Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko savā sociālā tīkla facebook profilā publicējusi kāda vides projekta reklāmas plakātu, kurš aicina uz iecietību izmantojot četrus tēlus, bezpajumtnieku, HIV inficētas sievietes meitu, vīrieti ratiņkrēslā un geju. J. Stepaņenko savā publikācijā plakātu nodēvējusi par „ķēzījumu” kurš pazudīs jau rīt. Tas izsaucis sašutumu twitter lietotāju vidū, kuri masveidā metušies „tikumības policisti” izsmiet.
Nodēvējot plakātu, kura sauklis ir "Esi iecietīgs. Tavs atbalsts var mainīt dzīves", par ķēzījumu J. Stepanenko šķiet veicinājusi sabiedrībā aizdomas, ka viņas pašas ierosinātie grozījumi Izglītības likumā, kuri nosaka izglītojamo „tikumisko” audzināšanu, uztverami kā cenzūra.
Daudzi twitter lietotāji pauž neizpratni, kā iecietību veicinošs plakāts var šķist nevēlams, citi ir sašutumā par plakātā norādīto cilvēku grupu nozākāšanu. Kāds šausminās par joprojām neizprotamajiem tikumības grozījumiem un to, ka karš par tikumību, šķiet ir karš pret iecietību.
Atrodas arī tādi, kas šādai deputātes rīcībai vienkārši atsakās ticēt, tomēr vislielākā twitter lietotāju daļa sākuši deputāti izsmiet godājot to par „tikumības policisti” un radot mirkļa birku „svētā Stepaņenko”.
Jāpiezīmē, ka ļoti daudziem šī tēma beidzot devusi iespēju ironizēt par visiem garenajiem objektiem Rīgas ielās, sakot, ka tie neglābjami sabojājuši viņu psihi.
Izrādās ka karš par tikumību ir karš pret iecietību. Diezgan klasiski radikālajam konservatīvismam.
— Pēteris Krišjānis (@pecisk) September 29, 2015
Nevēlamies sēt paniku... bet Stepaņenko ir jāpieprasa Doma baznīcas torņa pārbūve! pic.twitter.com/u6WEMySNMS
— Cehs.lv (@cehslv) September 29, 2015
Ļoti aizdomīga Saeimas deputātes Jūlijas Stepaņenko aktivitāte. pic.twitter.com/9VmyAb09Uj
— Sergejs Bižāns (@mrserge) September 29, 2015
Blogā: Saeimas tikumības policiste Jūlija Stepaņenko http://t.co/S6VIqibaz7
— Sergejs Bižāns (@mrserge) September 29, 2015
iecietīgā Jūlija cīnās ar ķēzījumiem… see no evil, hear no evil etc… pic.twitter.com/3Olzbu6K4U
— Arvis Villa (@Skepse) September 28, 2015
@arlekiins @Skepse emmm, tā arī neiebraucu - tas nudien bija domāts nopietni???
— Dace Ruksane (@Ruksane) September 28, 2015
Man jau nav iebildumu, ka Jūlija Stepaņenko savās mājās tēlo, ka cenzūra ir ok, bet kāpēc kas tāds jāredz bērniem?
— Helmuts Caune (@HelmutsCaune) September 29, 2015
Tikumības grozījumi praksē. 'Nepareizajiem' dzejoļiem pievienojas 'neparezās' slimību diagnozes.Tev nebūs palīdzēt ar HIV inficētiem bērniem
— Ilze Vinkele (@Vinkele) September 29, 2015
Tā vietā, lai vērstos pret iecietības plakātu, racionālāk būtu vērsties pie psihoterapeita. Pret putniem galvā nepalīdzēs ne dome, ne likums
— Madara Fridrihsone (@MFridrihsone) September 29, 2015
.@_affair Atceros kā man skolā stāstīja par šo statuju. Tas neatgriezeniski sakropļoja manu psihi #SvētāStepaņenko pic.twitter.com/43OHz0GZCC
— Mārtiņš Pavasaris (@MPavasaris) September 29, 2015
Jūlijas Stepaņenko Facebook profils ir gana pārsteidzošs. Bet vēl pārsteidzošāki ir viņas domubiedru komentāri tajā. Iesaku, reality check.
— Deina (@d_berzina) September 29, 2015