NOVĒRTĒ: Kādu skaistumu spēj radīt paralizēts jaunietis, zīmējot ar otu mutē
©Kaspars Krafts/ f64 photo agency

Mareks Odumiņš ir pozitīvs un dzīvespriecīgs jaunietis. Savu optimismu un dzīves sparu viņš nav zaudējis arī pēc nelaimes, kas pilnībā izmanīja viņa dzīvi. Traģiskais negadījums viņam atņēma spēju staigāt, roku veiklību, taču atvēra ceļu uz mākslas pasauli. Mareks rada fantastiski skaistas gleznas - lai arī viņš ir pilnībā paralizēts, viņš mākslas darbus rada, turot otu mutē. Šodien tika atklāta jau viņa otrā personālizstāde. Gleznas iespējams arī iegādāties - par šo naudu Mareks turpinās savu rehabilitācijas kursu Igaunijā.

Mareka dzīve apmeta kūleni darba ballītē pirms dažiem gadiem. Viņš neveiksmīgi ielēca ezerā un salauza trīs kakla skriemeļus.

Mareks ir pilnībā paralizēts un pats spēj kustināt tikai sejas muskuļus. Taču tas viņam neliedz gleznot.

Šodien Palidzesim.lv rīkoja Mareka otro gleznu personālizstādi/izsoli, kuras laikā bija iespēja apskatīt īpašās gleznas, satikt pašu mākslinieku, kā arī iegādāties kādu no gleznām, lai par iegūtajiem līdzekļiem Mareks varētu doties uz rehabilitāciju Igaunijā, kas būtiski palīdz uzlabot viņa veselības stāvokli. Pēc 18.maija Mareka gleznu izstāde būs apskatāma T/C „Mols” pirmajā stāvā.

Kā informē Palidzēsim.lv, pateicoties ziedotāju atbalstam, 2014. gadā Mareks varēja doties uz rehabilitāciju Sanktpēterburgā. Savukārt pirmajā Mareka personālizstādē iegūtie līdzekļi par pārdotajām gleznām ļāva viņam doties uz rehabilitāciju Haapsalā, Igaunijā.

 
Komentāri 11 Skatīt [11]
Skatīt komentārus [11]