Svētdiena, 5.maijs

redeem Ģederts, Ģirts

arrow_right_alt Latvijā

NODERĪGI: Ko darīt, ja piekrastē atrasts roņu mazulis?

© f64

Katru pavasari Latvijas piekrastē lielākā vai mazākā skaitā nonāk pelēko roņu un pogaino sīkroņu mazuļi. Daļa no tiem ir veselīgi un labā kondīcijā, bet citi ir novārguši un pat ievainoti. Martā un aprīļa sākumā, staigājot gar jūras krastu, iedzīvotāji nereti atrod šos bēdu brāļus. Sirds sauc palīdzēt, bet.... Kā rīkoties pareizi? Dzīt ūdenī? Glābt? Kā? Kur zvanīt? Ko darīt?

Tikšanās gaitā tika akcentēti izstrādātie soļi pareizai ronēna glābšanai.

Tātad, ja tagad pavasarī pludmalē sastopat ronēnu, tad:

1.Likt viņu mierā. Nevajag bakstīt, stumt, nest, grūst ronēnu atpakaļ ūdenī. Aiciniet to nedarīt citiem. Skatīties uz viņu no attāluma un lieki netraucēt;

2.Piesiet savu suni pavadā un nelaist klāt pie ronēna. Abi var dabūt brūces;

3.Novērtēt ronēna izskatu: balts vai jau pelēks, veselīgs un apaļš vai tievs un vājš, kā arī vai nav redzamas kādas vaļējas brūces;

4.Informēt par ronēnu un konsultēties ar Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem pa tālr. 67509545 vai mob. tālr. 29198590. Viņi sazināsies ar reģionālo inspektoru, kurš uz vietas novērtēs situāciju un pieņems lēmumu: vai nu atstāt viņu pludmalē vai arī transportēt uz Zooloģisko dārzu.

5.Paši transportēt ronēnu nedrīkst!

Jau ziņojām, ka 16.martā Rīgas Zoodārzā tika nogādāts pirmais pludmalē atrastais ronēns. Patlaban mazulis jau ir pilnīgi nomainījis bērnu apmatojumu un kļuvis pelēks. Mazais mācās ēst zivis pats, tādēļ ir cerības, ka spēs izaugt liels.