Latvijā: Prezidents: Valsti mums neviens neuzdāvināja, mēs to izveidojām paši 50 komentāri
 
Latvijā

Prezidents: Valsti mums neviens neuzdāvināja, mēs to izveidojām paši

 
F64

Valkā labāk nekā jebkur citur iespējams apzināties, ka valsti mums neviens neuzdāvināja, mēs paši to izveidojām, sestdien sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzstājoties šajā pilsētā notiekošajā starptautiskajā zinātniskajā konferencē "Latviešu Pagaidu nacionālā padome - 100".

Vējonis uzsvēra, ka stipras valsts pamats ir stipri cilvēki. Viņš norādīja, ka Latviešu Pagaidu Nacionālā padome bija drosmīgi un stipri cilvēki, kuri nebaidījās un rīkojās, lai Latvijā visiem būtu iespējama labāka nākotne.

Prezidents vērsa uzmanību, ka pirms simt gadiem Valka bija Latvijas nacionālās idejas un valstisko centienu galvaspilsēta. Pirmā pasaules kara draudu ēnā Valkā pulcējās latviešu sabiedrisko organizāciju, politisko partiju un zemju padomju pārstāvji, lai kopīgi uzņemtos atbildību par Latviju, norādīja Vējonis.

"Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes deklarācijās izskanēja latviešu prasība pēc savas, apvienotas Latvijas, kuras nākotni lemtu pati tauta, nevis svešas lielvaras. Ar Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes lēmumiem latvieši paši uzņēmās veidot savu likteni, negaidot citu labvēlību vai žēlastību," akcentēja Vējonis.

Viņš uzsvēra, ka deklarāciju autori ticēja Latvijai un sapņoja par savas tautas brīvību un labklājību, kā arī izlēmīgi un mērķtiecīgi strādāja, lai šie sapņi kļūtu par realitāti. "Tieši šeit, Valkā, mēs labāk nekā jebkur citur varam apzināties, ka pašiem savu valsti mums neviens neuzdāvināja. Mēs paši to izveidojām," pauda Valsts prezidents.

"Mēs paši sev pieprasījām neatkarīgu, apvienotu un demokrātisku Latviju. Mēs paši veicām ceļu no Latgales latviešu kongresa Rēzeknē un Latviešu Pagaidu nacionālās padomes dibināšanas Valkā līdz Latvijas valsts pasludināšanai 18.novembrī un uzvarai Brīvības cīņās," par tā laika iedzīvotāju paveikto sacīja Vējonis.

Viņš norādīja, ka Latviešu Pagaidu Nacionālā padome Latvijas valstiskuma veidošanas stāstā nepelnīti ir palikusi ēnā. Pārāk maz šodien ir zināms par tālaika notikumiem un tiem Latvijas patriotiem, kuri nebaidījās iestāties par Latviju ļoti bīstamos un smagos apstākļos, skaidroja prezidents.

"Cilvēki tajās dienās ticēja idejai par savu valsti, riskēja ar savām dzīvībām. Viņiem izdevās. Viņiem izdevās turpināt celt Latvijas valstiskuma ēku. To ēku, kurā mēs pašlaik dzīvojam," uzsvēra Vējonis.

Viņš vērsa uzmanību, ka tas tika darīts ar drosmi un izlēmību, kāda ikvienam ir nepieciešama gan šajās dienās, gan arī nākotnē. Izlēmība tieši Latvijas labā. "Mēs nedrīkstam aizmirst padomes dalībniekus - nākamos Latvijas valstsvīrus. Viņu diplomātiskā izveicība un tālredzība lika pamatus mūsu starptautiskajai atzīšanai un sabiedroto palīdzībai Brīvības cīņās," sacīja Valsts prezidents.

"Skatoties no Latvijas simtgades skatupunkta, mēs to novērtējam ļoti augstu, jo mums ir bijuši vēstures brīži, kad bez sabiedrotajiem mēs nenosargātu savu valsti," akcentēja Vējonis.

Kā ziņots, Valkā šodien norisinās Latviešu Pagaidu nacionālās padomes 100 gadu jubilejai veltīta pasākumu programma.

