Latvijā: Nezināmu iemeslu dēļ slēdz "Pilsētas pasāžu" Jelgavā; gaida būvekspertus 3 komentāri
 
Latvijā

Nezināmu iemeslu dēļ slēdz "Pilsētas pasāžu" Jelgavā; gaida būvekspertus

 
F64

Šorīt tehnisku iemeslu dēļ slēgts tirdzniecības centrs "Pilsētas pasāža" Jelgavā, un objektā tiek gaidīti Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) speciālisti, informēja ēkas īpašnieces - SIA "Marno J" - mārketinga speciāliste Zane Meldrāja.

Plašākus komentārus par centra slēgšanas iemesliem Meldrāja nesniedza, bet atzina, ka objektu šodien apsekos BVKB speciālisti, kuriem sniegta informācijas par tehniskajām problēmām, kas radušās objektā.

"Pašlaik neko precīzāk komentēt nevaram," pauda "Marno J" pārstāve.

Savukārt Jelgavas domes deputāts Aigars Rublis (V) aģentūru LETA informēja, ka viņš ir vērsies BVKB ar lūgumu sniegt informāciju par tehniskajām problēmām tirdzniecības centrā "Pilsētas pasāža".

"Veikalā "Pilsētas pasāža" pēdējo gadu laikā notikuši vairāki atgadījumi, kas likuši aizdomāties, cik droša ir šī ēka. Tajā pašā laikā nav skaidrības, kādēļ jau divas reizes atdalījušās grīdas flīzes un kādēļ ēkā regulāri tiek konstatēta vibrācija, "iemeslus, kādēļ vērsies BVKB, skaidro Rublis.

Rublis savā iesniegumā BVKB ne tikai lūdz sniegt atzinumu, vai "Pilsētas pasāža" nav bīstama tās darbiniekiem un apmeklētājiem, bet arī izvērtēt līdz šim novārtā atstātās problēmas. Turklāt deputāts vērsies pie Jelgavas domes deputātiem un vadības ar ierosinājumu organizēt tikšanos ar "Pilsētas pasāžas" īpašnieku, lai uzzinātu, kā tiek plānots risināt ēkas tehniskās problēmas.

BVKB pārstāve Elīna Korba aģentūrai LETA pastāstīja, ka tirdzniecības centra ēkā atkal ir atdalījušās grīdas flīzes, un plānots, ka BVKB speciālisti Jelgavā ieradīsies pēcpusdienā. Problēma ar flīzēm konstatēta ēkas pirmajā stāvā.

Jau vēstīts, ka Jelgavas tirdzniecības centrā "Pilsētas pasāža" vairākkārt ir atdalījušās grīdas flīzes, taču vēl šogad veiktajāpārbaudē BVKB nav konstatējis bīstamību. BVKB eksperti veica mērījumus tirdzniecības centrā "Pilsētas pasāža" zonai, kurā notikusi flīžu atdalīšanās. Mērījumos pirmsavārijas stāvoklis netika konstatēts.

Tāpat vēstīts, ka arī pērn janvārī BVKB veica pārbaudi tirdzniecības centrā, jo tajā sāka atdalīties grīdas flīzes, bet stāvlaukuma griestos radās plaisas. Bīstamības pazīmes centra nesošajās būvkonstrukcijās BVKB nekonstatēja, taču uzdeva "Marno J" noskaidrot plaisu rašanās iemeslus.

Vēlāk tika secināts, ka pagrabstāva pārseguma plaisu rašanās cēlonis ir betona rukums, kas noticis būvniecības procesa laikā, savukārt grīdas flīžu atdalīšanās no pamatnes otrajā stāvā bija saistīta ar darba tehnoloģijas neievērošanu.

Komentāri [3]
#
moop 23.janvāris 2018 12:42 atbildēt
Nenoliedzami ēkai ir konstrukciju problēmas, elevātors vairāk stāv nekā strādā, stāvot pie maximas kasēm var just pārseguma vibrāciju no pagrabstāva autostāvvietas, lai speciālisti pārbauda...
 
#
Mr.Susurs 23.janvāris 2018 10:56 atbildēt
Labak lai uz laiku sledz un visu kartigi parbauda. Ko nu darit, ka Latvijas buvnieki ir tadi analfabeti, ka izmanto nederigas detalas. Man pazistamais strada buvinspekcija. Tadus brinumus sastastija, ka es automatiski jau skatos uz griestiem. Latvijas buvnieki konstrukcijas pamanas izmantot detalas, kas pat nav paredzetas Latvijas salam. Tiem, kas to nezin. sala metals saraujas. Un vesa miera var izplest konstrukcija robu. Latvijas lielveikalos pamanas izmantot Spanu un Italu flizes, kas no mitruma klust par slidlauku.. Un isteniba neviens par to nemaz nav atbildigs. Iztaisija , atrak un letak, bet galigi nedoma par kvalitati. Latvija nav likuma, kas paredz kriminalatbildibu par celtniecibas braki... Gadus 7 atpakal Sao ari Jumts uzgazas virsu veikala apmekletajiem.. Boja ja atmina nevil gaja 5 cilveki. Bet tur ari celtnieki sanema konkretakos sodus no 12 - 18 gadiem.. Mums Maksimas lietu jau 3 gadu tiesa un viss beigsies ar kriminalsoda noilgumu...
 
#
Mr.Susurs » Mr.Susurs 23.janvāris 2018 11:03 atbildēt
Jau tuvako 2 meneshu laika Maksimas lieta paradisies pirmie spriedumi par noilgumu. 54 bojagajushie, bet vainigo vienkarshi nebus, Un apsudzetie ari speciali velk sho lietu. Nav notiesajosha sprieduma , cilveks ir nevainigs... Un Valsts pec tam vel dabus kompensacijas maksat apsudzetajiem par nepamatotu kriminalvajashanu... Tomer pie Stalina bija daudz vairak kartibas. 54 bojagajushie. Sabotazha un pec 5 minutem jau butu nosauts, bet pec 2 dienam ari visa gimene... Nezheligi, bet toties taisnigi...
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers