Latvijā: Policija izplata brīdinājumu visiem privātmāju īpašniekiem 26 komentāri
 
Latvijā

Policija izplata brīdinājumu visiem privātmāju īpašniekiem

 
F64

Pēdējā pusotra mēneša laikā Rīgas un Zemgales reģionā novērots, ka strauji pieaudzis zādzību skaits no privātmājām. Pēdējā laika tendence liecina, ka daļa zādzības tiek veiktas brīžos, kad saimnieki ir pārradušies mājās un atslēguši signalizāciju.

Visbiežāk garnadži apzog tās mājas, kas atrodas meža tuvumā un noziegums tiek pastrādāts tumsas aizsegā, izmantojot tumšas krāsas apģērbu un maskas. Saistībā ar notiekošo, Valsts policija aicina iedzīvotājus nekavējoties ziņot par redzētām aizdomīgām personām un automašīnām.

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes amatpersonas, veicot analīzi par zādzībām no privātmājām, konstatēja, ka Rīgas apkaimē un Zemgales reģionā, laika posmā no šā gada 1.oktobra līdz 16.novembrim ir pieaudzis zādzību skaits no privātmājām salīdzinājumā ar iepriekšējiem mēnešiem. Iepriekšminētajā laika posmā Valsts policijā reģistrētas 33 zādzības no privātmājām. Iestājoties rudenim, ātrāk paliek tumšs un šis apstāklis atvieglo nozieguma izdarīšanu. .

Kopumā zādzību izdarīšanas no privātmājām paņēmieni ir visdažādākie - izsitot loga stiklu, atspiežot loga vai terases durvis, salaužot durvju slēdzi vai, piemēram, iekļūstot mājā caur otrā stāva logiem, durvīm, kad cietušie atrodas mājas pirmā stāvā. Klasiski zādzības tiek izdarītas, kad nama īpašnieki neatrodas mājās, taču pēdējā laika tendence liecina, ka daļu zādzību veic brīžos, kad saimnieki ir pārradušies mājās un atslēguši drošības sistēmu. Kamēr mājokļa saimnieki atrodas mājas pirmā stāvā, zagļi noziegumu veic otrajā stāvā. Šis fakts varētu norādīt uz to, ka garnadži privātmājas iepriekš novēro, tādēļ aicinām iedzīvotājus nekavējoties ziņot par redzētām aizdomīgām personām un automašīnām.

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes amatpersonu rīcībā esošie video ieraksti no noziegumu vietām liecina, ka garnadži izmanto tumšas krāsas apģērbu un maskas, lai maksimāli paliktu neidentificējami. Analizējot reģistrētos kriminālprocesus par zādzībām no privātmājām, secināms, ka zagļi pārsvarā izvēlas apzagt mājas, kas atrodas meža tuvumā, lai pēc zādzības varētu maksimāli ātrāk atstāt nozieguma vietu un palikt nepamanīti.

Valsts policija

Komentāri [26]
#
Saimnikam 24.novembris 2017 4:48 atbildēt
Es uz nakti visu vertigo lieku pie vartiniem nah negribu lai uzlauz durvis vai izsit logu. Suni turu ieslegtu izstaba negribu lai noinde un nepatik ka ja zaglji naks tas vel sags riet a man gulet gribas.
 
#
Alfons 23.novembris 2017 22:02 atbildēt
Es teļuku ar ledusskapi pieskrūvēju pie grīdas.adidas botas lieku zem spilveni.zāles pļāvēju ieraku pie ābeļkoka.vienīgais ko var paņemt ir led lampiņa pie ārdurvīm,runci vēl var aiznest tam pele blakām sieru rij,pat acis neatver.
 
#
Vija » Alfons 24.novembris 2017 7:11 atbildēt
Par to kaķi - forši
 
#
Aleks » Alfons 25.novembris 2017 3:52 atbildēt
Tas ir labi rakstits
 
#
Cietušais 23.novembris 2017 20:37 atbildēt
Mums arī bija pašiverējuši pa māju Zemgalē, tikai policija gan par to nezin, jo nav jau īpaši jēga saukt.
 
#
Ieteicējs » Cietušais 24.novembris 2017 7:25 atbildēt
Saukt vajag, lai bojā statistiku un tad arī kaut ko sāks darīt.
 
#
Laila 23.novembris 2017 20:04 atbildēt
Labi apmācīti suņi neēd neko kas nav saimnieka dots, tā kā noindēt nesanāks! Man pa perimetru tādi skraida 3, kaukāzieši, visuzticamākie sargi un visneuzpērkamākie suņi! Dzīvoju pie meža,un pat ja ceļa galā aizdomīgi klīst kaķis, par to tiek noziņots!
 
#
Izbijis zaglis » Laila 24.novembris 2017 4:43 atbildēt
Ir jau citi veidi ka sunus izvilinat no setas. Var iemidzinat jo sunji no sveshas rokas need . bet grauz visadus sudus kas tapat metajas seta. Vai ari var vinus ar cilpam nokert un atsiet lidz ritam ,tadi brinumi ari notiek.
 
#
irbītis » Laila 24.novembris 2017 18:43 atbildēt
Sadabon kucīti, kas meklējas un tie suņu čaļi man rokā, lai piķo ja negrib ka nokļūst pie korejiešiem suņuki. Ir tāda lieta kā elektrošoka pistole un kameras ar var samuhļīt ka būsi petrušķā tajās blizījot pēc fuņķika. Tā ka brašuli npasaki savu adresi un gaidi cērmos. Arī stroķus sadabū, lai mums labāks rezons.
 
#
Bārda 23.novembris 2017 16:22 atbildēt
Dievs (policija) par visiem ,katrs par sevi,tādu noķert un atsvaidzinoši stipri vēsā ūdenī izmērcē un atlaiž vaļā,pārējo padarīs Dievs.
 
Skatīt visus 26 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers