Latvijā: Politologs: Vējoņa 18.novembra uzruna bija neierasta 34 komentāri
 
Latvijā

Politologs: Vējoņa 18.novembra uzruna bija neierasta

 
F64

Valsts prezidents Raimonds Vējonis savā 18.novembra svētku uzrunā atkāpās no tradicionālā un drošā ceļa runāt par vēsturi un vairāk pievērsās skatījumam uz nākotni, sacīja politologs Filips Rajevskis.

"Jau ierasts šajās uzrunās dzirdēt par strēlniekiem, par 1918.gadu, bet ko tālāk? Līdz šim par nākotni gandrīz netika runāts, tāpēc tā ir pozitīva Vējoņa vakardienas svētku uzrunas iezīme," sacīja Rajevskis.

Politologs norādīja, ka kopumā svētku uzruna bijusi ar vairākām jaunām iezīmēm, jauna ar savu formu un vīziju. "To, ka prezidents runā par nākotni, sadzird arī diplomāti un citas ieinteresētās personas," sacīja Rajevskis.

Viņš piebilda, ka Vējoņa svētku uzrunā varēja saklausīt arī ļoti diplomātiski paustu Latvijas mērķi ciešākai integrācijai tā dēvētajā "pirmā ātruma Eiropā". "Prezidents pauda, ka gribam būt nevis starp tām valstīm, kuras nogaida un skatās, kas notiks tālāk, bet gan starp tām valstīm, kuras ir proeiropeiskās integrācijas virzītājas," skaidroja Rajevskis.

Politologs norādīja, ka pozitīva iezīme bija arī Vējoņa paustais atbalsts izglītības reformai. "Tā ir viena no smagākajām jomām, kurās notiek reformas, un reformām nav viennozīmīga atbalsta no visām iesaistītajām pusēm. Tāpēc šāds svētku uzrunā paustais atbalsts vērtējams kā drosmīgs," sacīja Rajevskis.

Mārtiņš Zilgalvis/ F64 Photo AgencyKā ziņots, Vējonis sestdien savā svētku uzrunā norādīja - lai Latvija uzplauktu un dzīve kļūtu labāka, ne mirkli nedrīkst apstāties pie sasniegtā.

"Tomēr, lai mūsu zeme uzplauktu un dzīve kļūtu labāka, mēs ne mirkli pie sasniegtā nedrīkstam apstāties. Latvija būs ilgdzīvotāja, jo mums ir brīvība veidot pašiem savu nākotni, un tā ir jāizmanto," pārliecināts Vējonis.

Valsts prezidents uzsvēra, ka nākotne pieder mūsu bērniem un mazbērniem, un vērtīgākais, ko tiem var dot, ir laba izglītība. Tādēļ viņš aicināja turpināt sākto ceļu uz zināšanu sabiedrību, kā arī atbalstīt tos, kuri patlaban cīnās par nākotnes cienīgu izglītību un to, lai bērni ietu uz skolu ar prieku un būtu gatavi rītdienai.

Mēs esam Eiropas valsts, bet arī šeit ir daudz darāmā, pauda Vējonis, uzsverot, ka, lai kļūtu par daļu no aktīvās Eiropas, jau tuvākajā desmitgadē mums jākļūst no ņēmējiem par devējiem - no bikliem ienācējiem Eiropas Savienībā par tās tālredzīgiem veidotājiem. "Tā sevi apzinoties, mēs turpinātu veidot Eiropu kā atvērtu un daudzveidīgu, kā demokrātijas paraugu pārējai pasaulei," uzsvēra Valsts prezidents.

Vējonis tāpat atgādināja, ka nākamais ir ne tikai svētku, bet arī Saeimas vēlēšanu gads. Nākamajā rudenī katram personīgi būs jāpieņem lēmums, kam uzticēt tiesības pārstāvēt Latvijas sabiedrību un pienākumu vest valsti uz priekšu, norādīja Valsts prezidents.

