Latvijā: Cilvēki neizpratnē par Belēviča uzskatiem par zālēm 28 komentāri
 
Latvijā

Cilvēki neizpratnē par Belēviča uzskatiem par zālēm

 
F64

Cilvēkus sociālajos tīklos pamatīgi šokējis veselības ministra Gunta Belēviča viedoklis par homeopātiskiem medikamentiem.

Šis jautājums aktualizējies pēc tam, kad uzņēmējs Sergejs Bižāns savā blogā dalījies sašutumā, ka viņam aptiekā ieteikts homeopātijas līdzeklis, nevis ķīmiskas zāles. Uzņēmējs esot ieradies aptiekā ar vēlmi iegādāties zāles ģimenei, kurā viens no bērniem saslimis ar gripu. Aptiekāre ieteikusi tam iegādāties līdzekli "Aflubin", kurš homeopātisks līdzeklis.

Diskusijā iesaistījās arī mediķis un veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), kurš pauda uzskatu - homeopātijas līdzekļi ir vienlīdzīgi ar medicīniskām zālēm, un tos var droši lietot, jo tās dažiem palīdz, bet citiem nekaitē.

Lieki teikt, ka šāds viedoklis no ministra un mediķa puses sociālajos tīklos raisījis pamatīgu sašutumu un cilvēki metušies apšaubīt G. Belēviča kunga veselo saprātu un kompetenci šajā jautājumā.

Jāuzsver - Homeopātija ir alternatīvās medicīnas veids, kuru 18. gadsimta beigās radījis vācu ārsts Zāmuels Hānemanis, piedāvājot ārstēt pacientus ar ļoti atšķaidītiem preparātiem. Pamatojoties uz paša Hānemaņa izvirzītu aksiomu, homeopātijā tiek praktizēta "līdzīgā ārstēšana ar līdzīgo", noteiktu simptomu ārstēšana ar zāļu vielām, kas veselos cilvēkos rada tieši tādus pašus simptomus.

Mūsdienu zinātniskā medicīna skeptiski attiecas pret homeopātiju, jo tās principi neatbilst pašreizējiem priekšstatiem par vesela un slima organisma funkcionēšanu, vairumam homeopātisko zāļu nav pārbaudīta to efektivitāte un lietošanas drošums, un veiktajos klīniskajos pētījumos nav konstatētas atšķirības starp homeopātiskajiem līdzekļiem un placebo.*


* Informācija sagatavota atsaucoties uz interneta enciklopēdiju wikipedia.org

Komentāri [28]
#
apute 1.februāris 2016 21:58 atbildēt
i966.gadā saslimu ar lamblijām aknās. 4. slimnīcā veicot zondēšanu , analīžu stobriņi palika tukši laikā no plkst. 8- 17. Saņēmusi izrakstu no slimnīcas aizgāju vizītē pie dr. Sprinča homeopātijas poliklīnikā. Viņš izrakstīja 4 preperātus mazās pudelītēs . Bija jādzer precīzi pilieni, ilgstoši. Kad pēc gada atkal nokļuvu nodaļā, zondēšanā stobriņi piepildījās neiedomājamā ātrumā. DR. Jaunkalns bija ļoti pārsteigts un izbrīnīts vaicāja - ko esmu lietojusi, ja ir tik krasas pārmaiņas! Kad pastāstīju par homeopātijas ietekmi , viņš palūdza atļauju norakstīt dr. Sprinča izrakstītās receptes. Tas bija laikā, kad par Homeopātiju smīkņāja. Tā ir brīnums, ja lieto precīzi un regulāri. Šodien mums ir visu laiku labākais, gudrākais veselības ministrs. Gan viņš spēs "satīt gludu kamolu no sapiņķerotās ģimenes ārstu dzīpara..."
 
#
paldies » apute 1.februāris 2016 22:56 atbildēt
Tagad arii kad kaads salauziis kaaju,apliksu ar ziliem maaliem vai vediisu pie dziednieka,jo kvotas jau nav tik un taa.
 
#
Alla Borisovna 1.februāris 2016 20:07 atbildēt
Khem, jautājums par homeopātijas metožu efektivitāti, ir sarežģītāks, nekā var tādā tviterdiskusijā izspriest.
Jo par to, ka "daudziem palīdz" Belēvičam ir taisnība. Īstenībā jau homeopātija ir tikai viena no alternatīvajām medicīnas sistēmām. Vēl ir antropoloģiskā, ajūrvēdiskā, ķīniešu un tamlīdzīgas medicīnas sistēmas.
 
#
Aptiekāre 1.februāris 2016 19:52 atbildēt
Ja šis Bižāns palasītu par gripas ārstēšanu, būtu uzzinājis, ka gripu var ārstēt tikai ar 2 preparātiem, abus aptiekās izsniedz TIKAI ar ārsta receptēm! Aflubins labi palīdz pret saaukstēšanos. Tā kā aptiekāre rīkojās savu iespēju robežās un nav ko uztraukties par savu nezināšanu.
 
#
mazpilseetnieks » Aptiekāre 1.februāris 2016 19:56 atbildēt
Pie gimenes aarsta varu tikt divu nedeelu laikaa....ko man dariit??
 
#
Gugucis » Aptiekāre 1.februāris 2016 20:10 atbildēt
Principā labākā zinātniskās medicīnas palīdzība ir pretgripas vakcīna, bet to vajadzēja laikus darīt.
 
#
zemene » Gugucis 1.februāris 2016 22:39 atbildēt
Nu, nav jau gan! No gripas un citām vakcīnām zūd dabīgā imunitāte, kopijās klāt visi pārējie vīrusi! Gudri cilvēki jau sen vairs nevakcinējas! Un homeopātija ir OK! Bet ķīmiskie preparāti no lielajiem zāļu koncertiem ir ar dubultu iedarbību.....
 
#
Gunis 1.februāris 2016 19:04 atbildēt
Nu skaidrs,kārtējais āzis par dārznieku,kad tas vienreiz beigsies.
 
#
Egle 1.februāris 2016 18:55 atbildēt
Arvien vairāk pārliecinos,ka Beļēvičs ir tāds pat nereālu ideju apsēsts dīvainītis un murgotājs medicīnā,kā Ķīlis bija izglītībā,Circene arī medicīnā, Vinets Veldre ar savu jātnieku policiju utt.:) :) :) Var tik pabrīnīties,kādi cilvēciņi nonāk ministru krēslos un cik miljonus mūsu nodokļu naudas viņiem ļauj izšķiest savām apsēstībām!
 
Skatīt visus 28 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers