Latvijā: Tiesnešu biedrība izskaidro lietu ar māju-kuģi Pāvilostā 6 komentāri
 
Latvijā

Tiesnešu biedrība izskaidro lietu ar māju-kuģi Pāvilostā

 
F64

Lai gan medijos izskanējis, ka Pāvilostas pludmales stāvkrastā uzceltā māja juridiski atzīta par kuģi, tiesa konkrētajā lietā nelēma par to, vai māja būtu kuğis. Laikā, kad tiesa taisīja spriedumu, māja nemaz nebija uzcelta, skaidro Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrības valdes priekšsēdētāja Lauma Paegļkalna.

Viņa norāda, ka ka ziņa medijos nav bijusi pamatota ar faktiem.

"Kvalitatīvs skaidrojums būtu iespējams, rūpīgāk iepazīstoties ar lietu. Bet, izlasot tiesas motīvus un sazinoties ar Administratīvās tiesas tiesnesi K.Brokani, varu paskaidrot, ka lietas ietvaros, pretēji presē izskanējušai informācijai, pēc būtības netika vērtēts jautājums par to, vai attiecīgā konstrukcija ir māja vai kuģis, jo par to lietā strīda nebija," skaidroja Paegļkalna.

Kā esot redzams no Administratīvās rajona tiesas 2013.gada 6.februāra sprieduma, privātpersona ar iestādes lēmumu bija saukta pie administratīvās atbildības par to, ka savā īpašumā, aptuveni 10 metrus no stāvkrasta malas bija novietojusi metāla režģu un pontonu konstrukciju.

Arī Valsts vides dienests tiesai sniegtajā rakstveida paskaidrojumā konstrukciju atzina par kuģi būvniecības stadijā. Tāpat, kā norāda tiesnese, lietā esošie fotoattēli par tā brīža situāciju (2012.gadā) apliecināja, ka konstrukcija ir kuģis būvniecības stadijā.

"Līdz ar to, pretēji izskanējušajai informācijai, tiesa konkrētajā lietā nelēma par to, vai ziņu fotoattēlā redzamā māja būtu kuğis. Laikā, kad tiesa taisīja spriedumu, māja nemaz nebija uzcelta".

Visbeidzot tiesa nav legalizējusi patvaļīgi uzbūvētu būvi, jo tas nebija strīda priekšmets. Kompetentajām iestādēm ir tiesības rīkoties, lai novērstu patvaļīgās būvniecības radītās sekas, uzsver tiesnešu biedrības priekšsēdētāja.

Kā vēstīts, Pāvilostas novada Sakas pagastā pašā jūras krastā uzbūvēta atpūtas māja, kas juridiski atzīta par kuģi, ziņoja laikraksts “Kursas laiks”.

Laikraksts vēstīja, ka izdomas un, visticamāk, arī naudas bagāti cilvēki bez attiecīgas atļaujas uzbūvējuši sev glaunu vasaras namiņu vien divus metrus no jūras, taču, kad to palūgts nojaukt, ir spējuši pierādīt, ka māja nav māja, bet gan peldlīdzeklis.

Komentāri [6]
#
Andris 20.janvāris 2018 1:26 atbildēt
Varbūt pietiek melot?
 
#
ha-ha-ha 19.janvāris 2018 12:29 atbildēt
Kurš būvē kuģi uz stāvkrasta? Visi stulbi, toties būvētājs viltīgs. Žetons būvētājam!
 
#
Antiņš 19.janvāris 2018 11:03 atbildēt
Vai ta nevajadzēja izskaidrot to valsts nozagšanu, kur Sudrabas komisija ņēmās, ne skaidrot visādas muļķības par kuģi-māju, kas ir vienkārši totālās korupcijas auglis?
 
#
strēlnieks 19.janvāris 2018 10:55 atbildēt
Piķis piesmēja pašvaldību un tiesu sistēmu. Laikam šos iepļaukāja ar rabarberiem!
 
#
Skaidrošana ir diezgan nožēlojama 19.janvāris 2018 10:43 atbildēt
Skaidrošana ir diezgan nožēlojama, tiesneši pieraduši, ka visu var aizrunāt. Skaidrs, ka tur, iespējams, bijuši palieli kukuļi. Ar ne īpaši turīgām tantēm gan ātri tiek galā, tur viss uzreiz tiesnešiem skaidrs, te pēkšņi tādi pajoli salasījušies kā ar trīs klašu izglītību.
 
Skatīt visus 6 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers