Policija atskaitās, ko paveikusi mēneša laikā pēc "Maximas" traģēdijas

© F64 Photo Agency

Mēneša laikā pēc traģiskā jumta iebrukuma lielveikalā „Maxima” Valsts policijas izmeklētāji veikuši apjomīgu darbu gan lietisko pierādījumu un informācijas izņemšanā, gan notikumā iesaistīto un cietušo personu nopratināšanā.

Kriminālprocesa ietvaros ir izņemti vairāki desmiti tūkstoši dokumentu un vairāk nekā 80 informācijas nesēji.

Pašlaik teritorijas ārējā daļa praktiski ir attīrīta no būvgružiem. Policijas darbinieki turpinās apsargāt traģēdijas vietu tikmēr, kamēr notikuma vietā būs pabeigtas visas nepieciešamās procesuālās darbības, un ēka nodota īpašnieka rīcībā.

Izmeklēšanas procesā ļoti svarīgi ir iekļūt šobrīd nedrošajā ēkā, lai izņemtu vēl trūkstošos lietiskos pierādījumus, kā arī veiktu eksperimentu, kas būs ekspertīzes sastāvdaļa. Lai to paveiktu nepieciešama esošo konstrukciju nostiprināšana, jo pašlaik atrašanās ēkā ir bīstama dzīvībai. Pēc tam, kad esošās konstrukcijas būs nostiprinātas, darbu notikuma vietā varēs uzsākt arī būveksperti.

Kopumā policija ekspertīžu veikšanā piesaista 11 ekspertu grupu no Latvijas. Nepieciešamības gadījumā ekspertīžu veikšanas procesā tiks izmantotas ārvalstu laboratorijas un to speciālisti. Tāpat norit sadarbība ar Polijas kolēģiem pieredzes apmaiņā pēc līdzīgas traģēdijas, ar mērķi izanalizēt izmeklēšanas procesu, veiktās ekspertīzes un to rezultātu izmantošanu dažādās izmeklēšanas stadijās.

Aizvadītā mēneša laikā kriminālprocesa ietvaros ir izņemti vairāki desmiti tūkstoši dokumentu un vairāk nekā 80 informācijas nesēji. Līdz ar to izmeklētājiem ir jāveic ļoti apjomīgs darbs izņemto materiālu izpētē. Tāpat izmeklētāji ir saņēmuši ap 90 vēstulēm uz speciālo e-pastu, kurā ikviens iedzīvotājs var ziņot noderīgu informāciju lietas izmeklēšanai: izmekletajiem@vp.gov.lv.

Kriminālprocesa ietvaros izmeklēšanas grupas vadītāja pakļautībā darbojas 46 izmeklētāji, kā arī ir papildus tikuši piesaistīti vairāk nekā 40 policijas darbinieku atsevišķu kriminālprocesuālo darbību veikšanai – cietušo personu apzināšanai, dokumentu izpētei un procesuālai noformēšanai. Cietušajiem un bojāgājušo tuviniekiem faktiski ir atgrieztas mantas, kas tika atrastas notikuma vietā un kurām identificēti īpašnieki. Uz šo brīdi kriminālprocesā par cietušām ir atzītas 97 personas. Saņemts daudz pieteikumu no juridiskām personām.

Izmeklēšanas ietvaros joprojām rūpīgi tiek izskatītas versijas gan par iespējamām kļūdām ēkas projektā, gan par iespējamiem pārkāpumiem ēkas pirmās un otrās kārtas būvdarbu procesā. Tiek vērtēta arī gan būvdarbus uzraugošo institūciju un apsaimniekotāju amatpersonu rīcība saistībā gan ar ēkas projektu un būvniecību, gan ekspluatāciju.

Latvijā

Kā liecina sociālajos tīklos nonākuši aculiecinieku uzņemti materiāli, vēlā otrdienas vakara stundā Rīgas centrā, pie Brīvības pieminekļa no policijas bēgošs autovadītājs izraisījis trillera cienīgu pakaļdzīšanos.

Svarīgākais