Komentāri [50]
#
Grafists 3.decembris 2017 16:00 atbildēt
Visi, kas te tādā vai citādā veidā pauž antilatviskus viedokļus, ir Latvijas ienaidnieki un kā ar tādiem ar tiem ir jāapejas. Nejauciet kritizēšanu ar nodevību un provocēšanu. Jūs esat nodevēji un provokātori.
Es ierosinu visiem, kam nav pieņemama šī Latvijai naidīgās ideoloģijas, tautu saukšanas par nacistiem, ukriem, antisemītisma ideoloģijas proponēšana, IS, Ziemeļkorejas, Krievijas politikas slavināšana, griezties pie DP ar iesniegumu, lai izvērtē šo darboņu rīcību.

Drošības policijas adrese:
Kr. Barona iela 99a, Rīga, LV-1012

Kontaktālruņi:
Drošības policijas diennakts tālrunis: 67208964

E-pasts: info@dp.gov.lv
Informācijas sniegšana:

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas varētu būt noderīga Drošības policijas darbā, aicinām sazināties ar Drošības policiju jebkurā diennakts laikā, izmantojot diennakts kontakttālruni 67208964. Drošības policija garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.
 
#
grafists. » Grafists 4.decembris 2017 0:11 atbildēt
А на другой ветке вы только что были Раймондом. Экий вы многоликий, однако. С ролью прокурора, судьи и палача, в одном лице вам явно не справится!
Прекрати воровать чужие ники, сука паскудная! Oh, you fucking whore! Again! But when will you die? Stop stealing other people's nicks, you bitchy bitch! Fuck you, freak!
 
#
grafists » grafists. 4.decembris 2017 9:42 atbildēt
 
#
Hrafists 3.decembris 2017 15:49 atbildēt
Kamēr latvieši klapēs ar ausīm un izliksies nemanām krievijas specdienestu aktivitātes Latvijas netā tikmēr būs tā kā ir pašlaik. SAB un DP guļ. Interesanti, vai valdošajiem kāds stāsta, kādas samazgas te gāžas pār valsti? Valodu, vēsturi.
 
#
grafists. » Hrafists 4.decembris 2017 0:14 atbildēt
Да уж, писать доносы это суть вашего менталитета, такая народная забава.
 
#
grafists. » grafists. 4.decembris 2017 9:43 atbildēt
Не виноватая я, ето всё он мой куратор! Я люблю Украину и Латвию! Путин хуило!
When he will die bitchy bitch? Sorry, I am freak...
 
#
grafists. » grafists. 4.decembris 2017 23:50 atbildēt
Прекрати воровать чужие ники, сука паскудная! Stop stealing other people's nicks, you bitchy bitch! Fuck you, freak!!!
 
#
grafists. » grafists. 5.decembris 2017 13:01 atbildēt
Не виноватая я, ето всё он мой куратор! Я люблю Украину и Латвию! Путин хуило!
When he will die bitchy bitch? Sorry, I am freak...
 
#
Putniņš 3.decembris 2017 13:29 atbildēt
Kāds putnis tāda dziesma , dumam putnam duma dziesma ! Vājoņa vavulošana atgadina pskp kongersa deputatu runu !
 
#
pticka » Putniņš 3.decembris 2017 13:38 atbildēt
Tu to par sevi?
 
#
Anti Zombīns 3.decembris 2017 11:40 atbildēt
 
#
grafists. » Anti Zombīns 3.decembris 2017 12:08 atbildēt
А к к чему здесь этот кусок пропагандисткого говна? Речь ведь о Латвии, коментируют выступление вашего президента?! Какая связь?
 
#
hrafists » grafists. 3.decembris 2017 12:17 atbildēt
Beacuse of you
 
#
grafists. » hrafists 4.decembris 2017 0:17 atbildēt
Да ну!? Но это же ты у нас специалист по ютубу, это же твоя работа – хобби.
 
#
grafists. » grafists. 4.decembris 2017 9:44 atbildēt
Не виноватая я, ето всё он мой куратор! Я люблю Украину и Латвию! Путин хуило!
When he will die bitchy bitch? Sorry, I am freak...
 
#
grafists. » grafists. 4.decembris 2017 23:49 atbildēt
Прекрати воровать чужие ники, сука паскудная! Stop stealing other people's nicks, you bitchy bitch! Fuck you, freak!!!
 
#
grafists. » grafists. 5.decembris 2017 13:02 atbildēt
Не виноватая я, ето всё он мой куратор! Я люблю Украину и Латвию! Путин хуило!
When he will die bitchy bitch? Sorry, I am freak...
 
#
ēnu ekonomikas un korupcijas kursus varam pasniegt 3.decembris 2017 9:37 atbildēt
reitingi aug..................
 
Skatīt visus 50 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers