienas katru dienu, jo valsts ir pametusi uz simteiro pensijas, viņiem pofig, ka esmu slima no bērnības un man nav ģimenes, kas varetu palīdzēt. Jā, krievvalodīgie mūsu mājās ir vairumā. Bet ne jau tāpēc, ka saskaņiešu radi. Kā sociālā dienesta klients ar 9 gadu stāžu varu droši teikt. Latvieši neprot lūgt palīdzību, vai arī negrib. Kāpec socos rindās sēž 80% krievvalodīgo. Tāpēc, ka zina likumus un nekautrējas tos izmantot . Esmu mēģinājusi savukaik pierunāt latviešu pensīšus nākt uz sociem un izsist pabalstus, dzīvokļus utt.. Atbilde pa lielam šokē - es neiešu , man kauns. Gan žēļ, gan pretīgi. Bet par bēgļiem gan neuztracos, viņi tak bēg no šejienes, tās pāris ģimenes ar aizbēgs, kad radīsies izdevība.
 
#
Utvanags 21.februāris 2018 16:13 atbildēt
Idodiet dzīvokļus Kuldīgā.Būs vakaros ko darīt.Čurbaņus tramdīt.
 
Skatīt visus 80 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers