Latvijā: Linezera slimnīcu nodod Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem 14 komentāri
 
Latvijā

Linezera slimnīcu nodod Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem

 
F64

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāra "Linezers" nekustamo īpašumu Linezera ielā 6 Veselības ministrija (VM) nodos Aizsardzības ministrijas (AM) valdījumā, otrdien lēma valdība.

Kā norādīja VM, šis nekustamais īpašums vairs netiek izmantots RAKUS pamatfunkcijas nodrošināšanai, kā arī nav nepieciešams citām VM iestādēm un kapitālsabiedrībām, bet AM izteikusi piekrišanu pārņemt to savā valdījumā aizsardzības resora funkciju nodrošināšanai Nacionālo bruņoto spēku (NBS) atbalsta bāzes attīstībai.

Pēc VM paustā, lai optimizētu ārstniecības pakalpojumu sniegšanu un efektīvāk izmantot resursus, RAKUS no 2012. līdz 2016.gadam veica virkni pasākumu, lai slēgtu stacionāru "Linezers". Process ir pabeigts, līdz ar to RAKUS funkciju izpildei nekustamais īpašums nav nepieciešams.

Lai izbeigtu darbību stacionārā "Linezers", RAKUS stacionārā "Biķernieki" tika izveidota Ķirurģiskās infekcijas klīnika, stacionārā "Gaiļezers" notika operāciju bloka rekonstrukcija, tāpat RAKUS restrukturizēja Latvijas Onkoloģijas centru un optimizēja tā telpu izmantošanu, kas ietvēra arī Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas telpu rekonstrukciju.

Īpašuma, kuru plānots nodot AM, platība ir 87 658 kvadrātmetri, tostarp 55 000 kvadrātmetri ir meža zeme. Nekustamajā īpašumā ir 14 būves.

NBS Apvienotā štāba priekšnieks Ivo Mogiļnijs aģentūrai LETA pastāstīja, ka uz Linezera ielu 6 plānots pārcelt šobrīd AM ēkā izvietoto Jaunsardzes un informācijas centru un šobrīd Aizsardzības akadēmijas teritorijā Ezermalas ielā esošo Medicīnas nodrošinājuma centru, kas veic ārstniecisko aprūpi visam NBS personālam. Tāpat bijušajā slimnīcā varētu izvietot Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūru, kas šobrīd atrodas Ojāra Vācieša ielā.

Bijusī slimnīca kalpos par mājvietu arī jaunveidojamam Zemessardzes Rīgas brigādes štābam un struktūrvienībām, kas nodarbojas ar NBS nodrošinājuma un iepirkumu jautājumiem.

Mogiļnijs gan skaidri neatklāja, vai pēc bijušās slimnīcas pārņemšanas Linezera ielai 6 būs armijas bāzes statuss. "Tas būs īpašums zem AM pārraudzības. Lēmums par statusa piešķiršanu tiks pieņemt atsevišķi. Ēka ir liela un mēs plānojam lietderīgi to izmantot," norādīja militārpersona.

Komentāri [14]
#
404 12.decembris 2017 19:26 atbildēt
Šāds pavērsiens netieši varētu liecināt par to, ka slepenajā sabiedroto kara doktrīnā tiek plānoti daudz ievainotie, kurus vajadzēs kaut kur ārstēt.
 
#
Berta 12.decembris 2017 18:28 atbildēt
Kad ta nu! Cik ta mums ir to bruņoto personu. Viņiem visiem ir jābūt vai nu kazarmās, vai ierakumos. Ko ta - sifilisu ārstēs vai? Bet kā var dabūt sifilisu, ja vienīgā draudzene ir plinte.
 
#
Raimonds 12.decembris 2017 17:39 atbildēt
Arī Latvijas tautas īpašumā esošo Lielvārdes lidlauku NATO jau ir prihvatizējis...
Jo vairāk te NATO uzdarbojas, jo lielāka nedrošība te iedzīvotājiem. Ne velti Somija aizliedza NATO ienākt savā teritorijā.
 
#
Krievi nak 12.decembris 2017 17:32 atbildēt
Bet kareivji slimi :(
 
#
no malas skatoties 12.decembris 2017 15:52 atbildēt
Labi ka tā, citādi tur gulēja vai arī gulētu Latvijas valsts izadzēji, kā lavents, šķēle, lembis un citi sūdi.
 
#
Raimonds » no malas skatoties 12.decembris 2017 17:41 atbildēt
...bet tagad tur gulēs psihiski slimie NATO ģenerāļi ... :))))
 
Skatīt visus 14 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers