Druķis: Būvniecības kontrole valstī vēl ir neefektīva

© F64

Patlaban būvniecības kontrole valstī vēl ir neefektīva, aģentūrai LETA sacīja Būvniecības valsts kontroles biroja direktors Pēteris Druķis, komentējot Zolitūdes lielveikala "Maxima" traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas publiskotos starpsecinājumus.

"Šobrīd komisijas secinājumiem varu tikai piekrist. Patlaban strādājam pie tā, lai kontroles sistēmu pārveidotu tā, lai tā būtu efektīva un spētu atklāt pārkāpumus un kļūdas būvniecības procesā," sacīja Druķis.

Viņš norādīja, ka arī Būvniecības valsts kontroles birojam patlaban paredzēts, ka kontrole tiek veikta, pārbaudot būvnieku iesniegtos "papīrus", taču tas neesot pareizi, un birojs tiek komplektēts tā, lai varētu veikt pārbaudes objektos.

Druķis izteica pārliecību, ka būvniecības kontrole kļūs efektīva pēc tam, kad pilnībā tiks nokomplektēts Būvniecības valsts kontroles birojs un tas varēs sākt strādāt pilnā apjomā.

Jau ziņots, ka Zolitūdes lielveikala "Maxima" traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija publiskojusi starpsecinājumus, norādot, ka būvniecības kontrole valstī nav pietiekami noregulēta un ir deklaratīva. Pastāvošā sistēma arī rada pārliecību, ka Zolitūdei līdzīgas traģēdijas var atkārtoties, secinājusi komisija.

Latvijā

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) allaž izsaucis neizpratni un jautājumus, uz kuriem grūti sagaidīt atbildes. Daždesmit miljonu “smagais” fonda budžets, kas pildās no mūsu nodokļu maciņa, tiek izdalīts nereti visai īpatnējiem naudas gribētājiem. SIF ietilpstošais Mediju atbalsta fonds (MAF), par kura publiski deklarēto nolūku cēlumu šaubu nav un nevar būt, tomēr atstāj neatbildētus jautājumus. Vienu no tādiem pamanījis Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš, savukārt komentāru sniedza politologs Filips Rajevskis.

Svarīgākais