Komentāri [34]
#
Jens Z 21.novembris 2017 23:19 atbildēt
Nejauši sagadījās dzirdēt pa TV... Uzskatu sevi par lietpratēju malēniešu jautājumos, bet tā izruna nebija malēniska, tur bija kaut kāds mīksts, pajēls, nedaudz slāvisks akcents uz Daugavpils ebreju modi. Saturs gan mani pārāk neinteresēja, jo šī persona ka zināms, neiemieso nekādus ideālus, izņemot varbūt vienīgi ierēdniecības intereses.
 
#
lapa 21.novembris 2017 15:03 atbildēt
japerk brunojums , uzbruk krievi , algas cels tikai saimas deputatiem . ta mus sodien baida . un tauta izbrauc , bet esam laimigi , tiesa ne par vejoni...
 
#
opis no laukiem 20.novembris 2017 17:13 atbildēt
"Viņš piebilda, ka Vējoņa svētku uzrunā varēja saklausīt arī ļoti diplomātiski paustu Latvijas mērķi ciešākai integrācijai tā dēvētajā "pirmā ātruma Eiropā".
Bet ko tad Latvija ar savu ēzelīša ekonomikas pajūgu darīs uz Eiropas ekonomikas ātrgaitas autostrādes? Vācijas IKP struktūrā dominējošo lomu ieņem NKI (nacionālais kopienākums),jo Vācija ir investīciju EKSPORTETĀJA valsts,kura savus investīciju taustekļus ievadījusi jaunpienācēju valstu vārgajos ķermenīšos un sūc no viņiem ārā peļņu ,turpretīm Latvija ir klasiska investīciju IMPORTĒTĀJA valsts ,kuras IKP struktūrā dominē ārvalstu investoru apgrozījuma un peļņas cipariņi,bez naudas seguma,kas aiziet uz metropoli un mūsu NKI IKP struktūrā ir nožēlojami mazs. Tāpēc Latvijai ar savu ekonomikas kleperīti uz kodolvalstu ātrgaitas ekonomikas autostrādes nav ko meklēt,jo mēs tikai traucēsim . Gribēšana jau laba lieta,bet pirms runā tādas blēņas vajag kārtīgi padomāt ,jo izrunāts vārds ir kā zvirbulis ,kuru vairs nenoķersi!
 
#
Benita » opis no laukiem 20.novembris 2017 19:23 atbildēt
Ja mēs gribam palikt "pirmajā ātrumā", tad mums gejropa ir jāapgādā ar lētu darbaspēku ar divkāršu sparu. Un gejropas mērķis būs izpildīts - Neapdzīovotā Latvijas teritorija būs pārvērsta par milzīgu NATO poligonu. Bet Latvijas Meži jau tagad lielā mērā pieder zviedriem, un tiem pašiem visu zmeslodi pārņemošajiem āmurikāņiem.
 
#
P 20.novembris 2017 12:11 atbildēt
Es tās runas pat neklausos,neskatos.Tukšu salmu kulšana sen jau apnikusi.
 
#
Alīda 20.novembris 2017 9:06 atbildēt
Gandrīz visam ir kāds skaidrojums Varbūr šis nesavtīgais, valstiski tik nozīmīgais, darbonis Vējonis šoreiz bija skaidrā (viņa paša vārdiem runājot nebija "ierāvis")? Kā saka - skaidrs kā mūsu daudzjodaudzo bāreņu un likteņa pabērnu asaras? Tas ir īsts varoņdarbs - regulāri neieraut, kad irt jāredzarī paša šeit laikam jau mērķtiecīgi radītā postaža - gfandrīz miljonu zaudēto iedzīvotāju; slēgtās, un vēl nebeidzami slēdzamās skolas un slimnīcas. Un viss pārējais, kas no tā izriet.
 
Skatīt visus 34 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers